Заплетен казус

  • 3 461
  • 11
Здравейте реди няколко дни бях пуснала тема за проблем които имам със строителна фирма Металекс Билд. Преди 2г си купих на зелено апартамент от тях. Апартамента ррябваше да е готов октомври 2008. Към момента все още неможем да влезем да живеем тъй като не е свързан мръсният канал. До колкото можахме да разберем проблема е че инвеститор е копал канала и нашият човек е трябвало да плати някакви пари за да се включи но явно е решил да си ги спести. Вмомента Евтимов / собственика на Металекс/ търси по неговите думи алтернативни начини да се включи към канала без да плаща. Междувременно имаме акт 15 в които е записано че сградата е вързана към новоизградена канализацинна система което явно е лъжа. Този акт е разписан от всички длъжносни лица които е необходимо. Всъщност при това положение тъози акт е фалшив. Евтимов не се ангажира с никакви срокове да се свърже въпросният мръсен канал, което според мен означава че лъже. Почти всички собственици сме подписани от него в акт 15, и според тях сме им дали пулномощно. Аз съм сигурна че му дадох стандартното пълномощно да ме представлява пред ВиК и ЕОН но не и да ме разписва. Направо сме отчаяни даите съвет. На квартира сме с дете и кредит. Моля даите съвет към каква иституция да се обърнем.
Виж целия пост
# 1
Няма ли процедура, описана в договора- неустойки, разваляне на договора?
Виж целия пост
# 2
1. Как може да те представлява без да те подписва? Нали  за ВиК и др. трябва да попълваш молби - всеки път с него ли ще ходиш за да се подписваш сама....
2. Защо купувате на зелено? Може и да ви се вижда изгодно в момента, но  винаги ще си излъган с нещо.
3. Неустойки по договора - и да има нещо включено ще ви мотат по съдилища до второ пришествие.
Та аз поне бих се взела в ръце и ако мога да  продам на някого апарт. А с парите ще  си купя нещо готово, старо. Но с течаща вода и работещ ток.
Виж целия пост
# 3
I nie sme v sushtoto polojenie kato vas, kupihme apartament na zeleno, koito triabvashe da stane gotov mart 2008. Kum momenta vse oshte chakame Akt 16. Firmata- stroitel kazva, che nishto ne zavisi ot tiah, a ot obshtinata. Ne znam dali ima nachin da im se iska niakakva neustoika.
Виж целия пост
# 4
Не ми се иска да продавам, наи-малкото защото го купих за 30 000 евро а сега колкото и да са паднали цените едвали ще намеря нещо такова на същите пари. Въпроса ми е към кого да се обърнем, някой които мойе да им въздеиства, напр. Строителен надзор. Защото в случея има измама. Немойе да има акт 15 а да няма мрусен канал нали. Мейду другото с няколко съседи се срещнахме със инвеститора на канала и по неговите думи мойе да ни върже кооперацията срещу определена сума пари. Ние се притесняваме как ще се озаконят водомерите ни при полойение че това няма да мине през Металекс. Някой може ли да ми каже каква е процедурата при присъединяване към ВиК. А що се отнася до това защо съм си купила на зелено знаете преди 2г какъв беше пазара на недвижими имоти и знаете как се купуваше тогава.
Виж целия пост
# 5
Принципно може да има подписан акт15 и без канализация, стига в разрешението за строеж за сградата
излишно да не е споменато, че тя не може да бъде въведена в експлоатация, без канал. Или ако е изградена
пречиствателна станция, черпателна яма които гарантират отвеждането на отпадните води, съответно
доказано с проект. Собственика на новопостроената канализация, няма право да продава включването, въпреки
че това е масова практика. При изграждане на такава, тя е собственост на общината, а я експлоатира
съответното ВиК дружество, като този които я изградил, платил и построил, документално е само възложител.
Самото включване няма да е проблем , нито пък регистрацията на водомерите това ще направи ВиК, стига документално
да е изпипано. В смисъл, да има разрешение за включване в канализационната система, подкрепено с проекти и съответните
разрешителни. Веднъж направена връзката се регистрират абонатите и им се правят партиди.
Виж целия пост
# 6
Собственика на новопостроената канализация, няма право да продава включването, въпреки
че това е масова практика.

И защо да няма право,след като разходите по изграждането са за негова сметка,в които ВиК не участва.Логично е,когато си броил доста пари за такава инвестиция,и ако има капацитет да се включат и други собственици на имоти към нея,да искаш да ти заплатят част от направените разходи.
Ние имаме такъв канал на три сгради,за да се включим в общата част от канализацията сме заплатили на инвеститора по изграждането,за да се присъединим и ползваме.Имаме и част,която ние сме доизградили до нашите обекти за наша сметка,с разрешение на ВиК/разбира се/.Който желае да се включи да заповяда със съответната сума/разбира се ако има канализацията нужния капацитет/.В сметката за вода не ни се начислява такса за канал.Не ми е ясно и как я "експлоатира" тази канализация ВиК,след като никой друг абонат не я ползва,освен онези,които сме участвали в изграждането й, а и е видно,щом не дължим такса канал,а само за вода и пречистване.
Виж целия пост
# 7
Да така е, спор няма, ако си участвал в изграждането... под формата на кооперации се прави,
гражданско дружество с цел изграждане на канализация, си плащаш и е нормално да искаш
някаква възвръщаемост на вложените средства. В крайна сметка винаги тези които са изградили
канализацията или водопровода искат някой лев от тези които ще се включат, но то става един
вид нелегално,а не официално, т.е. стават съкооператори след като си платят определена сума.
"експлоатира" имам в предвид, че я поддържа при аварии и т.н. нищо, че е частна.
Ето наредбата http://im.cablebg.net/clients/n9vik-94.htm
Виж целия пост
# 8
Така вече съм съгласна.
Виж целия пост
# 9
ок, благодаря на всички които писаха по темата. Ако се разберем за сумата за която да ни включи какво следва след това. Ние имаме уверението на шефа на ВиК ченяма да не пречи за прокопаването, тъй като от 15-ти маи влезе забрана за прокопаване.Да не стане да му тръшнем едни пари и да трябва един куп документи след това които няама как да си набавим.
Виж целия пост
# 10
Не прочетох целия ти пост. Веднага ми изниква въпроса: теб какво те интересува какви са взаимоотношенията и проблемите между Сульо и Пульо? Ти си подписала договор със Сульо, там трябва да има клаузи за срокове и неустойки, действай по тях. 
Виж целия пост
# 11
Не прочетох целия ти пост. Веднага ми изниква въпроса: теб какво те интересува какви са взаимоотношенията и проблемите между Сульо и Пульо? Ти си подписала договор със Сульо, там трябва да има клаузи за срокове и неустойки, действай по тях. 
Абсолютно вярно  Peace Аз винаги съм се чудила - Защо не си търсите правата с помощта на адвокат по законния ред? За да си спестите 5 лева разходи търсите начин сами да се борите с "големите риби"... а това е трудно и понякога невъзможно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия