Колко дни антибиотик ?!

  • 29 375
  • 18
Здравейте ! Почивните дни детето ми се разболя от ангина ! Ходихме на лекар и дежурната лекарка ни каза 10 дни Клацид. Сега първият работен отидохме при личната лекарка и тя ни каза 7 дни! И сега не знам колко време да и давам антибиотика ?!
Виж целия пост
# 1
Ако детето е свалило  температурата, няма налепи и се храни ,според мен 7 дни са достатъчни !
Виж целия пост
# 2
Ако детето е свалило  температурата, няма налепи и се храни ,според мен 7 дни са достатъчни !
Peace
След като имате направен контролен преглед,подкрепям по-горното мнение.
Виж целия пост
# 3
Няма ли значение и какъв е точно антибиотика  newsm78.На нас последно ни изписаха Съмамед, който се пиел само 3-4 дни.
Виж целия пост
# 4
Няма ли значение и какъв е точно антибиотика  newsm78.На нас последно ни изписаха Съмамед, който се пиел само 3-4 дни.

Има разбира се ! Но ,Клацид се дава точно при гнойна ангина за съответните бактерии и се пие мисля 7 дни ,в тежки случай 10 /много рядко/
Виж целия пост
# 5
Двете ангини, които изкара Криско, бяха с по 7 дни АБ  Peace
Виж целия пост
# 6
"При гнойната ангина лечението се провежда винаги с антибиотици назначени от лекар-Пеницилин,Амикацин,Тобрамицин,Оспен,Аугментин,Цефаклор,Клацид,Азитромицин,Макропен,Оспексин,Биодроксил и др. Напоследък голям проблем се оказва резистентността (устойчивостта на микробите към различните видове антибиотици,вследствие на безразборната им употреба, и фактическата липса на антибиотична политика в България).Стандартната продължителност на лечение на гнойната ангина е 10 дни,което е гаранция че няма да останат бактерии, които да причинят ново възпаление на сливиците,като тези бактерии вече са устойчиви на прилагания антибиотик."
Източник: http://www.pramed.com/angina.htm
И ние утре сме на контрола - 7 дни на АБ с гнойна ангина. Предполагам, че ще искат да спрат (вчера пак бахме на контрола). Мен обаче все ме е страх да не остане недоизлекуван.  Thinking
Виж целия пост
# 7
Здравейте ! Почивните дни детето ми се разболя от ангина ! Ходихме на лекар и дежурната лекарка ни каза 10 дни Клацид. Сега първият работен отидохме при личната лекарка и тя ни каза 7 дни! И сега не знам колко време да и давам антибиотика ?!
Щом сте били на контролен давай го 7 дни. Обикновенно при ангина на дъщеря ми са изписвали АБ за 7 дни.
Виж целия пост
# 8
На малкия му изписаха Аугментин за 7 дена, но подлежи на контролен преглед, така че ще се преценява допълнително.
Виж целия пост
# 9
няма еднозначен отговор. Още по-малко той да е даден тук и да е меродавен.

Слушай д-рите... Ако имаш вяра на ЛЛ, слушай нея.
Давала съм и 10 дни и 7 дни АБ. Само преди 10 дни и моя син беше с гнойна ангина. Давах му АБ около 6.5дни (загубих поне 2 хапчета  Blush).
Виж целия пост
# 10
5-7 дена не повече
Виж целия пост
# 11
Зависи от заболяването и състоянието на детето. Кало е пил Клацид 10 дена, но беше с доста тежък тонзилофарингит.
Виж целия пост
# 12
Здравейте всички!

Накратко, кларитромицинът (търговски имена бол: Клацид, Фромилид, Клацар, Клеримед, Клерон, Клабакс, Лекоклар) е антибиотик, който следна да се взема поне 7 дни. Ако се налага повече, може и повече - обикновено 10-14 дни.

Не бъркайте дозавия режим на един антибиотик с дозовия режим на друг антибиотик. Всеки си има собствени експериментално установени и няма една формула за всички.

Тук някой спомена за азитромицина, че се пиел 3 дни. Да, ама азитромицинът е антибиотик с натрупване и затова се пие 3 дни, защото действието му продължава 7 дни. Той има и съвременен вариант, в който изпивате една доза еднократно и толково - действа ви 7 дни!

Моля, не си правете свободни интерпретации на базата на това, какво си мислите, че е правилно. Има си лекар, който да установи клиничния случай, има си фармацевти, които да ви съветват за лекарствата. Вашата роля е да разказвате на лекаря много подробно какво и кога чувствате, да непремълчавате симптоми, които мислите че едва ли са свързани с терапията, а в аптеката да казвате, като ви разпитва фармацевта, какви други лекарства пиете, за кого е лекарството. Целта е правилно и адекватно да ви се направи терапията.

Бързо оздравяване!

маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 13

Всъщност майката не си прави свободни интерпретации, а е объркана защото 2-ма доктори са и предписали различен курс на един и същ антибиотик.
Моето мнение е, че след като го пие 7 дена, трябва да се направи контролен преглед на детето и да се прецени необходимостта от допълнителен прием.
Виж целия пост
# 14

Всъщност майката не си прави свободни интерпретации, а е объркана защото 2-ма доктори са и предписали различен курс на един и същ антибиотик.
Моето мнение е, че след като го пие 7 дена, трябва да се направи контролен преглед на детето и да се прецени необходимостта от допълнителен прием.

Точно така пише и в учебниците по медицина! Взема се в минималния за заболяването и антибиотика срок и после се преценя дали трябва да се продължава.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия