СДРУЖЕНИЕ "ВАРНЕНСКИ МАЙКИ" VII

  • 23 617
  • 415
Сметката на сдружението в Нефтинвестбанк- BG10IORT73771004576800
BIC/SWIFT/IORTBGSF

За непопълнилите Молба и Анкета, може да си ги изтеглите от http://scorpionche.hit.bg/molba.doc и http://scorpionche.hit.bg/anketa.doc и да ги пратите на contact@varnamama.org, adv_lefterova@yahoo.com и varnenskimaiki@abv.bg

Членския внос е 10 лв. на месец

Отговорници за домовете, с които ще се занимаваме. Ако имате въпроси, желание да помагате или посещавате даден дом - отговорниците ще са насреща Smile

За Звеното в Аспарухово и СОУ с нар. зрение "Проф.д-р Иван Шишманов" - Моника(monda) и Елица(ellica)
За Провадия и Бързица - Аз и Гери(gerito)
За Добрич - Катя(katusha) и Дафина(pippo)
За "Другарче" - Дияна(diva) и Ели(Lilibon)
За "Княгиня Надежда" - Стела(stelt) и Теодора(tecra)

Овчарово ни е общо - всички отговаряме за него Smile
Имаше уговорка за едни компютри, до колкото разбрах май не са се разбрали и не са взети, ако още важи офертата, да дойдем да ги вземем и занесем в Дъга.

В Звеното постоянно се нуждаят от памперси и мляко, за повече информация на желаещите да помогнат, пишете на отговорниците


ОБЛАСТ ВАРНА                     
ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.)   Варна   "Другарче"   9002   ул."Генерал Колев"90   052/   303574
ДОВДЛРГ   Бързица      9274   с.Бързица   05120/   521
ДОВДЛРГ   Провадия      9200   ул."Иван Вазов" 5   0518/   20-35
ДОВДЛРГ   Варна   "Княгиня Надежда"   9000   ул."Кракра" 2   052/   61-32-79

ДМСГД   Варна      9022   кв. Виница, ул. "Овеч"-2   052/   342-403; централа-342-304
ДДМУИ   с. Рудник      9105   ул."Никола Петков" 49   05148/   362
ПУ   Варна   "Братя Миладинови"   9004   ул."Сливница"113   0 52    230257
ПУ   с. Кривня   "Св.Св.Кирил и Методий"   9217   0   05181/   313
ОУ   Варна   "Д-р Никола Димитров"   9006   ул."28- ма" 28   052/   36-14-25
СОУ с нар. зрен.   Варна   "Проф.д-р Иван Шишманов"   9003   кв.Аспарухово;м.Вилите   052/   37-04-15
СПИ   Невша   "Иван Вазов"   9229   0   05165/   215/378

В Провадия са само момичета от 7 до 18 години, в Княгиня Надежда само момчета от 7 до 18.

ОБЛАСТ ДОБРИЧ                     
ДОВДЛРГ   Добрич   "Дъга"   9300   жк "Дружба 3" 57   058/   605-601
ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.)   Овчарово   "Добруджанче"   9395   ул."20"  2   0 5711   216, 584

ДМСГД   Добрич      9300   жк Добротица   058/   602-459
ДДМУИ   с. Крушари      9410      05771/   22-84
ПУ   Добрич   "Д-р Петър Берон"   9305   ул."Й.Йовков" 4   0 58   602024
ПУ   Каварна   "Любен Каравелов"   9650   ул."Сан Стефано" 16   0570/   82219
ПУ   с.Кранево   "Академик Тодор Самодумов"   9649   ул."Шипка"10   0579/   66501
БУ   Балчик   "Йордан Йовков" - в БУ   9600   м."Тузлата"   0579/   7-26-17
СПИ   с.Пчеларово   "Св. Кл. Охридски"   9550      05739/   576/577

Сайта ни, който все още в процес на допълване и разрастване: http://www.varnamama.org

Ще се включа с кратко разяснение какво точно правим и къде помагаме,защото виждам че има нови майки, които не следят сдружението изначално.
СВМ вече кара своята трета година като такова. Учредителите обаче работят от малко повече от четири години. В самото начало единственият дом,за който нашата помощ беше на "живот и смърт"(тоест с най- голям недостиг на средства) се оказа дома в с. Овчарово. Просто тогава откъм спонсори и човешки фактор, това беше най- ощетеният дом в областта. С годините матриално нещата се подобряват по-малко, но факта, че тези децата са заточени в края на едно село остава. Правим каквото можем и когато можем относно контакти с други хора(тоест с нас). За това време децата ни опознаха и дори обикнаха- чакат ни, забавляваме се, гушкаме се...някои си ги взеха майки от сдружението дори. Домът и децата въпреки проблемите са изключително читави- възпитание, навици,хигиена. Просто децата са едни слънчица. Е, да! Има проблеми и там, но това е действителността наложена законово.
Освен този дом подпомагаме при нужда и домът, в който ги изпращат след навършване на седем години- този за деца от 7 до18 в гр.Добрич. За съжеление все повече деца от Овчарово ще се озоват в Добрич много скоро- има нова идиотска наредба  гласяща веднага след навършване на седем години децата да се местят там- без значение, че е средата на годината и до първи клас няма какво да правят, училищата и градините с предучилищна отказват да ги приемат и никой няма идея как ще се развие ситуацията . От шест до два месеца деца свикнали на режим и да се грижат за тях ще разполагат с цялото си време да "се запознаят" с истинският живот и да се научат да се грижат за себе си сами. Домът не е лош, но самото събиране на деца от 7 до 19 години е проблем, нетърпящ  цивилизовано решение и нормални отношения.
Освен изброените домове и звеното в Аспарухово(за което монда е обеснила) имаме желание и се оптиваме да помагаме и  на домовете за деца от 7 до 18 във Варна, Провадия и Бързица.
Изписах всичко това, защото доброволци и нови хора в сдружението не само са необходими,  но и ще приветстваме с радост. Стига да им се занимава, да обичат деца и да са готови да помагат. Не става дума само за средства- такива има. Говорим и за желание, за отделено време и съпричастност.
Благодаря, че ме изчетохте Hug!

Отворени сме за помощ, идеи и нови съратници!

ПС: За връзка с мен освен на ЛС може и на Skype: crazysco (Само се представете първо, че трудно давам ауторизе)
Виж целия пост
# 1
Вместо запис, да питам - как мина вчера посещението в Бързица и Провадия?
Виж целия пост
# 2
Добавям: За Бързица 8-мокласниците са вече 7 на брой - 6 момичета и 1 момче. След посещението вчера се разбрахме с директорката, че по-удачния вариант е да сложим лимит 50 лв на дете и децата с възпитателите да ходят по магазините да си изберат дрехите. Гери остави парите за всичките, защото не знаем кога ще имаме възможност да отидем пак, а децата свършват на 12-ти юни.
 Пускам списъка с децата, който има желание да помогне, моля да заповяда и да каже как ще му е удобно - къде, да остави парите

Албена - Роси
Радостина - Elker
Сание - Дафи
Николай - Лилибон
Йорданка - Elker
Магдалена - аз
Мария - alis

От жилището момичетата помолиха за сушоар и преса. В дома пък имат нужда от чорапи и хавлии за баня. На 22 май ще имат и концерт в училището и 7 от момичетата ще правят някакъв танц, за който са им нужни бели ризи, черни вратовръзки, черни панталонки и бели пантофки
Виж целия пост
# 3
Пиши ме за Николай.

А под хавлии за баня имаш предвид халати? Или кърпи за лице?
Виж целия пост
# 4
Аз разбрах за големи кърпи, не само за лице, но пак ще се чуя със Златева тия дни да се доуточним
Виж целия пост
# 5
Имам нов сешоар, ползван е само няколко пъти, стои си в кутията, нямам намерение да го ползвам. Приставките (дифузер и още една) дори не са разопаковани. Не е нещо особено, съвсем "basic", но ако прецените мога да го пратя на момичетата.
Виж целия пост
# 6
Браво момичета!
Чувствам се неудобно че нямам никакво време да се включа напоследък, но поех ангажимент да ушием костюмите на децата от Овчарово, за представянето им в Ковачевци.
Ще се включа и с помощ за Бързица- за Самие.
Виж целия пост
# 7
Преса и сешоар Роси каза, че ще даде
Виж целия пост
# 8
Привет момичета!
Аз , за съжаление бях в София тази седмица и затова не можах да дойда с вас до Провадия , макар ,че много ми се искаше.
Надявам се следващия път да стане.
Пишете ме за Мария.
Виж целия пост
# 9
да попитам дали някой може да даде 7 бели ризи. трябват също така нещо като панталонки или клинчета. става въпрос за момичетата в Бързица- ще имат концерт в училище и това е облеклото за танца им.
Виж целия пост
# 10
Scorpionche,ще се включа и за Радостина,виждам,че само тя е останала.За нея и Йорданка ще оставя парите в понеделник в Етно.Хубава вечер!
Виж целия пост
# 11
Добре. Хубава и на теб   bouquet
Виж целия пост
# 12
Здравейте момичета, аз чакам първата си рожба до месец и сега разбирам за хубавата ви инициатива.....имах желание да подаря рокля за бала на някое девойче, така и не можах да се организирам...пишете ако има останало дете без дреха за бала си...малко закъснях....роклята е божествена за девойче около 1.70
Виж целия пост
# 13
Какъв размер знаем ли за децата на които трябват ризките и панталонките да питам на едно място?
Честита нова тема   bouquet
Виж целия пост
# 14
Ризките ги събрахме, остана май само 1. S-M размер, повече S си мисля
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия