кърмата ми намалява

  • 1 514
  • 14
и се 4удя дали да не си взема 1 помпа на Авент,за да я стимулирам.За електри4еската ли казвате,4е е хубава?Моля ви препоръ4айте ми помпа-имам спринцовката На 4ико, но тя ми разранява зърната,на ръка е голяма мъка.
Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
По какво съдиш, че ти намалява кърмата?
Виж целия пост
# 2
ами днес трябваше да изляза и реших да се изцедя,за да може мъжа ми да нахрани бебка и в сравнение с преди когато се цедях(от известно време спрях да го правя) е доста по-малко-и по специално от 1та гърда.По принцип нали казват 4е е по-добре след кърмене да се цедим, а моята бебка от жегите няма много апетит и не су4е както трябва...Писна ми да се цедя на ръка, та затова се замислям за хубава помпа. Давайтте съвети,моля ви!
Виж целия пост
# 3
Тъй като дохранвам бебка с изкуствено мляко си мислех 4е ако тези помпи наистина изцеждат толкова добре да и додавам кърма, вместо изкуственяци.Вие какви впе4атления имате от тези помпи Авент,наистина ли са толкова страхотни?
Виж целия пост
# 4
Това за ползата от цеденето след кърмене е мит.  Цедиш се, ако няма начин да накараш бебето да суче, имаш болезнено препълнени гърди или запушване на канали или правиш резерви за екстремни случаи. Също може дасе цедиш ако детето не е с теб и пропускаш едно или повече хранения. Всеки, които препоръчва цедене едва ли не с профилактична цел е садист и не е кърмил.

За помпите на Авент съм чула само положителни отзиви, включително една майка каза, че с помпата и било много по-безболезнено да се цеди, отколкото да дава на бебето да суче и тя се цедяла и давала с шише.

Става дума за помпата, която е около 80-90 лева и е ръчна. Между другото продават комплект помпата с шишете (2 или 3) + пликчета и някакви други екстри мисля в много приятна чантичка. Нещо като преносим комплект. Струваше (преди 8-9 месеца) 130 лв.

Лоши отзиви за помпите на Авент не съм чула.
Виж целия пост
# 5
Аз ползвам помпа на Авент и съм страшно доволна... вкараха ме по спещност в болница и трябваще да се цедя на всеки 3часа, ако не беше тази помпа направо не знам какво щях да правя!
Аз преди да отида да раждам си купих една на Чико, на Авент ми се струваше скъпичка,но ефект от нея никакъв, а с тази на Авент е и лесно, бързо и абсолютно безболезнено!
Успех!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Марги
За електри4еската ли казвате,4е е хубава?

Ако ще купуваш помпа, не взимай електрическа. Много пари за нещо, което най-вероятно ще ти причинява болка. Вземи си на Авент с регулация силата на вакуума.
Виж целия пост
# 7
Margi, помпата на авент е наистина чудесна, но преди да дадеш 80 лв за нея искам предварително да ти кажа, че когато дохранваш е малко вероятно да увеличиш кърмата - тя се увеличава чрез честото сукане - ако трябва и всеки час. При дохранването - най-често до коло месец бебето се е отбило - дано при вас не стане така, но това са моите наблюдения. А за помпата - на мен ми свърши чудесна работа, но от момента, в който установихме ритъм на кърмене не можех с нея да изцедя почти нищо - имах кърма само когато бебето сучеше - и кърмих 9 пълни месеца.

Съветът ми е да опиташ за около седмица следния подход - кърми много често, спри или поне намали дохранването. Поемай много течности, но без прясно мляко и не прекалявай с киселото. Това разбира се ако имаш желание и търпение Wink , но според мен ще помогне.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: nad_tab
Аз ползвам помпа на Авент и съм страшно доволна... вкараха ме по спещност в болница и трябваще да се цедя на всеки 3часа, ако не беше тази помпа направо не знам какво щях да правя!

Горе-долу и при мен беше така, в смисъл, че тази помпа ме спаси, а и сега се изцеждам с нея след всяко кърмене, за да поддържам кърмата, че и моята не е ужасно много Wink  Без нея не знам, аз не мога да се цедя на ръка изобщо
Виж целия пост
# 9
Цитат на: mam4e
Поемай много течности, но без прясно мляко и не прекалявай с киселото. Това разбира се ако имаш желание и търпение Wink , но според мен ще помогне.


Можеш ли да ми кажеш защо без прясно мляко?

А иначе на въпроса на Марги - и аз ползвам помпата на Авент (ръчна, струва около 80-85 лв) и съм много доволна. Аз ще се връщам на работа след като бебето навърши 4 месеца и по тази причина ми трябваше добра помпа, за да се изцеждам докъто работя и да му давам кърма като ме няма (живот и здраве дотогава има още два месеца). Авент е чудесна и лесна за употреба и почистване помпа, освен това в комплекта има много полезни неща. Купи си я!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: SZA
Можеш ли да ми кажеш защо без прясно млякo?


Прясното мляко е силен алерген и може да предизвика алергична реакция или непоносимост у бебето към кравешкия белтък. Моята педиатърка препоръчва не повече от чаша пряано мляко или кофичка кисело на ден.

Идеята е да пиеш повече течности, без да създаваш предпоставки за алергии. Също трябва да се избягват натуралните сокове, шоколадът, ягодите, рибата и всичко дръго, към което майката и/или таткото са алергични. Не става дума изобщо да не се яде и пие, а да се внимава с количествата.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: SZA
Аз ще се връщам на работа след като бебето навърши 4 месеца и по тази причина ми трябваше добра помпа, за да се изцеждам докъто работя и да му давам кърма като ме няма (живот и здраве дотогава има още два месеца). Авент е чудесна и лесна за употреба и почистване помпа, освен това в комплекта има много полезни неща. Купи си я!

Поздравления! Много малко са майките, които се решават да продължат да кърмят, след като се върнат на работа! И не 4е вината е тяхна, просто у нас няма условиа за това, пък и вси4ки те гледат като ненормален с мисъл "Защо да се тормозиш да кърмиш, като има адаптирани млека?" Ако искаш, има страница с полезна информация за кърмене и връщане на работа, в раздел Кърмене на адрес:
karmene.greatnow.com
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Raya
Цитат на: SZA
Можеш ли да ми кажеш защо без прясно млякo?


Прясното мляко е силен алерген и може да предизвика алергична реакция или непоносимост у бебето към кравешкия белтък. Моята педиатърка препоръчва не повече от чаша пряано мляко или кофичка кисело на ден.

Идеята е да пиеш повече течности, без да създаваш предпоставки за алергии. Също трябва да се избягват натуралните сокове, шоколадът, ягодите, рибата и всичко дръго, към което майката и/или таткото са алергични. Не става дума изобщо да не се яде и пие, а да се внимава с количествата.


Мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Цитат на: mama_p
Цитат на: SZA
Аз ще се връщам на работа след като бебето навърши 4 месеца и по тази причина ми трябваше добра помпа, за да се изцеждам докъто работя и да му давам кърма като ме няма (живот и здраве дотогава има още два месеца). Авент е чудесна и лесна за употреба и почистване помпа, освен това в комплекта има много полезни неща. Купи си я!

Поздравления! Много малко са майките, които се решават да продължат да кърмят, след като се върнат на работа! И не 4е вината е тяхна, просто у нас няма условиа за това, пък и вси4ки те гледат като ненормален с мисъл "Защо да се тормозиш да кърмиш, като има адаптирани млека?" Ако искаш, има страница с полезна информация за кърмене и връщане на работа, в раздел Кърмене на адрес:
karmene.greatnow.com


Благтодаря ти! Дано успея да удържа фронта!!! Защото моят Георги от два дни ми прави такива номера с кърменето, че не знам как ще я караме, а от друга страна имам чувството, че гърдите ми стават все по-меки и по-празни  Cry  Cry  Cry  И  не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 14
Може ли да мръдна малко от темата с един въпрос? mama_p, наистина ли вси4ки те гледат като ненормален с мисъл "Защо да се тормозиш да кърмиш, като има адаптирани млека?" Ако е вярно, то тогава аз имам някаква невярна представа за българката като правеща и желаеща да прави най-доброто за своето дете.
Наскоро четох тук резултатите от проучване, според което по-голям процент от кърмещине майки са по-образовани и са от средната и по-класа. Докато в началото, когато са излезли формула млеката е било обратно - по-образованите са хранели с него децата си, считайки го за напредничаво, а по-необразованите, които са били и по-бедни са си кърмели. Но с времето след като проучванията показват, че кърмата е най-добрата храна за бебето/ е, всички знаем за предимствата на кърмата/ нещата се обръщат! Сега по-необразованите и по-бедните са по-големият процент, хранещи с формула, което вече не е толкова скъпо. Нещо като и ние го можем тва.
А защо у нас /ако е вярно наистина/ се смята за тормоз? Нито миеш и стерилизираш бутилки, нито приготвяш и затопляш мляко, нито трябва да разнасяш всички уреди, където и да отидеш............Слагаш бебето да цица и готово. Е, безсънни нощи има, но и те си имат край. Та и бебе на формула мляко може да ти разкаже играта през ноща, а и шишета трябва да приготвяш.
Ако майката си има здравословни причини, трябва да ходи на работа или нещо такова - да, но така, че било по-лесно според мен е мит това.
А и кърменето е приятно Grinning . Чела съм, че някои жени изпитват оргазъм хихи Stuck Out Tongue . Не съм стигнала още дотам. Това на майтап, да не ме помисли някой за лекторка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия