Мили мами (и татковци),
Ако сте вадили сливиците на децата си, кажете моля ви къде го направихте? Ние решихме в 5-та Градска, детето е с хронично-болни сливици, направи и абсцес преди 2 месеца, така че решението е взето. Върнахме се при д-р Бегов и д-р Първанова от 5-та Градска, които лекуваха абсцеса, и ми дадоха едно листче с необходими изследвания, които трябвало да направим при личния лекар. Личната лекарка обаче на следващия ден ни върна, защото според "новия рамков договор" тя нямало право да ги назначи, дори се обади в УНГ-то в 5-та Градска, но на следващия ден отново ни върнаха оттам. Не можело, да се върнем при личния лекар. Иначе трябвало да ни приемат в болницата, да стоим докато станат изследванията (ПКК, урина, ЕКГ и алерголог за анестезията - цяла вечност!!!) и ако имало нещо нередно в изследванията, да стоим в болницата нещата докато се оправели...
Ей така разкарване с детето за... и аз не знам какво.
Ако имате опит в подобна ситуация, моля ви, споделете. Аз се отказах засега от 5-та Градска, но какви са другите алтернативи - ИСУЛ, ВМА, МВР болница... Ако сте минали през някоя от тях, кажете как е минало, включително и как беше с въпросните изследвания  Praynig
 
Виж целия пост