Моля за съвет

  • 816
  • 8
Подписах договор  фирма за ремонт на апартамента ми-ламинат и теракот.Дадох и капаро,но след слагането на ламината в първата стая се оказа ,че съм изключително недоволна от работата му -в ъглите зяпа отвсякъде,а прави замазка с 10 торби.При което категорично отказах да продължи с останалото,на което тои ми отговори,че имаме договор и това значи че няма да ми върне капарото.Та питам аз мога ли нещо да направя в случая или да пия една студена вода?
Виж целия пост
# 1
В договора няма ли клауза за некачествено изпълнение, за несправяне с работа? Можеш да му платиш само за тази стая и то с  удръжки за дооправянето.
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа сложна работа, ако тръгнеш да си търсиш правата. По-добре, ако не са чак толкова пари, остави му капарото и да се маха. По-добре така, отколкото повече бели и съответно нови средства за оправяне.
Виж целия пост
# 3
 Питай и адвокат, но принципа е че капаро не се връща. Не знам  в кой точно закон е регламентирано newsm78 

Намерих
Не съм много  права при вас има изпълнена някаква част - питай адвокат.
Ако си подписала договор с чл.308  / обнародвано е май 2009г/:
ОТМЕТНИНА
Чл. 308. (Нов - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) (1) Ако при сключване на договор една от страните е дала или обещала нещо, в случай че се отметне, тя може да се откаже от договора, ако не е започнало изпълнението му. Отметналата се страна е длъжна да заплати отметнината, а ако я е дала при сключване на договора, тя я губи.
(2) Когато договорът се изпълни, отметнината се връща или се прихваща. Тя се връща и при прекратяване на договора по взаимно съгласие.
 Това е пълния текст:
http://bban.eu/bg/knowledgebase/analyses/tcart-00116/
Виж целия пост
# 4
Нямате ли клауза за некачествена работа в договора? Нещо от рода на:
"Ако стане видно, че изпълнителя не може да извърши договорената работа в срок, с нужното качество и т.н. следва...."
Виж целия пост
# 5
Не няма нищо такова.
Виж целия пост
# 6
Кофти тогава, прецакана си - нямаш никакво законово основание да си искаш капарото. По принцип, винаги при някакъв договор за изпълнение трябва да има клауза касаеща качеството.
Не се ядосвай, често се случва така с "майсторите" Wink. Гони го и си търси нов.
Виж целия пост
# 7
В такъв случай не можеш да си вземеш капарото.
И следващият път четете какво подписвате!  Peace
Виж целия пост
# 8
А КТЗП нещо не могат ли да помогнат? newsm78
Я им звънни.Може поне да предпазиш друг.Нека видят какви договори предлагат,коректни ли са и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия