Бебонка не иска шише, само гърда!

  • 1 157
  • 8
Бебка е на 3 месеца и досега се кърмехме само на поискване. Никога не съм и отказвала, през ноща продължаваме да се будим и да папкаме, даже по 2 пъти. Изтърпях всичко само и само да е на кърма. Понякога ми се налагаше да изляза по-работа и съм я оставяла да я хранят с кърма от шише и не е имало никакъв проблем, еднакво лакомо сучеше и от мен и от шишето, всички казваха ще се отбие, но аз бях сигурна, че няма да стане. И сега когато вече е по-голяма дойде и проблема с шишето, не знам защо, но отказва да суче тотално. А кърмата ми не стига и не го казвам ей така, тя ме блъска, мрънка, сърди се , а гърдите ми са меки, та меки, като проверя с помпата има ли кърма, има 10 гр, знам че това уж не е критерий, но все пак тази съвкупност ми е достатъчна да знам, че детето ми е гладно. Опитвам се да и давам замразена кърма и нея не иска, в отчаянието си и дадох и АМ, а него съвсем не го ще. ОТ 1 седмица е кошмар, само реве, мята ръчички и иска на гърдата и толкова. Пробвах всичко, лактогонен чай, слагам я по-често и от преди, само да мръдне през ноща и е на гърдата, сложиш я да спи при мен за да ми е по-лесно, пия по 3 л. вода, компоти и....нищо. ще се побъркам вече. Иска си детето да суче и толкова, а аз нямам обяснение защо ми намаля кърмата. Спазвах всички съвети, но уви. И за капак утре сме на гастроентеролог, защото в памперса и имаше кръв 3, 4 пъти, като единият беше вече много, като според педито може би е алергия от мляко. А аз се чудя каква ти алергия, аз съм на такава зверска диета и единственото, което съм си позволила мин седмица е малко торта. А и се питам ако е алергия с какво ще я храня?
Моля ВИ отчаяна съм, ако някой може да сподели опит ще бъда благодарна!
Виж целия пост
# 1
Сега се успокой и напиши по - ясно следните неща:
1. Колко често яде на ден /колко пъти и за колко време е всяко сукане
2. Даваш ли вода ? А сокчета ? Ако даваш, какво количество пие на ден ?
3. Колко мокри памперса има на ден ? А колко наакани ? Кажи как са били преди да започне проблема и колко са сега.
4. Колко кг се роди детето, как наддаваше 1 и 2 месец, колко тежи сега, имаш ли кантарче вкъщи за да изтеглиш дали все пак наддава, въпреки проблема ?
5. Кръвта в акото разбра ли се от какво е ?
Напиши и нещо друго ако се сетиш, по - необичайно поведение на детето, освен промяната в храненето.
Виж целия пост
# 2
Като за начало спри диетата, ако ти не ядеш и за бебчо няма да има папкане, извикай някой за два дни и легни се наспи хубаво, да ти носят бебка да я кърмиш вечер, ти да спиш, много е важно да не си преуморена и да не си притеснена,  Hug, вместо вода пий сокове натурални, аз предпочитам сокове Теди с моркови и разни други неща, бирата също налива кърма, пържоли, дробчета, кюфтета, кебапчета ( от мляно месо истинско, а не соев протеин), абе ядене му е майката, каква ти е диетата, защо я спазваш.
Виж целия пост
# 3
Извинявам се, че в паниката си явно съм писала малко хаотично:)


1. Папка по около 10 пъти на ден и веднъж през ноща, но е много различна в поведението си. Един ден спи много, на другия почти не, само дето сама си изгради навика да заспива към 00.00 ч и да се буди към 3.00 да се храни.
2. Вода и давам по-малко, но тя не я обича много много, но интересно е, че вода от шише пие, а кърма отказва категорично. Сокове не давам, мисля че е още малка.
3.Мокри към 7 памперса, преди ми акаше след всяко хранене, изведнъж в средата на третия спря и почна по веднъж на ден, а когато се появи кръвта ака 3 пъти през деня и в в всичките имаше първо жилки, а после направо петна, като акото беше зелено. не е имала температура, нито хрема, дори не се чувстваше неразположена, даже си беше , много весела.
4. Роди се 3 350, 1 вия месец ядеше като за световно и наддаде 1 кг, втория 1 150., сега около 600, 700 гр. Знам че толкова гр си е съвсем в нормата, но за лакомник, като нея е малко, знам че ако имах повече кърма щеше да яде още, преди я хранех по 1 час и тя беше доволна сама пускаше гърдата и аз ги редувах, а сега и двете и давам и тя ме изсуква до капка и иска още, сърди се и ако не бях толкова притеснена сигурно щеше да ми е смешно как ми се кара чак, че не и пуска.
5. За кръвта днес сме на лекар и ще разбера, дано да се разминем с лоша диагноза.
 А колкото до диетата, не съм се изразила правилно, в смисъл диетата ми е изцяло съобразена с нея, моркови, тиква, месо, сокове, бира, ябълки, само полезни неща. Никакви млечни продукти, боб, зелений и прочие. Исках да и спестя от коликите и успях до някъде може би, имала е много малко само 3, 4 пъти. Ям много, нищо че съм като вейка. Когато са ми казвал, че кърмата ми може да спре от притеснение ми се е струвало смешно, но вече не ми е никак. А другото което е не мога да си обесня, как изведнъж отказа шишето. Сега вече съм отдадена изцяло на нея нямам професионални ангажименти и не ми се налага да излизам, и точно сега  се появи това. другото което е започна да се плюнчи много още в края на 2рия месец, което ми изглеждаше странно. Все пак зъбите са оше далеч.  Това е, благодаря ви за отговорите предварително, имам нужда малко разум в момента, че с този рев дето го плаче, направо съм като замаяна.
   
Виж целия пост
# 4
И аз имам почти същите проблеми. ThinkingНе съм я пробвала с шише,но като я сложа на гърда почва да се мята и да се върти сучи малко преревава и пак сучи малко,като я махно реве че е гладна,а като стисна гърдата има кърма,хвърчи от всякъде.Вечер ми немалява защото през деня е яла сто пъти и няма кога да се събере.Изсуква и двете.Пия много течности по 3-4литра.Със сина ми не съм имала такива проблеми той беше като по учебник 3ч.спи,яде,3ч.спи,яде и така до 4-5 м.А за лигавенето и сина ми започна да се лигави на 2 м.,а зъби изникнаха на 6 м и 20дена.Ще следя темата.Съжалявам,че немога да ти помогна. Hug
Виж целия пост
# 5
сега вече стана по- ясно  Mr. Green, явно нещо не му понася на коремчето, затова е зеленото ако и кръвта ( дано да е това), а за плюнченето, честито, явно ще ви излизат рано зъбките, моя син още не можеше хубаво да си държи главата като започна с плюнченето, мрънкането и всички зъбешки неща, а му излязоха на 6 месеца като стана, сега вече имаме 4 зъба и половина  Crazy, а за наддаването, много добре си наддава детето, незнам защо се притесняваш, това е при кърменето че неможеш да знаеш колко яде в действителност бебока, може да изглежда че много лакомо суче а в действителност да не дърпа толкова много мляко колкото си мислиш ( всичко което ти пиша съм го видяла с моето дете, а не по статистика или т.н. ), моя също не искаше да пие мляко от шише, водичка много малко само в началото до 1 месец горе долу  Hug

п.с. сега прочетох за тортата, от педито знам че сметаната понякога прави поразии, но то трябваше да си проличи след няколко часа когато си я яла  newsm78
Виж целия пост
# 6
А, сега е по - ясно  Peace От това, което си написала ми се струва, че единствения проблем е в акото на детето, като излязат изследванията ще се разбере от какво е  Peace
Нормално ви е храненето, нормално е на 3 месеца да започне да ака 1 път дневно, само тази кръв в акото  Confused /по принцип зеления цвят е нормален, и при моето бебе го има отвреме навреме,без други проблеми/. Поздравления за наддаването, не е странно да наддаде 600 гр. третия месец, при моето бебе наддаването беше: 1 кг., 1,3 кг., 600 гр. долу горе като при тебе без да имам проблем с кърмата, просто децата стават по -енергични и будуват и се движат повече - нормално е.
Бебето си наддава перфектно, дори за момента кърма да не му достига, ще си я увеличи като суче повече /то май си е почнало да я увеличава/. Може и зъби да почват да ви тормозят, при моето бебе слюнченето и мрънкането започнаха в третия месец, а зъб имаше на шестия  Grinning Подутите венци може да са причина да откаже шишето, има гелчета за облекчаване, също и чесалки от гума или такива дето се слагат в хладилника. Друго дето помагаше при моя син беше да му чеша венците с пръст. Няма страшно, следиш памперсите да са пълни и всичко ще е наред  Peace
Виж целия пост
# 7
   Момичета вчера бяхме на доки и се успокоих, всичко с бебка било нормално. Лекарката каза, че може просто нещо да я подразнило много и затова така да се е получило, може от сметаната в тортата/както написа mamanamarin/, или от агнешкото по Великден, но я прегледа на ехограф и освен ,че има газове друго не видя иначе си беше мнго бодричка и каза, че според нея не е алергия. Но спомена и нещо много странно като и обясних за проблема с храненето/ освен че сметна, че е на 4 месеца, и като и казах, 4е е на 3 и тя "ама това дете е дебеличко:( и е много дълго" ами да, като ми порасна с 8 см за два месеца:)/ та каза, че детето над 6 кил ли е може да се захранва вече с каши , както и с пюрета при което аз се оцъклих, но си замълчах.
   Но щом засега ми наддава нормално няма да прибягвам до насилствени методи с шише:) и АМ или каши ще я караме така, пък като плачка повече ще се носим, какво да правим като и се яде много. Ще гледам да избутаме поне още месец само на кърма.  И послушах съвета  за бирата и сега смесвам безалкохолна с алкохолна, та да мога да изпия поне 500 мл, 4е ми се струва иначе , че е много като количество, ако е само алкохолна, а пък само безалкохолната не ми харесва много, много на вкус.
Виж целия пост
# 8
При моето бебе коликите се появиха между 3 и 4 месец. Така че въоръжи се с търпение. За захранване ви е още много рано. Може след 5-ти месец. Даже най-добре 6-ти. До тогава само кърма. Аз захраних, когато моето бебе беше 8 кг. Предполагам, че и вие не сте дребни, за това расте така на дължина  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия