***ЦИКЪЛ***

  • 2 362
  • 17
Здравейте.Аз съм момиче на 16 години и знам, че мястото ми не е тук, тъй като това е форум за майки, но мисля, че вие сте минали през моите години и знаете повече и за това реших да питам тук.Та значи-имам цикъл от 2 години без 1 месец и по принцип казват, че цикъла до 2 години се регулирвал, но уви моят цикъл в момента ПАК закъснява с 20 дена вече закъснява и не че се притеснявам, а просто ми е чудно нормлано ли е?Миналата година ходих по лекари защото пак имах проблеми с цикъла и освен че ми закъсняваше ми беше и кафяв цикъла и ходих и не ми откриха нищо и вече незнам какво да правя.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ***
Виж целия пост
# 1
Рано е още за окончателно стабилизиране. Не се притеснявай още поне година. Защо не говориш с майка си за това? Не е нужно да се мъкнеш по доктори от толкова малка.
Виж целия пост
# 2
Рано е още за окончателно стабилизиране. Не се притеснявай още поне година. Защо не говориш с майка си за това? Не е нужно да се мъкнеш по доктори от толкова малка.
Говрила съм с нея преди време и каза, че според нея било нормлано тъй като съм имала цикъл от скоро.Но и аз вече незнам какво да правя-ще изчакам още един месец и ако не ми дойде май май ще тръгна по лекари.То не се притеснявам, тъй като съм свикнала да ми заксънява, но просто ме дразни тъпия цикъл, който е непредсказуем и не се знае кога ще ми додйде   ooooh!
Виж целия пост
# 3
Някои жени са така до първото забраменяване и раждане. В повечето случаи, това което ще реши един или повечето гинеколози, е да започнат да те тъпчат с хормонални препарати, което в никакъв случай не е по-добрият вариант. До 18, че и до 19 години, все още се счита за нормално цикълът да проявява аномалии. Ако си много слаба или пък по-пълна също има значение. Не бързай да ходиш на лекар! От опит ти го казвам.
Виж целия пост
# 4
Някои жени са така до първото забраменяване и раждане. В повечето случаи, това което ще реши един или повечето гинеколози, е да започнат да те тъпчат с хормонални препарати, което в никакъв случай не е по-добрият вариант. До 18, че и до 19 години, все още се счита за нормално цикълът да проявява аномалии. Ако си много слаба или пък по-пълна също има значение. Не бързай да ходиш на лекар! От опит ти го казвам.
Мерси за отговорът и загрижеността  Flutter  bouquet .Но все пак смятам като мине един месец, ако до този 1 месец ако не ми дойде да ида и да се прегледам, защото все пак може да има и кисти и разни такива неща, иначе хормони и хапчета няма да пия чела съм, че докато ги пиеш ти е добре цикъла, но спреш ли ги и същата работа, което значи, че смисъл от тях няма.А и аз преди време като бях отишла на гинеколог и гинеколожката ми каза да изчакам да ми се регулира цикъла и да не се бъркаме в работата на хормоните с хапчета и така. Иначе аз съм нито слаба нито дебела/е слаба съм, но не и кльощава/
Виж целия пост
# 5
Боже, детенце! ooooh! Какви кисти, какви разни неща!? Как може на 16 години да си мислиш за болести!? Я се радвай на живота, другото само ще се подреди. Hug
Виж целия пост
# 6
Боже, детенце! ooooh! Какви кисти, какви разни неща!? Как може на 16 години да си мислиш за болести!? Я се радвай на живота, другото само ще се подреди. Hug
Ми незнам , но мене ме е страх да нямам и такива работи, тъй като мои прителки са имало ма кар на 15-16 години!
Виж целия пост
# 7
Стана частен разговор и ще ни се карат!
Човек не бива да си мисли, че и на него може да се случи нещо лошо, когато няма никакви предпоставки за това, защото така предизвиква съдбата. Толкова си млада, да не кажа малка, че е направо недопустимо да имаш подобни мисли! Ако продължаваш така, на 25 ще си мислиш само за болести. Не бива! Naughty Понякога страхът от болест разболява повече, отколкото реалната вероятност да се разболееш от тази болест.
Виж целия пост
# 8
Стана частен разговор и ще ни се карат!
Човек не бива да си мисли, че и на него може да се случи нещо лошо, когато няма никакви предпоставки за това, защото така предизвиква съдбата. Толкова си млада, да не кажа малка, че е направо недопустимо да имаш подобни мисли! Ако продължаваш така, на 25 ще си мислиш само за болести. Не бива! Naughty Понякога страхът от болест разболява повече, отколкото реалната вероятност да се разболееш от тази болест.

Е добре де, но не мога да не мисля за такива работи, тъй като мои приятелки  е така от нередовен цикъл и никъкви други симптоми са имали кисти, а и един преглед на видеозон не е лоша иде я за мое успокоение.
Виж целия пост
# 9
Ами... дерзай тогава, детенце. Grinning И успех! Hug
Виж целия пост
# 10
Здравай, и аз имам същият проблем, дори много по - сложен.  Stop  Аз съм на 20 г. и до сега постоянно ми закъснява. Имало е моменти, в които с месеци не ми е идвало и съм имала същите притеснения, относно дали съм бременна или дали имам кистозни образувания. Бях направо откачила. Скоро бях на преглед при гинеколог и не ме откри нищо за мое щастие. Прати ме на изследвания на хормоните. От резултатите стигне до извода, че имам хормонална недостатъчност и то по точно на прогестерона. Предписа ми лекарство и сега чакам да видя какъв ще е ефекта. Да си призная честно и аз малко се плаша от тези хормонални таблетки, защото съм чувала, че имат странични ефекти. Но пък се престраших и почнах да ги пия. Все пак от здравето ми по-важно няма. Остава ми само да те успокоя и да ти кажа да не се притесняваш. Ти си още на крехна възраст и тези менструални смущения са причина от пубертета. Като бях на твойте години имах едни циклични прескачания, после се нормализира, после започна хич да не идва - абе, организъм, какво да го правиш. Без това сега хормоните ти бушуват, така че недей да се плашиш и да си мислиш глупости. Казвам ти всичко това от личен опит. Горе главата. Успех!
Виж целия пост
# 11
Meрси на всикчи за отговорите, и за помоща  Mr. Green И все пак сиг ще ида на лекар след време ама ще вида..
Виж целия пост
# 12
И на мен на тези години ми идваше, когато си поиска и аз направих грешката да ида на лекар. То не беше плашене с кисти, с липса на овулация/ даже бях по- малка- каква овулация редовна на тея години не знам/, с още гадости, за които не ми се говори. Излишни нерви- не знам за теб, но аз още не водех полов живот. Когато той стана редовен, всичко си дойде на мястото. Успях да забременея в общи линии от раз, когато решихме, че му е дошло времето. Освен това на 16- години хормоните ти няма как да са се урегулирали. Аз имах висок тестостерон, но всичко си дойде на мястото с течение на времето.
Виж целия пост
# 13
И на мен на тези години ми идваше, когато си поиска и аз направих грешката да ида на лекар. То не беше плашене с кисти, с липса на овулация/ даже бях по- малка- каква овулация редовна на тея години не знам/, с още гадости, за които не ми се говори. Излишни нерви- не знам за теб, но аз още не водех полов живот. Когато той стана редовен, всичко си дойде на мястото. Успях да забременея в общи линии от раз, когато решихме, че му е дошло времето. Освен това на 16- години хормоните ти няма как да са се урегулирали. Аз имах висок тестостерон, но всичко си дойде на мястото с течение на времето.
Сега се позамислих от твоето мнение дали да ходя по лекари, но нз ще вида има време  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Мили момичета нормално е да имате тези аномалии , при някои жени цикъла се нормализира едва , когато родят. Добре е въпреки всичко поне веднъж годишно да ходите на гинеколог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия