За "доброжелателните" подаръци

  • 4 966
  • 71
Вчера отивам в аптека "Марешки" с рецепта за Gericaps (добавка към храната вит. А и вит. Е) .Фармацевтката, любезна както винаги, ми казва, че нямат, но ще ми подари Геритамин нео, което е същото. На въпроса ми защо ми го подарява, тя каза, че фирмата правела подаръци....Стана ми интересно, защото не ми се вярваше в този подарък без причина и днес поглеждам срока на годност, който е до 03.2009г.В първият момент ми стана смешно, защото го очаквах, но в следващият момент се почувствах обидена. Ясно е, че не е редно, но освен всичко е и морално грозно. По-късно ще отида лично да им благодаря за "подаръка".
А Вие? Получавали ли сте такива подаръци от големите фирми? А кому са нужни?
Виж целия пост
# 1
Идиоти. Много мразя големи бизнеси когато се държат като продавачи на копър на женския пазар Sick
Виж целия пост
# 2
Всяка оферта "Купи едно, второто - безплатно" бива подлагана от мен на щателна проверка за срок на годност!

Гербер. Лятото имаха оферта 3 бебешки сока, 4 - подарък. Както се досещаш, на едно от 4 сокчета му изтичаше срока след около месец...
Виж целия пост
# 3
На мене пък точно Гербер ми подаряват редовно в аптеката до нас и никога не са били с изтичащ срок на госност Thinking Може би си е политика на аптекарите, не на фирмата.
Виж целия пост
# 4
Не са ми подарявали, но срокът на годност е общо взето пожелателен, а не задължителен. Никога  нищо не се разваля автоматично в деня, след като е изтекъл срокът му. Предвиден е поне още 2-3 месеца толеранс /особено за лекарства, пакетирани храни и изобщо за всички дълготрайни продукти. Ако са годни в продължение на 2-5 г., едва ли ще се променят драстично на втората година и първия ден.
Виж целия пост
# 5
На мене пък точно Гербер ми подаряват редовно в аптеката до нас и никога не са били с изтичащ срок на госност Thinking Може би си е политика на аптекарите, не на фирмата.

На фирмата е. Тази оферта цяло лято я имаше из всички бебешки магазини. Морков и ябълка беше сокът, чийто срок изтичаше, и беше опакован към други 3 броя.

Подаръците, за които говориш, са друго нещо.
Виж целия пост
# 6
Тъй като нищо от подобно естество, типично за нашият манталитет, не е от човещина или добронамереност, в повечето случаи става въпрос за отърваване от боклуци, като това се смята от "подаряващият" за особено благотворително и добър PR. На кой ли не се е случвало! Почти всичко, което е в "промоция" е пред изхвърляне... Не става въпрос за това, че няма да се развали на мига, а за това, че има стандарти и срокове на годност. Да не говорим, че купища хранителни продукти биват с прелепени етикети и цената никак даже не е намаляла за това, че вчера е изтекъл срокът на годност, а си се продават като съвсем редовни.
Виж целия пост
# 7
 При лекарствата има около 3-6 м. "презастраховане" със срока на годност. Можеш да си го ползваш. Mr. Green
Приятелки са ми давали"мостри' на лекарства с изтичащ срок. Не е било проблем за мен никога. Бедно съсловие, знаете как е. Аванта има ли- вземам.
Виж целия пост
# 8
В един клуб на пенсионера правеха подаръци на хората от клуба - продукти на българска козметична фирма с изтичащ или изтекъл срок на годност. И майка ми получи, изхвърлихме тези с изтеклия срок.
Виж целия пост
# 9
Редно е била да те предупреди за тази малка подробност.
Виж целия пост
# 10
Аз съм в сферата на търговията и никога не се връзвам на "две за лев и едно бакшиш",защото знам какви са двете за лев,а за бакшиша не ми се говори...или пък,като кажат промоция...ясни са ми.Промоция се прави на нещо ново и нещо невървящо или нещо ,което има малък срок на годност...
Виж целия пост
# 11
Получавала съм,капки за нос,противоалергични,немски.Не им помня името.Аптекарката дето ми ги предложи ,ме убеждаваше ,че са супер ефективни и много скъпи,та съм на далавера.Обясни ми че от аптечно ,от там ги отпуснали така ,за реклама,защото след 10 дни им изтичал срока.Нито бяхе ефективни ,нито скъпи,нито пък жеста беше мил
Виж целия пост
# 12
Не ми се е случвало да ми подаряват лекарства, пък макар и с изтичащ срок на годност, в аптеките. Те даже мостри на кремове не ми дават, когато съм искала. Смотаняци.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
На мен пък в нашата аптека ми подариха тестери на крем за лице.Казах,че не употребявам,ама те ми казаха, че трябва, защото вече имам нужда. hahaha Joy  Много "деликатни" бяха.Не го пробвах, наистина не употребявам, въпреки,че може и да имам нужда.
Виж целия пост
# 14
Нали не бъркате изтичащ срок с изтекъл срок  Crazy
Разбира се, че не се развалят автоматично продукти и лекарства. Според мен, обаче не е редно да се подаряват лекарства с изтекъл срок на годност. Имам съмнения, че е незаконно дори. На мен са ми подарявали в аптеката аулин бг производство. Не се казва аулин, ми нещо друго беше, ама същата съставка. Срока му изтичаше примерно след 20 дни. Така че мой проблем беше дали ще си го пия после или не. Аз си го пих, естетсвено поради описаните от другите причини. Но ако ми предложат нещо с ИЗТЕКЪЛ срок няма да го взема и мисля, че не е редно. Заради принципа не бих го взела  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия