памперсите пропускат ....

  • 2 792
  • 21
Здравейте,
чудя се при нас ли само се случва, но пелените за еднократна употреба на Памперс ,а и на Huggies често пропускат. Намирам Ема намокрена от тази страна на която е лежала, като пелената не е пълна. Намокреното е чак на кръста - от горе е пропуснал.Дали количеството което пишка наведнъж е прекалено голямо и не може да се абсорбира бързо? А тя е едва на месец, какво ще стане като порастне малко и почне да пишка по повече... Мисля че не е проблема в слагането, защото изпълнявам инструкциите - два пръста вкарвам на кръста, около крачетата изкарвам "дантелките". Някой има ли подобен проблем и как се е справил? По няколко пъти на ден сега трябва да я преобувам и постоянно да сменяме чаршафчета. да не говорим че ако забравим да проверим, детето с часове може да си спи мокро.
Виж целия пост
# 1
Вземи по голям размер памперси  Peace
Виж целия пост
# 2
ТОчно така - време ви е за смяна на номера на пелените!
Виж целия пост
# 3
И ние имахме такъв проблем,но при наблюдение от няколко седмици установих, че е от това че бебето не се върти. Когато дълго време през нощта спи на една страна, и понеже поема доста течности/ мляко и вода/, та урината се събира в тази част на памперса, на която е легнало бебето.Съответно, памперса се напоява до максимум и пропуска. Ние също на 1-3 мес.възраст имахме такъв проблем с ПАМПЕРС, но щом бебето поотрасна и започна да се върти само, проблемите изчезнаха.Вече сме почти на 2г., а още ползваме ПАМПЕРС. Това е моето лично мнение, а ти-както си решиш.
Виж целия пост
# 4
Памперсите са от 3 до 6 килограма, а тя е около 4 кг. По-скоро проблема наистина е че не се върти. Ние все още я слагаме да спи на една страна. Някой знае ли до кога се препоръчва това? Или докато почне сама да се върти? Защото ако е по гръб едва ли ще се мокри.  newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз изпробвах май от всичките памперси на света Shocked.До 4 кг. бях най-доволна от Молфикс.На Памперс ползвах само за нонородени-те са страхотни.Пробвах и 3-6 кг.-не ми харесаха.Преди 10-на дни взех от Бебелан по 5 бр. от всички памперси от 5 кг. нагоре(вече сме шишковци Blush).Пробвах ги по различно време.Най ми допаднаха едни мексикански?!!!,който,освен,че са хубави,са и на добра цена.Само веднъж са ми пропускали,но по моя вина Whistling.
Виж целия пост
# 6
Вземи по голям размер памперси  Peace


Точно.  newsm10 Ние така си решихме проблема. Независимо от позата в която спи остава суха. Хъджис са много добра марка. Ползвах ги до скоро, но вече сме 12 кг. и ни идват скъпички.
Има и фалшиви памперси. Истинският Хъджис на лентата на която се залепят лепенките има някакъв надпис разположен вертикално в края на лентата. На фалшивия или го няма. Лепенките са корави на фалшивия. Огледай ги.
Виж целия пост
# 7
На нас Памперс редовно ни го правеше този номер. Хъггис купувах малко по голям номер, защото когато бяхме около 7 кила от 5 до 9 май беше ни бяха малки и редовно се одрисквахме. Иначе бях доволна от тях, но ми бяха скъпи и ги смених. Сега сме на Маммия. Пишо не пропускат, ако много рядко, ако е в голямо количество и много течно. Но не знам дали имат малки номера.
Виж целия пост
# 8
цветенце, според мен два пръста на кръста са много
щом прпуска от там значи не е добре стегнат
ако беше от друго място щеше да е проблема в пампата, но откъм кръста точно не
аз винаги съм оставяла едно малко пръстче на кръста
и между двете лепенки два пръста (един до друг Simple Smile)
досега има само два пропуска на пампи и то когато майка ми ги е слагала и я е било страх да ги стегне Confused
не мисля, че проблемът е в размера
пробвай да ги стягаш малко повече според мен...
а да - и лепенките максимално близо до свивките на крачето, а не памперса да е издърпан нагоре
по-добре да е изтумбен между крачетата - там е по-малко вероятно да пропусне заради ластичетата
Виж целия пост
# 9
според мен съ6то трябва да го стяга6 пове4е но и наи добрата марка за мене е либеро не съм имала проблеми
Виж целия пост
# 10
Памперсите са от 3 до 6 килограма, а тя е около 4 кг. По-скоро проблема наистина е че не се върти. Ние все още я слагаме да спи на една страна. Някой знае ли до кога се препоръчва това? Или докато почне сама да се върти? Защото ако е по гръб едва ли ще се мокри.  newsm78
И аз така разсъждавах за килограмите и памперсите, но когато ни ставаха около 2 кила до горната граница на съответния номер на Памперс, акото започваше да ни излиза от него и да ни омазва гърба. Тук от форума разбрах, че не трябва да се чака да стигнеш указаните килограми. При 2 кг "по-рано" (както например сте вие сега с 4 кг и с памперси до 6 кг) започвахме да купуваме от следващия номер и проблема с излязлото ако изчезваше.
Та послушай съвета, който са дали и другите мами, вземи по-големи памперси.
Ние нашето бебе го слагахме по гръб, горната част на тялото (над кръста) и главичката на една страна. После тя сама започна да си се върти накъдето и както й е удобно, за някои пози да не говорим, чудя се как ги постига.
Виж целия пост
# 11
По мое мнение, а съм сменяла вече хиляди памперси на същата марка  Laughing, би трябвало да го стягаш повече, когато го залепваш.

А има и друго нещо - ако бебчето току що се е нахранило, коремчето му е пълно и памперса е ок, стегнат около него. След около 1 1/2 часа например, памперса вече е по свободен, т.к. мялкото/храната е усвоена и "поулегнала"  Wink

Би могъл да пропуска, ако крачетата са ви по пълнички, ама тогава няма да се мокри на кръстчето, а между краката.

Можеш също така да пробваш и други марки памперси, няма начин да не намериш този, който пасва най-добре на вашто дупе  Wink 
Виж целия пост
# 12
Според мен е време да смениш номера с по-голям.Аз така си мислех,че Памперс не са качествени,защото ми пропускаха.Бяхме 4 кг. и ползвахме  Памперс от 3 до 6кг.Тук във форума научих,че минеш ли в долната граница-трябва да сменяш номера/ако сте 4 кг. не ползваш 3-6,а минаваш на 4-9 кг./След като смених всички марки памперси на пазара,пак минах на Пампрес и съм много доволна.Досега ми е изпуснал само 1 памперс,и то защото не го бях сменяла от 10 вечерта до 10 сутринта-малчо не се събуждаше упорито.
Виж целия пост
# 13
Чудно ми е че пропускат, защото ние бяхме с номер 1 до 4.5 кг/те са за новородени, но на мен много ми харесваха Laughing/,сега сме над 5 кг и сме с номер 2/3-6 кг/.Изобщо не са ни малки, а акаме порядъчно. Мисля все пак, че е по вероятно да не ги стягаш добре.Мен като ме видят отстрани как я стягам всички ми се карат, но иначе в началото като се страхувах да стегна и са ми пропускали.Те доста си мърдат децата и лесно се разхлабват.А ако няма зачервено от стягане не мисля, че е много стегнато все пак...Ох,как го обясних. Май по-добре да ходя да спя... Laughing
Виж целия пост
# 14
Моята беба е 4 кг. и ползвам пампер от 3 до 6 кг. Не ми пропускат, но стягам добре, оставям едно пръстче само (така прочетох в инструкциите). За новородени от2 до 5 кг. са ни малки, а имам количества от тях Simple Smile)) Беба дебеличка излезе  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия