За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 6

  • 11 419
  • 292
момичета знам че въпроса ми не е много за тука , ама знам че тук най бързо ще ме посъветвате нещо . Дъщеря ми си разряза много лошо крака около 3см много дъбоко и отворено , за шиене е при всички случаи , сама съм с бебе на 1 месец което пищи от колики и не успях да я закарам на болницата а знам че трябва да е веднага , промих с кисл. вода , превързах с риванол и седи с изпънат крак да не се разтвори раната . Какво да сложа на раната за бързо затваряне , понеже по-бавно ще зарастне при положение че не е зашита, в момента имам и топоцин  от пъпчето на брат й
Благодаря ви ! Хайде казвайте
Виж целия пост
# 1
да си пищи бебето в колата на път за болницата.....заведи детето на лекар....
Виж целия пост
# 2
Абсолютно- кола, такси.....няма значение.На бебето нищо няма да му стане . Задължително заведи каката  на лекар.
Виж целия пост
# 3
Как ще затваряш рана без да я види лекар, ами ако е засегнато сухожилие? Отивайте възможно най бързо в спешното.  Дано не е нещо сериозно  Peace
Виж целия пост
# 4
току-що се върнахме , бебо беше при комшийката а каката залепена в спешното. Ей сега вече ми иде да и се скарам дето се е катерила, олекна ми .
Виж целия пост
# 5
 Hug Hug Hug
дано заздравява бързичко
Виж целия пост
# 6
Бързо заздравяване и от мен  Hug
Angel_Dust  как е Филип днес?
Виж целия пост
# 7
elipepova  bouquet  bouquet  bouquet- оправя се...спори с мен, че е здрав, опитва се да срине апартамена...и блока ако може.....няма Т, предполагам това беше с Т-рите Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Момичета месните пюрета и жълтъка не се ли въвеждат след 8-ми месец?
Виж целия пост
# 9
зависи от схемата която си решила да следваш....
пиле, пуйка и заек спокойно може да са сред първите въведени неща изобщо дори и в 6-тият, но в 7-мият вече съвсем спокойно(говоря навършени). За жълтък - аз лично каквато и да било част от яйце дадох след годинка. Т.е. по великден тогава човека грабна и си набута в устата едно яйце...иначе и повече щях да почакам сигурно....но за мен годинка е ок....
по старите схеми май 5 месец още се давал...на ранното захранване....


п.с. - за яйцето...така реших защото моят син беше атопичен, а яйцата са си силен алерген, първата седмица в къщи изядох 1 варено яйце като го накърмих се обрина, цялата бременност единствено и само от яйца ми се повдигаше....та бях решила че не му понасят.... затова щях да чакам сигурно до година и половина...то почти на толкова беше де....
Виж целия пост
# 10
Ами... аз смятам да давам еднозеленчукови и едноплодови пюрета от 4 до 6, от 6 до 8 двузеленчукови и двуплодови, а след 8-ми местните и смесените и каквито и да е било други неща като попари бисквити и т.н. Иначе кашичка безглутенова си давам..
Абе общо взето четох доста тук / а и ти доста допринесе до начина ми на захранване/.
Схемата която аз следвам ми се струва най-правилна... Междувременно спрях да давам сок /въпреки, че го разреждах с вода/ и смятам да дам след 6-7 месеца.
Виж целия пост
# 11
Жълтък дадох на 7 месеца, не мисля че е рано. Но при мен даде отражение това, че ми носят домашни яйца, които според мен са много полезни, пък и нямаме история на алергии в семейството.
На 7 месеца почнахме и месото, но аз захраних на 5 и половина с оризова каша, която си я яде до шестия. След това от шестия до седмия зеленчукови и плодови. Сок дадох днес разреден с вода, защото е много топло и искам да поема повече течности.
Виж целия пост
# 12
Аз пък си продължавам с безразборното хранене - каквото ми щукне в момента. Но пак е почти  само на кърма все още. В момента, в който реших да увелича твърдата храна  се сдобих със запушване, че май и кистички ми се явиха по същото време. Обаче, да не се каня много, но като стане на 8 месеца и започвам сериозно да измествам кърменето. Не искам да отлагам много във времето, че като чета колко трудно става после отделянето от цицата, не ми се мисли. Бебоците направо се пристрастяват. А пък и сина ми само като види, че някой яде нещо и става ей така Shocked, едно преглъщане, едно облизване ooooh!. Явно си иска детето.
Месно пюре дадох малко преди 6 навършени месеца. Но захраних на 4 и малко.
Виж целия пост
# 13
Поли, радвай се че имаш кърма ,едно по едно всичко ще опитат наште лакомници #CrazyЖълтък дадох на 7 навършени, des -bes -скорошно оздравяване на каката.
Виж целия пост
# 14
Здравейте!Това можеби е обсъждана тема,но за сажаление нямам мн свободно време.Бебчо е на 4 мес и 2 седм.Давах и сокове около 2 седм,но не и през последната(лека настинка с лек антибиотик и педито ме посъветва да спра сокчетата,докато се оправи).Ще ми се днес да и дам пуре от картоф.Та да ви попитам да давам ли няколко дни сокове първо,или направо малко пуре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия