За асансьора и асансьорния техник - наистина ли е НЕДОСЕГАЕМ?!?

  • 7 585
  • 30
Може и да не е за тук темата, ама не се сетих къде да я пусна.
От една година живеем в този блок и от една година имам проблеми с асансьора и асансьорния техник. Помолих го още първия път, като го видях, да поправи вратата, защото няма амортисьор и се блъска, като я изтървеш. Освен това по някаква причина спира 30 см. по-ниско от етажа.  Тогава още бях бременна, но го помолих да го поправи, защото ще ми е трудно с бебето и количката. Ето, че бебето вече е почти на 8м., но асансьора още не е поправен.
Днес си притиснах пръста докато се измъквах с количката! Обадих се на техника ОТНОВО и пак го помолих да оправи вратата. Той каза, че не ставало и аз не мога да се оплача на никого. Ако искам на Арменския поп да се оплача! Никой нищо не можел да му направи.

Обадих се на Агенция за защита на потребителите. От там ме препратиха към Държавна агенция по метрология и технически надзор. От там пък ме прехвърлиха към Главна дирекция “Мерки и измервателни уреди”. А от там вече 1ч. никой не отговаря.
Ако някой знае към кого да се обърна - моля да ми помогне?
Виж целия пост
# 1
Ние го досегнахме, като го сменихме.
Виж целия пост
# 2
Пропуснах да кажа, че живея в малък град и има всичко на всичко 2-ма асансьорни техници. Явно затова се мисли за "Бог". Но не издържам повече! Не мисля, че е "недосегаем"!
Виж целия пост
# 3
Да разбирам ли,че сте в сравнително нов блок?
Коя е фирмата,която се занимава с поддръжката на асансьора ?Подай първо оплакване до фирмата ,и ако от там не се задействат си пусни оплакване пак в Комисията за защита на потребителите,но да ти я заведат с номер,че нещо да не се изгуби по трасето
Виж целия пост
# 4
Спри да плащаш таксата.
Аз така бих направила, като се мисли за бог и като няма друг, с когото да го сменя.
Нашите откликват веднага, дори за една гумичка сме ги разкарвали, а таксата ни е направо смешна, но си вършат работата перфектно.
Виж целия пост
# 5
Спри да плащаш таксата.


Ако го направи рискува техника да спре на найният етаж асансьора и съвсем йезуитски да ги остави по съседски да се "оправят",нещо като с парното Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Не е нов блока. А таксата е 28лв. на месец. Плащаме я само апартаментите, които ползваме асансьора - 15 апартамента. Нищо не е - 2лв. но насреща не получавам нищо. Вратата се блъска с трясък и бебка всеки път се сепва в леглото. 2 пъти се чупи стъклото. Обаждахме се за стъклото, защото е опасно да се движи така асансьора, а техника каза, че му писнало от нас. Тогава мъжът ми и съседа, който има деца, сложиха ново стъкло. Даже си нарязаха още 3-4 от прозореца на хола, понеже сменяхме дограмата... Стъкла си имаме резервни, но...
До колкото знам не са към фирма, а са самостоятелни и работели с лиценз. Но няма начин да не ги контролира някой!
Виж целия пост
# 7
Според мен трябва отново да звъниш в Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Дирекция ИДТН, правилно са ти казали от Комисията за защита на потребителите. Виж в сайта
http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg
т.15 и 16 от административните услуги, асансьорите се отнасят към съоръженията с повишена опасност.
Виж целия пост
# 8
Ама много се ядосвам от такива неща. Направо избеснявам, когато ни карат да се чувстваме безпомощни #2gunfire
И след като се оплачеш на всички възможни организации, служби и чиновници - писарушки, ефектът ще е същия - НИКАКЪВ! smile3511
Виж целия пост
# 9
Според мен трябва отново да звъниш в Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Дирекция ИДТН, правилно са ти казали от Комисията за защита на потребителите. Виж в сайта
http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg
т.15 и 16 от административните услуги, асансьорите се отнасят към съоръженията с повишена опасност.

Този линк не се отваря.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Пфу! Греда! Помислих, че става въпрос за неква секс афера...  Whistling
Виж целия пост
# 11
На мен ми се отваря. Пробвай така http://www.damtn.government.bg/, после кликни на Административни услуги, разгледай и Регистри, там има списък на лицензираните фирми за ремонт на асансьори. Просто от тази агенция могат да те информират как да процедираш в случая.
Виж целия пост
# 12
Няма ли нова информация по моя въпрос!?! Цял следобяд никой не ми се обади от номера, който ми дадоха.
Виж целия пост
# 13
Върни се на тоя, който ти е дал номера, който не отговаря.
Помислих темата за петъчна подготвителна от понеделник.
Виж целия пост
# 14
Вълчо, само си губим времето в обяснения.  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия