Откъде се взеха тези побеснели бабки и дядовци...

  • 7 535
  • 150
Не знам какъв ден беше вчера, но само за половин час имах три сблъсъка с луди бабки и дядовци... Какво им става на тези хора, откъде тази ярост и омраза? Първо едно бабе, което живее в къщата, в която ми е офиса ми вдигна луд скандал, че съм й паркирала под прозореца? Не била длъжна да ми диша цял ден изпаренията. Аз й казвам: Ама, госпожо, колата като не работи, няма изпарения. Тя обаче продължава, това си било тяхното място. Отказах се да се разправям и си продължих. На светофара някакъв дядо велосипедист ми чука по стъклото. Баща ми и синът ми също са запалени велосипедисти и винаги се съобразявам с присъствието на такива на пътя. Този ме обвини, че съм го засякла!!!! И накрая, вече паркирам на нашата улица, пред съседен блок обаче, пред нашата кооперация вече нямаше места, и пак някакво бабе се показа да крещи да съм си паркирала пред нас. Доколкото знам никой не си плаща паркомясто и няма резервирани места, паркирам където намеря, когато пред нас е заето. Това, което ме впечатли не са самите случки, а че действието се разви с толкова злоба и ярост. Защо тези възрастни хора са изпълнени с толкова омраза към нас? Какво сме им виновни ние, че нямат пари, че пенсиите им не стигат, че са болни и здравеопазването не дава пет пари за тях?
Виж целия пост
# 1
Има такива дни. А от къде този плам в тях си нямам и на идея. И аз съм намирала разни бележки с пукаме гуми и др. подобни простотии. Хората си нямат друго забавление сигурно , така поне си създават емоции знам ли   newsm78
Виж целия пост
# 2
Защо тези възрастни хора са изпълнени с толкова омраза към нас? Какво сме им виновни ние, че нямат пари, че пенсиите им не стигат, че са болни и здравеопазването не дава пет пари за тях?

Защото знаят, че не се осигуряваме на пълната си заплата и не си плащаме данъците, от които се сформират техните пенсии.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че не сте много справедливи. Злобата в България е национална черта и няма възраст. Sad
Виж целия пост
# 4
Тези възрастни хора са наши родители , май яростта и злобата са от наша страна  Thinking
След време и ние ще сме на тяхно място ...тогава мирогледа ни ще бъде друг  Sunglasses
Трябва да научим децата си на уважение към по-възрастните иначе и нас това ни чака  Whistling Нишката се къса някъде по трасето  Thinking Жалко ......

Никой не е вечно млад  Sunglasses

Виж целия пост
# 5
Отникъде не са се взели - винаги ги е имало.
Виж целия пост
# 6
Възрастните хора в БГ са озлобени като цяло от живота си,от мизерията в която живеят ,от безхаберието и нехайството на държавата към тях  Peace Чувстват се изолирани и пренебрегнати от нас и тази злоба и ярост е съвсем естествена реакция от тяхна страна  Confused
Виж целия пост
# 7
Възрастните хора в БГ са озлобени като цяло от ... нехайството на държавата към тях  

Кой е "държавата"?  newsm78
Виж целия пост
# 8
Според мен ни липсва търпимост, толерантност  ей това е цялата работа ......

Дразни ни като някой по-възрастен ни засече и ни направи забележка  Thinking Интересно като че ли другите не го правят....
Виж целия пост
# 9
Просто не ти е било ден.
А, иначе злобата не се среща само сред възрастните.
Хората масово са изнервени.
Виж целия пост
# 10
Да, явно ми беше крив ден, защото отдавна не са ми се случвали такива неща Simple Smile)
В интерес на истината, точно защото си представям моите родители, никога не повишавам тон на възрастен човек и не влизам в спорове.  Така че не е от липса на толерантност от наша страна тяхното отношение, дори напротив. Според мен по-скоро те обвиняват нас, че са на този хал, на който всъщност са се докарали сами. Майка ми като заговори за доброто старо време, опитвам се да й обясня, че не е било толкова добро и че още му носим последствията, но няма смисъл, тя си вярва, че тогава всичко е било по-хубаво и по-лесно и "държавата как се е грижела за тях".
А относно данъците ни и осигуровките - някои хора си ги плащаме изцяло Simple Smile))

Ако ще стана такова злобно бабе някой ден... предпочитам да си умра млада, честно ви казвам.
Виж целия пост
# 11
Тези възрастни хора са наши родители , май яростта и злобата са от наша страна  Thinking
След време и ние ще сме на тяхно място ...тогава мирогледа ни ще бъде друг  Sunglasses
Трябва да научим децата си на уважение към по-възрастните иначе и нас това ни чака  Whistling Нишката се къса някъде по трасето  Thinking Жалко ......

Никой не е вечно млад  Sunglasses


Права си и аз това си мислех...кой знае какви ще бъдем ние на техните години. Моя свекър и той е от тези побеснелите...Пред гаража ни постоянно спират коли, а той дебне наоколо и заплашва.  Embarassed  Безброй пъти му казваме с мъжа ми да не обръща внимание, но той си знае неговата. Не му е лесно, градът расте и става все по шумен и мръсен, а на тях им е по-трудно да свикнат с това. Трябва да има разбиране и от наша страна.
P.S.
Сещам се за една скорошна случка. Приятелката ми дойде да пием кафе и аз и казах да паркира пред гаража. Тръгнахме ние и по някое време се сещам за заплахите и звъня да предопредя, че колата не е " вражеска", а отговора:" ааа, добре тъкмо щях да свалям чистачките..." doh
Виж целия пост
# 12
Естествено, че са изнервени. Жимеят масово в мизерия, а и около тях е някакъв хаос. И нямат нито сили, нито възможност, а още по-малко време да се оправят. Тях ги оправдавам, за разлика от младите изпълнени с агресия пишлемета.
Виж целия пост
# 13
Естествено, че са изнервени. Жимеят масово в мизерия, а и около тях е някакъв хаос. И нямат нито сили, нито възможност, а още по-малко време да се оправят. Тях ги оправдавам, за разлика от младите изпълнени с агресия пишлемета.

Вчера две такива щяха да ме прегазят  на квартална улица в рамките на  по-малко от 2 мин. 
Виж целия пост
# 14
Аз пък у никого не оправдавам агресията. След като аз мога да се държа възпитано, значи и другите могат. И животът щеше да е много по-лесен за всички ни.
Имайте предвид, че при конкретните случки не съм паркирала нито пред гараж (това никога не го правя), нито съм запушила някого, нито на маркирано паркомясто, нищо такова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия