изчисляване

  • 963
  • 6
може ли някой да ми обясни как става точното изчисляване на бременноста и развитието на бебето...календарната седмица отговаря ли на гинекологичната /поне този термин чух/?
Виж целия пост
# 1
Седмиците са Гестационни - изчисляват се от първия ден на последната ти менструация.А календарните са обикновено с 2 по-малко (примерно ако си в 14 гестационна си горе-долу в 12 календарна). Потърси из форума има доста инфо по въпроса. Peace Аз май не можах да го обясня много добре Simple Smile
Виж целия пост
# 2
благодаря много  Simple Smile ще потърся
Виж целия пост
# 3
Много ясно си го обяснила даже.Бременността продължава 40 гестационни седмици или 38 календарни.В първия случай се броят от първия ден на последната менструация,а във втория-от момента на зачеване.Двете седмици разлика всъщност идват от това,че при цикъл от 28 дни овулацията е на 14. ден.
Виж целия пост
# 4
да допълня-затова по народно му бременността е 9 мес., а гинеколозите я броят 10 ЛУНАРНИ мес., т.е. по 28 дни всеки.
На някои жени затова им е "объркан" термина, з-то стандартно се изчислява за 28 дневен цикъл, в други случаи трябва да се направи корекция и пак ако не си знаеш точната дата на овулацията, сметката не е съвсем коректна. Тази разлика не е от фатална значение, разбира се.
Виж целия пост
# 5
Календарните, т.е. точно когато си заченала, са с 2 по-малко от гестационните, т.к. гестационните са изчислени от първия ден на последния цикъл.
Виж целия пост
# 6
Въпреки, че получи подробна информация, аз бих те посъветвала да ползваш (аз го правя и съм много доволна) едно изчисляване в сайта Зачатие. Като го отвориш доло в ляво пише на едно място приложения: изчисляване на дата на зачеване. От сайта на bg-mama можеш да влезеш пак долу  където пише приятели и партньори, първата картинка е на Зачатие. Така винаги ще си наясно в коя седмица си. Намирам, че е много удобен. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия