Най-после си признаха - корнфлейкса не е полезен

  • 15 520
  • 379
Ако смятате, че зърнените закуски са най-здравословният начин за започване на деня, ще останете изненадани от резултатите от изследване на Британската асоциация на потребителите Which?, според които това не е съвсем вярно, пише в. "Дейли експрес".

Авторите на проучването предупреждават, че голяма част от зърнените закуски са или твърде солени, или са с твърде високо съдържание на захар. Някои съдържат повече сол от пакетираните чипсове, а други - повече захар от шоколад.

Британската асоциация на потребителите Which? е изследвала 100 вида зърнени закуски.

Оказало се, че 67 от тях съдържат голямо количество добавена захар - над 12,5 грама на 100 грама продукт. Осем от зърнените закуски били с по-високо съдържание на сол - 1,5 грама на 100 грама продукт.

Изследователите споделят, че са шокирани от ниското хранително съдържание на закуските, които са предназначени предимно за деца. БТА

Източник: http://health.actualno.com/news_237456.html
Виж целия пост
# 1
Кой си е признал?
Виж целия пост
# 2
Че някой връзваше ли се, че е полезен  Shocked
Виж целия пост
# 3
много хора хранят децата си с това всеки ден, понеже било здравословно #Crazy Sick
Виж целия пост
# 4
Последно: имаме ли новина или не?  Laughing
Виж целия пост
# 5
новина нямаме,обаче имаме тема
Виж целия пост
# 6
Вече съм спокойна  Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Ами отзад на кутиите си ги пише тези данни. Не виждам нищо шокиращо във фактите.
Виж целия пост
# 8
Наистина, кой си е мислел, че корнфлейска е полезен? За деца са особено опасни тези, които са с добавени витамини, защото може лесно да се предозира ако детето изяде една кутия, например. Най- лесно е, за да не научаваме, че продават минерална вода опасна за бебета или за вредите от някои храни да четем етикетите преди да купим нещо. И да редуваме различни видове храни, за да не се тровим все с едно и също. Wink
Виж целия пост
# 9
Аз се чудя по-скоро на хора, които си мислят, че има нещо полезно в тези храни. И изобщо - на тези, които вярват безусловно на всякакви реклами и телевизионни машинации Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Информацията е доста стара, вредата е не само заради захарта и солта, но и заради начина на обработка. Имаше някакви опити с мишки и тези, които бяха яли само картон бяха с по-добри показатели от тези, които са яли корфлейкс.
Но който иска да си гои детето с нескуик и медени кръгчета - все едно ми е.
Виж целия пост
# 11
Медените кръгчета пък какво са newsm78 Пак ли нещо от сорта?
Виж целия пост
# 12
Да, ако това, което някой някога е написал, се приеме за чиста монета, всичко е вредно и ние оживяваме по случайно стечение на обтоятелствата.
Корнфлейксът си е корнфлейкс, а солта и захарта, добавени и към най- натуралните продукти в повече си причиняват вреди сами по себе си. ТВ машинация е както рекламирането на даден продукт, така и тоталното му отричане.
Не познавам никой, който да храни себе си или децата си често с корнфлейкс у нас.
Виж целия пост
# 13
Че то нищо не е полезно вече- киселото мляко, сиренето, месото, корнфлейкса...
Синът ми предимно закусва с пълнозернести овесени ядки, които понякога редува с попара, кус-кус, зърнени храни..
Еднообразното хранене само по себе си не е полезно.
Виж целия пост
# 14
Е, по-добре късно, отколкото никога. Аз пък се чудя като са с превишено съдържание на сол и захар повечето зърнени закуски, що дирят в търговската мрежа ? За храните, предназначени за деца е логично да има завишени изисквания и контрол, с бебе на една година и батко, или кака на три, не всеки може да отдели по 10 минути на щанд за да изчете съдържанието на всички съставки и добавки на продуктите.
Старая се да разнообразявам закуските на децата, но никога не съм допускала, че зърнените закуски може да са вредни, освен това, че децата лесно се пристрастяват към тях. В плакатите с групирани във формата на таблица полезни храни, ориза, картофите, хляба и зърнените храни са винаги в основата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия