Кърмене и антибиотик?

  • 1 676
  • 6
Здравейте, имам нужда от съвет.

Преживях ужасна жлъчна криза. На следващият ден ходих на гастроентеролог, защото мислих, че е спазъм на хранопровода. Прегледа ме на ехограф и установи възпаление на жлъчката със съмнение за камъни в нея. Казах, че кърмя и бебето е само на кърма. Предписа ми антибиотик - Зинат /силен и чист/ за 7 дни и спазмалгон за болките. Естествено преди да започна да ги пия звъннах на педиатърката и тя замени спазмалгона с но-шпа и ми препоръча зината да го пия не повече от 3 дни. Днес ми е четвърти ден и се чудя да го продължавам ли, или не? Бебка си суче нормално и не съм забелязала промяна в поведението и. От друга страна се страхувам, ако възпалението не се излекува да не навредя както на бебето, така и на себе си.

Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели.
Виж целия пост
# 1
Спазвай си предписанието на гастроентеролога и иди пак на преглед след 7-дневния курс.
Зинат се предписва и на бебета, така че няма да навредиш на детето. Добре е  да следиш за разстройство и признаци за гъбична инфекция при теб и при бебето, както с всеки друг антибиотик.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, hedra.  bouquet

Вече имам записан час за преглед след празниците. Гъбички за сега нямаме, както и разтройство. Дано се разминем само с това. Praynig
Виж целия пост
# 3
На мен ми изписаха оспамокс за 6 дни. На бебка нищо и нямаше и ние сме само на кърма. Доки ме предупреди да гледам за алергия при малката, но всичко мина ок. А за болката ми каза да пия панадол по 2. Дано всичко е наред при вас  Hug
Виж целия пост
# 4
Пих Зинат 10 дена през първия месец от раждането и малкия беше само на кърма - никакъв проблем.Не се притеснявай и следвай лекарските предписания.Аз пих и течен аналгин за сваляне на 40 -градусова тем.Според някои бебето щяло да откаже да суче , но при нас не се отказа.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви - успокоихте ме.   bouquet
Дано се газминем само с антибиотик. Praynig
Виж целия пост
# 6
И аз съм пила Зинат. В групата на разрешените е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия