С какво хранят децата в яслата?

  • 4 358
  • 45
Момичета, извинете ме, ако има подобна тема... Embarassed

Аз съм от майките, които се вманиачават по отношение на храненето. Не давам "боклуци". Старая се да храня дъщеря си правилно и разнообразно. Малката е на година и два месеца, предстои и да тръгне на ясла... Та питането ми е: "Дават ли неприемливи за възрастта храни?" Аз не давам купешки колбаси, снаксове, солети, шоколади, както и нищо, което съдържа шоколад. Всъщност не давам нищо освен плодове, зеленчуци и качествено месо, качествени млечни продукти. С какво ще се сблъскам? Какво ще яде дъщеря ми?

Зная, че ще ми отговорите, че в такъв случай по- добре да я гледам вкъщи, но вие най-добре знаете, че го изискват обстоятелствата... Финансовите...


Та какво ядат децата ни в яслата?

Благодаря на всички, които отговориха  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами при нас се яде млечна кухня - частна. Яслата също е частна и гледат да се съобразяват с изискванията на родителите, но въпреки това дават бисквити, солети, филийки с пастет или сладко...Иначе имат фршове, плодове, чай и т.н. Не дават шоколад или снаксове, обаче не можеш от всичко, което ти избягваш да опазиш детето в яслата.
Виж целия пост
# 2
Ето тук съм писала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385970.msg10792195#msg10792195 , няма да ти хареса но е факт.
Виж целия пост
# 3
Може да ти сторя крайна, но ... или не записвай детето на ясла или ще престанеш да си маниачка на тема храненето му. Средно положение няма!
Успех в избора!

Има много теми за храненето в яслите и градините пусни търсачка.
Виж целия пост
# 4
Боб с наденица, кюфтета на скара с гарнитура, зелен фасул, грах. За следобедна закуска освен филий, има вафли, плодове и сокове. Сутрин филий, макарони, пици и чай. Това е при нас.
Виж целия пост
# 5
Единствената неприемлива храна в яслата беше меденката, която даваха за следобедна закуска всеки петък.
Не очаквай обаче, че децата в държавните детски заведения ще се хранят винаги балансирано и здравословно.
Виж целия пост
# 6
Аз също мисля да давам дъщеря ни на ясла, но смятам аз д аи нося хранат! Първо малката е алергична към млечни продукти и аз не давам шоколади, снаксове, солети и всякакви боклуци от този род! Та, смятам аз и приготвям раничката с манджичката и така .... няма друг начин!
Виж целия пост
# 7
Виж, децата ги хранят така както смятат за добре. Уж менюто е съобразено, но в нашата ясла като влезе едното с желираните бонбони и лелките вадят от тайният шкаф и раздават на останалите. Така , че ако искаш да отглеждаш детето си в стерилна обстановка - гледай си го вкъщи.Моята дъщеря също имаше алергии и в началото бях притеснена, после се оказа че алергиите й са само плод на моите фикс идеи детето да яде само качествена храна.
А твоето ми напомня на една приятелка от парка, която си миеше ръцете със спирт преди да си вземе детето от количката и да му махне маската от лицето, щото видиш ли въздухът бил много мръсен. Децата трябва да създават имунитет, защото ако ти го лишаваш, като стане първи клас то няма да се лиши от пазаруване в лафката на училището и тайно набиване на снаксове, чипсове, шоколади и други химии.
Виж целия пост
# 8
А твоето ми напомня на една приятелка от парка, която си миеше ръцете със спирт преди да си вземе детето от количката и да му махне маската от лицето, щото видиш ли въздухът бил много мръсен.

Това са думи, лишени от всякакво съдържание...

Съвсем добронамерено попитах... Както и да е, отивам да приготвям Майкъл Джексън в стерилната камера за ясла... Peace
Виж целия пост
# 9
дават качествена храна-добра е
Виж целия пост
# 10
Синът ми беше две години в частна ясла , но тръгна на навършени две години . Бях доволна от храната - супички ,, плодове , готвено ... Но разбира се понякога имаше и кифли и филии намазани с нещо .
Той беше с атопичен дерматит , който за щастие израстна и нямаме никакви проблеми .
Чипс и шоколад няма да им дадат - не бой се  Laughing скъпички са , за да ги купуват в яслата .
Но остави настрана утопичната идея , че ще хранят дъщеря ти с качествено месо и био зеленчуци ... освен това - никой не е умрял от това , че е ходил на ясла .

Моят син другата седмица тръгва в нова детска градина / държавна / и повярвай ми , последното за което се притеснявам е храненето .
Виж целия пост
# 11
Може да ти сторя крайна, но ... или не записвай детето на ясла или ще престанеш да си маниачка на тема храненето му. Средно положение няма!
Успех в избора!


Тъкмо щях да го напиша.....
Всъщност, съветвам те да спреш да се вманиачаваш, по отношение на храненето на детето, защото идея си нямаш с какво ще се сблъскаш и от опит казвам - забранения плод е най-сладък. По-добре по малко от всичко, отколкото в един миг на 12 години да се отприщи в ядене на забранени боклуци, да я треснат хормоните на пубертета и да стане 100 кила, образно казано.

Иначе в яслата се яде добра храна, поне в тази, която посещаваше голямата. От там взимах с нея и сега с малката детска кухня. Сутрин има закуска, обикновено нещо със сирене - маакарони, попара, тутманик, има чай. Захар не слагаха. Обяда е супа, основно и десерт, обикновено плод или кисело мляко и салата. Следобедната закуска е млечна - крем,бисквитена торта, мляко с грис/ориз, кисело мляко с бисквити, в петък е кашкавалка/сиренка/кифла.
Виж целия пост
# 12
Aко е чиста ясла, храната е много добра, съобразена е с възрастта на децата. За яслите към ОДЗ-тата, там храната е една и съща за всички деца и често включва филии със шоколад, меденки и вафли. В частните ясли в повечето случай храната е кетъринг и лично на мен не ми хареса, че не е много подходяща за по-малките. И трите вида заведения сме посещавали, така че пиша от собствен опит.
Виж целия пост
# 13
Аз също мисля да давам дъщеря ни на ясла, но смятам аз д аи нося хранат! Първо малката е алергична към млечни продукти и аз не давам шоколади, снаксове, солети и всякакви боклуци от този род! Та, смятам аз и приготвям раничката с манджичката и така .... няма друг начин!

В яслите не позволяват да се внася храна отвън. Доколкото знам, това е изискване на ХЕИ.
Не знам как ще стане твоят номер.
Напълно подкрепям мнението, че вманиачаването по отношение на храната на децата не се съвместява никак с ходенето на ясла.
Менюто в нашата е изнесено всеки ден и го виждам. Струва ми се съвсем приемливо. Закуските са попара, мекици, макарони, от този сорт. Веднъж имаше и пица.
Обяд: супа, основно (едното от двете винаги с месо) и десерт (най-често плод).
Следобедната закуска е крем или кифла.

Успех в търсенето на ясла!  Peace
Виж целия пост
# 14
Храната в яслата си е екстра, но родителите (поне при нас) носят всеки понеделник по нещичко, защото следобедната закуска е недостатъчна. Еми елате да видите какво насят хората - пържени крекери, покрити с тонове сол; снаксове и ..... Какво им коства на хората да купят едни бисквити на Житен дар или солети или ... куп евтини неща, които не са пържени и нямат 5 кг. сол по себе си. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия