Помощ

  • 3 091
  • 17
Сина ми от събота е с варицела,от време на време вдига температура 37,7,давам му парацетамол,днес му додох и стрепсилс.
Проблема е,че преди няколко часа му излезе нещо като бучка зад ухото,а сега има и две по-малки отзад на главата срещу ушите.
След като открих тази зад ухото го заведах в Бърза помощ,там един "лекар"ме направи на нищо,че съм го завела посред нощ и той се разкарвал до болницата заради установена варицела,само го погледна,каза няма му нищо.
Моля ви кажете някои имал ли е подобен случай,какво може да е????
Виж целия пост
# 1
Нещо не ми е съвсем ясно мястото на бучките, но ме кара да си мисля за подути лимфни възли. Температурата не е толкова висока, не е необходимо да му давате парацетамол, нито пък стрепсилс. Отидете утре при домашния си лекар. При варицела има опасност от потенциални усложнения, така че лекарят ви нека да прецени за какво се касае в случая.
Виж целия пост
# 2
Преди 2 години и моят син боледува от варицела. Вдигна 40 градуса Т и зад дясното ухо му излезе такова топче, оказа се лимфен възел, който след време се оправи. Не беше нищо сериозно.
Виж целия пост
# 3
По начина, по който обясняваш мисля, че става въпрос за увеличен лимфен възел.Най-добре заведи детето при личния лекар и той/тя да в ипрати на специалист.А този "лекар' в Спешното не му прави чест да се държи така с изплашена майка! #2gunfire
Пиши после да кажеш как са нещата! Hug
Виж целия пост
# 4
Как така ще води болно от варицела дете където и да е?  Crazy
Вие мислите ли, преди да пишете? Ще извика джипито у тях, няма да води детето никъде!
Ако вие чакате с часове пред кабинета и сте  бременни или с бебе за консултация, дали ще ви е приятно до вас да седят болни от заразни болести деца?
Мислете малко, бе хора!
Виж целия пост
# 5
Как така ще води болно от варицела дете където и да е?  Crazy
Вие мислите ли, преди да пишете? Ще извика джипито у тях, няма да води детето никъде!
Ако вие чакате с часове пред кабинета и сте  бременни или с бебе за консултация, дали ще ви е приятно до вас да седят болни от заразни болести деца?
Мислете малко, бе хора!

Абсолютно подкрепям! Неможе заразно болни да се бутат с всички остана в чакалнята, която обикновенно е два на два.
Виж целия пост
# 6
Хайде да не се обиждаме кой мисли и кой не!Как мислиш, че е завела детето първия път на лекар като са открили варицелата?Да не би да го е викала в къщи?
Виж целия пост
# 7
Естествено, че трябва да го извика вкъщи! Щом детето е с подозрителен обрив, се вика джипито на място, да не говорим, че и домът трябва да бъде поставен под карантина!
Отделно, че джипито е длъжно да регистрира заболяването в РИОКОЗ.
Много интересно разсъждават някои майки, за които сополите на чуждите деца са най-страшното бедствие на света, но инфекциозните заболявания на собствените им - нищо опасно за околните.
Или според теб трябваше да го качи и в градския транспорт,  да зарази повече хора? Ми така де, няма само една майка да е прецакана!  Whistling
Виж целия пост
# 8
Невиждам защо ме нападаш!Моля да прекратим спора!!!!
Виж целия пост
# 9
Подкрепям Кака!
За топчето зад ухото- много често при заболявания се подуват лимфните възли.
Виж целия пост
# 10
Аз като карах варицелата на 22 год. нямах много пъпки , но за сметка на това определено ми бяха подути лимфните възли и доста болезнени и според мен това си е лимфен възел , който ще отшуми . Аз между другото след една прекарана вирусна инфекция доста сериозна миналото лято ми се подуха лимфните възли и единия така и леко си остана увеличен , но майка ми каза , че не е страшно , някои така не се прибирали съвсем . Иначе относно воденето на лекар на дете с варицела не мога да се изкажа , мисля , че наистина трябва да се вика лекар в къщи , защото детето трябва да е под карантина , навремето като карах заушка майка залепяше една бележка на вън на вратата . Иначе , когато аз се разболях от варицела да ви кажа никой не разбра в началото при все , че майка ми е здравен работник . Просто една вечер забелязах , че ме болят лимфните възли , подули се бяха и като цяло нещо не ми беше добре , но не беше и така , като да се разболявам .Майка не успя тогава да се сети , че е варицела , на следващия ден аз съм с ясното съзнание , че не съм болна (изобщо пък не съм предполагала , че може да имам шарка) отидох на изпит , след което се върнах от изпит и някъде пак се шлях . Чак вечерта избиха вече пъпките и тогава майка ми каза какво е и си стоях в къщи , никакво излизане.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите момичета!
Обадих се на докторката каза,че сигурно става въпрос за лимфен възел.
Не изрази желание нито да дойде,нито аз да го заведа,така да се каже свърши си работата по телефона.

По въпроса за карантината какво да говорим
Естествено, че трябва да го извика вкъщи! Щом детето е с подозрителен обрив, се вика джипито на място, да не говорим, че и домът трябва да бъде поставен под карантина!
Отделно, че джипито е длъжно да регистрира заболяването в РИОКОЗ.
Много интересно разсъждават някои майки, за които сополите на чуждите деца са най-страшното бедствие на света, но инфекциозните заболявания на собствените им - нищо опасно за околните.
Или според теб трябваше да го качи и в градския транспорт,  да зарази повече хора? Ми така де, няма само една майка да е прецакана!  Whistling

Само,че джипито не идва а ти отиваш в болницата,на практика така стоят нещата.
Ако все пак настояваш доктора да дойде в къщи,казва ти ами това е дължите ми 20 лева.

Да не говорим,че аз сама носих известията да хеито и училището.

Така стоят нещата в нашата мила родина.
Виж целия пост
# 12
Аз мисля, че е нормално детето да вдигне температура и да има подути лимфни възли. Слушай какво ти казва лекарят и си давай лекарствата на детето.
Желая ви бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 13
И моят син в момента е с варицела,на него също му се появи на вратлето отзад подуто топченце.
Докторът каза,че е подкожно лимнфно възелче и по него ще си го познавам и занапред Simple Smile
Спокойно,няма страшно Peace
Леко и бързо оздравяване Hug
Виж целия пост
# 14
А това може и пъпки да са,по главата излизат по-твърди и големи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия