Облекчаване на варицелата

  • 1 677
  • 7
Дъщеря ми я кара в момента, и съм мн притеснена. Мажа я с ментолов спирт, засега е добре, вече 2- 3 ден е с пъпки, няма Т. Но я сърби и колкото и да не позволявам да ги почесва, тя го прави. Страх ме е за белези, след колко време минават. А и аз съм бременна в края на 7 месец. Незнам дали съм я карала. Моля ви помогнете със съвети   bouquet
Виж целия пост
# 1
Не ти ли изписаха мазило за пъпките  Shocked то е точно за това да не остават белези, на нас/понеже с малката я карахме и двете едновременно/ ни предписаха и едно прахче с което се пудриха пъпките и много успокояваше . Като почнаха да завяхват се мажехме с крема, един белег нямаме, а бяхме много зле  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Бени мама, за какъв крем става въпрос?!  Thinking В момента аз съм с варицела и лекарите ми казаха с нищо да не мажа, но ако има с нещо, което да облекчава, ще те помоля да споделиш! Embarassed

Виж целия пост
# 3
облекчават хладни душове или вани.след това се попива много внимателно с хавлията...
Виж целия пост
# 4
Облекчава яко киснене във ваната със овесени трици или сода бикарбонат (или редуване на двете). Даже ми направи впечатление че при дъщеря ми по лицето, дето го мокреше по-малко и избиха повече пъпки, отколкото по тялото, имаше 5-6.
Племенницата я изкара веднага след нея и понеже беше лято по цял ден се киснеше в басейна, при нея пъпките бяха на половина и на нашите.
Белези остават не от разчесването на самите пъпки, докато са мехури, а насилственото разчопляне на коричката след това - под нея остава дупчица. Дъщеря ми си махна така една коричка над горната устна, че я правела грозна  Joy, и остана дупчица, но сега, почти година по-късно избледнява и само ако се загледаш и знаеш че я има, ще я видиш  Wink.
Виж целия пост
# 5
Ето другите теми за Варицела:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374906.0
Виж целия пост
# 6
Сина ми миналата година прекара,варицела,а аз бях в 4 месец бременна.Доктора каза че не е проблем,но все пак за щастие не се разболях.Къпането ни беше забранено!!!Мажехме обривите със ментолов спирт/наистина облекчава Peace/и топоцин/антисептичен прах/След това се разболя мъжа ми,който се беше меко казано обезобразил от многобройните пъпки по цялото тяло ,и двамата се изчистиха без проблем.Важно е да не се чоплят пъпките.Може да се приемат имуностимулатори,за по лесно преборване на организма.
Виж целия пост
# 7
Момичетата са писали - нищо не облекчава повече от кисненето във вода.Това за забраната за къпане са отживелици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия