Смуче си палеца

  • 9 342
  • 35
На 3 месеца сме и от около 1 седмица малкия започна да си смуче палеца. До сега е изключително кърмено бебе и не сме ползвали залъгалки, не съм давала вода. От около една седмица започна да му расте зъбче и бута всичко в устата. Проблемът ми е, че палеца го смуче доста настървено. Това опасно ли е и какво да правя?
Виж целия пост
# 1
По това време и Мартин доста усърдно смучеше палец, а залъгалката я отказа  Mr. Green за моя радост. С времето спря да пъха палеца в устата, сега се е научил да си лапа пръстите на краката и е във възторг  Joy Мисля, че докато детето не израсте поне до 8-9 месеца, не може да се твърди, че е свикнал да смуче палец, то слага всичко в устата си  Peace, а палеца е особено вкусен.
Виж целия пост
# 2
По това време и Мартин доста усърдно смучеше палец, а залъгалката я отказа  Mr. Green за моя радост. С времето спря да пъха палеца в устата, сега се е научил да си лапа пръстите на краката и е във възторг  Joy Мисля, че докато детето не израсте поне до 8-9 месеца, не може да се твърди, че е свикнал да смуче палец, то слага всичко в устата си  Peace, а палеца е особено вкусен.

Хаха успокои ме. Нямам търпение да стигнем до момента със смучене на пръстите на краката.  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 3
Аз няма да те успокоя  Rolling Eyes
Дъщеря ми започна между втория и третия месец да си смуче палеца. Опитах тогава да го заменя със залъгалка, да слагам ръкавички...  ами не се отказа от палеца  Confused
Успяхме да я отучим когато беше на около 2 годинки и то доста трудно  Tired
Виж целия пост
# 4
Разбира се, Ина, не казвам, че това не може да се превърне в навик, а по - скоро, че е рано да се каже дали е привикване или просто детето опознава ръцете си  Peace
bgbabba съвета ми е да му предлагаш и други неща за лапане, 1-2 гумени играчки например, ако са повече може да не им обръща внимание, давала съм също да  смуче кокалчето на пръста ми, много му хареса  Peace Просто като расте детето наблюдавай дали интереса му към палеца се засилва. По принцип Мартин го правеше за заспиване, просто замести бибирона с палчето. Това, което правех е:  като заспи полекичка му измъквам пръстчето от устата и толкова  Wink Само недей да си внушаваш, че ще стане проблем  Wink
Виж целия пост
# 5
Ще използвам тази тема, да си кажа и аз мъката Simple Smile
Бебчо е на три месеца и половина, изключително кърмен, и от една седмица постоянно си прехапва долната устничка и мисля, че я смуче, защото като му дам пръста си, го хапе много настървено и понякога го смуче също. Не знам дали зъбки се подават, но явно нещо го дразни, защото понякога скимти, като ми хапе пръста. Ръцете си за щастие, още не е започнал да смуче, понякога си бърка с палеца в устата, но не го смуче. Аз се притеснявам да не му се деформира нещо захапката от това постоянно прехапване на устничката. Честно казано, не знам и аз какъв съвет искам, може би просто да си кажа  Embarassed Tired
Виж целия пост
# 6
И моята беба си хапе долната устичка.Почна някъде след 4-я месец. А понякога и езика си хапе. Аз си гообяснявам със зъбките,макар още да нямаме. А за смукането- не си смучи пръстите, просто си ги лапа и си играе с тях. Мисля че на тази възраст е рано да се каже дали ще привикне към смукане на палеца
Виж целия пост
# 7
И до днес съжалявам, че не успях да науча дъщеря ми да смуче залъгалка. Първо си смуче палеца, второ плаче преди заспиване...

Давай залъгалката ако можеш. Все ще се отучи някак си после. Другото е много по-трудно.
Виж целия пост
# 8
Май ще се окаже, че проблема е от зъбите. На 3 месеца, но според майка ми и на мен на толкова са тръгнали.
Виж целия пост
# 9
Май ще се окаже, че проблема е от зъбите. На 3 месеца, но според майка ми и на мен на толкова са тръгнали.

Дано да е това и да не стане наистина навик смукането на палчето Peace. Някои дечица от доста рано преди да се покажат зъбките започват да ги мъчат. А и при тях няма рано или късно - малкия на 4 и половина месеца имаше вече зъбче, сега вече е с 8  Crazy
След горчивия опит с дъщеря ми много ме беше страх и малкия да не повтори... Ами не успях да му пробутам биберона  Rolling Eyes. С гризалките имаше временен успех... като че ли му беше най-добре, когато му чешех венците с моя пръст, а с накрайничето за миене на зъбки направо изпада в екстаз и зяпа ли зяпа  Mr. Green. Отвреме-навреме го гледам, че си дъвче пръстчетата (предимно показалеца), но това и аз го отдавам на растящите зъбки.

Давай залъгалката ако можеш. Все ще се отучи някак си после. Другото е много по-трудно.

 Peace
Виж целия пост
# 10
Първото ми дете започна да си смуче палеца на същата възраст - около 3 месечен.Честно казано никак не се притесних.На около година и половина спря съвсем сам.Буквално за една нощ.

Сега второто ми дете по същия начин.Залъгалка не можах да му пробутам, но и не съм настоявала.Смуче си палеца и това не ме притеснява изобщо.

Не вярвам в митовете за 18 годишни които спят с пръст в устата, за изкривени зъби и деформирани пръсти;)
Виж целия пост
# 11
Не го мисли, чак толкова и моята дъщеричка започна да си смуче палчето към третия месец, продължи месец-два и сама се отказа, залъгалка не е използвала.
Виж целия пост
# 12
Може да сърби месеци преди да се покаже самия зъб. Аз пробутвам залъгалка, гризалка или каквото ми дойде наум само да не си смуче палеца. Ако го оставя го прави с настървение докато буквално не си пусне кръв. Открих едни прости силиконови гризалки и се оказаха много подходящи. Леки са и може да ги държи сам от съвсем малък, по лев и нещо са от аптеката.
Виж целия пост
# 13
И нашата госпожица си лапа ръцете - целите, все още не си е намерила пръста и се надявам да не го открие скоро, защото също не желае да засмуче залагалка и не ми се мисли как ще я отучваме. ooooh! От няколко дни я забелязвам, че и тя си смуче долната устна и има такава смешна физиономия, че... Ама ми се струва раничко за зъби на 3 месеца... newsm78
Виж целия пост
# 14
И нашата госпожица си лапа ръцете - целите, все още не си е намерила пръста и се надявам да не го открие скоро, защото също не желае да засмуче залагалка и не ми се мисли как ще я отучваме. ooooh! От няколко дни я забелязвам, че и тя си смуче долната устна и има такава смешна физиономия, че... Ама ми се струва раничко за зъби на 3 месеца... newsm78
Аз доколокото разбрах, зъбките започват да се "движат" много преди да се покажат, и затова се започва с чесането и смученето на каквото там има.
И на моето бебе най-му харесва да ми дъвче пръста  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия