не може да си вземе въздух,когато плаче

  • 2 445
  • 11
Пуснах същата тема и в съседния форум за хомеопатия ,но там само една форумка се включи и сега питам и вас ,дано да помогнете.Малката ми дъщеря откакто стана на пет-шест месеца,когато заплаче много често не може да си вземе въздух сама и се налага всякакви методи да прилагаме с баща й ,за да й помогнем.Духваме й в лицето ,дърпаме й ушите надолу и досега бързо се е съвземала ,до вчера.Баща й леко й се скара ,че му е разпиляла документите й тя като ревна не успяхме доста време да я съвземем.Просто ни умираше в ръцете,цялата беше синя и отпусната .Не зная как ,но успя слабо веднъж да вдиша и след малко вече успя.Нама да ви казвам какво приживяхме,баща й беше започнал изкуствено дишане.После плака много и заспа изтощена в баща си.След като се събуди ,все едно нищо не й се е случило,активна ,весела,за което съм страшно доволна.Но въпроса ми е-какво да предприемем от тук нататък?Зная,че не трябва да се страхувам,за съм спокойна с нея ,да не й се караме ,но това може да си случи пак.Какво да правим?Как да се справим с това .Тези пристъпи не намаляват,а смятах да взимам гледачка ,защото ще започвам работа ,но не смея да я поверя на никого.
Виж целия пост
# 1
Тези пристъпи основно идват от вашето внимание, паника и реакции. Колкото повече обръщате внимание  се шашкате, толкова повече ще има такива моменти.
Виж целия пост
# 2
Аз също мисля така. На това по моя край му се вика "захласване" и често (без да искам да те обиждам) е проява на лиготия от страна на детето. Просто не трябва да й се обръща толкова внимание като почне да се тръшка. Peace
Виж целия пост
# 3
Аз не мисля че е въпрос само на лиготия. Аз бих се съветвала. Чела съм за това като се роди дъщеря ми, но вече не помня подробности.
Виж целия пост
# 4
И аз не мисля, че е лиготия. Синът ми се захласваше така, и процедирахме по същия начин - с духане в лицето. Разбирам притесненията ти, но нямам идея какво друго може да се направи. Само мога да те успокоя, че се израства (след 3 годишна възраст). Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите,но при нея вече с духване в лицето не става и днес ще я водя на лекар,защото не мисля ,че е нормално поне по два пъти на ден да посинява и дълго време да не си взема въздух.Стискайте палци скоро да го израсте  Peace
Виж целия пост
# 6
Внука скоро ще направи 5 г и продължава с този номер.Уж щеше да го израсте към 4 годишна възраст, но при него не стана.И става все по-страшно.Колкото и гадно да звучи, по-бързо си поема въздух, като се правим,че не го виждаме.Обърнем ли му внимание става страшно - посинява, свлича се като парцалена кукла.Важното е да не ви вижда, че се паникьосвате.Успокоявайте я без паника, за да не я паникьосвате и нея.Гушваш я и леко потупваш по гръбчето, и говориш със спокоен тон.
Виж целия пост
# 7
Тези пристъпи основно идват от вашето внимание, паника и реакции. Колкото повече обръщате внимание  се шашкате, толкова повече ще има такива моменти.

Абсолютно подкрепям !
Виж целия пост
# 8
Тези пристъпи основно идват от вашето внимание, паника и реакции. Колкото повече обръщате внимание  се шашкате, толкова повече ще има такива моменти.

     ooooh! ooooh! ooooh!И как я даде тази "точна и ктегорична" диагноза?!?! Защото съм виждала подобно дете(племенницата)  ми да изпада в същото състояние бе да й се обръща подобно внимание.Дали и от прекалено внимание си гълташе езика, а ?

 Аз също бих посветвала авторката да се обърнат за съвет към специалист.
Виж целия пост
# 9
Тези пристъпи основно идват от вашето внимание, паника и реакции. Колкото повече обръщате внимание  се шашкате, толкова повече ще има такива моменти.

Е та то е само на 5-6 месеца. Но сигурно не сте имали този проблем затова така разсъждавате. Naughty
Голямата ми дъщеря се захласваше по този начин. За първи път стана като беше на 7 месеца. Случваше се много често. И ние и духмахме в лицето за да си поеме въздух.
Надрасна го като стана на 3.5 - 4 години.
Виж целия пост
# 10
6te go izraste na moia priatelka deteto be6e po su6tiat na4in i to to4no za takiva ne6ta za skarvane ili li6enie ot ne6to to4no ot ligotia sega e na 4 god i otdavna ne e pravila tezi izspalnenia,tia mi e kazvala 4e ili i duha v ustata ili ia po6tipva ne mnogo silno da i pri4ini leka bolka za da poeme vyzduh,niama stra6no.
Виж целия пост
# 11
Когато детето ми беше на 6 месеца бяхме на гости и на обяд го сложих да спи. Заради сменената обстановка не искаше да заспи и изведнъж се разплака така - посиня и сякаш с оторена уста спя да поема въздух. Беше за секунди. Не съм го водила на лекар, това беше преди 16 години. Но ако е често, бих го завела на лекар. Проблемът май е за детски невролог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия