за сокчетата от кога?

  • 441
  • 10
Здравйте мами,прочетох в книгата на д-р Спок че при кърмачетата маже да се давало във водичката сок от ябълка.Ние сме на 20 дни и вчера изцедих една ябълка и дадох на моето коте две три кафени лъжички сокче.Много му хареса и нямаше обратна реакция като гърчове о т колики и подобни.Позволих си да му дам,защото той изобщо не пие вода със и без захар чай от анасон и копър направо ме е побъркал.А сокчето направо ме шашна.Дали да му дам пак или да изчакам до втория месец?
Виж целия пост
# 1
нямаше обратна реакция като гърчове о т колики и подобни.

а когато на 15 години е с болен стомах, ще се сетиш ли за сокчето, което си му дала на 20 дни?

Ако детенцето ти е само на кърма, няма нужда от допълнителна вода или сокчета, по-добре изобщо не му давай сок до шестия месец; потърси, във форума има доста теми за водата, но основният извод е, че бебетата само на кърма не искат вода или пият символично по няколко грама
Виж целия пост
# 2
Закъде бързаш,мамче - какво ще изпусне детето,цял живот ще хрупа ябълки Rolling EyesДаже по бг-схемата,където се включват прекалено рано храните,ви е с поне 20 дена по-рано,отколкото се препоръчва да се въведат сокове - отделен въпрос е,че навсякъде по света се процедира минимум първите 4 месеца (до навършване на 4 месеца,т.е. до началото на 5-тия) да не се дава нищо различно от мляко,все едно кърма или адаптирано.
Естествено,че няма да има моментална реакция - не си му дала отрова,макар че ефекта върху стомахчето не е от най-приятните.Въпросът е - за какво му го даваш въобще?Вода не му е нужна,витамини и всички други необходими вещества получава предостатъчно чрез кърмата,вкуса му не е развит,за да може да оцени,че е получило друго освен кърма - та за какъв дявол ви е сок Shocked
Д-р Спок,ко да праиш Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
На 20 дни бебето няма нужда от нищо друго, освен кърма/адаптирано мляко. Моята дъщеря примерно много обича вкуса и не прави реакции от детския Ефералган, ама това не причина да й го давам  Wink. Сокче аз започнах да давам към пет навършени месеца, малко преди да започна с пюретата.
Виж целия пост
# 4
Това е темата, която живо вълнува в момента и мен. Моля, разяснете по-подробно защо не е хубаво да се дават сокчета в първите месеци и как да се защитавам от хората, които ще ме нападат (със сигурност ще са доста), че не го правя!
Виж целия пост
# 5
Това е темата, която живо вълнува в момента и мен. Моля, разяснете по-подробно защо не е хубаво да се дават сокчета в първите месеци и как да се защитавам от хората, които ще ме нападат (със сигурност ще са доста), че не го правя!
Виж в Библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
Виж целия пост
# 6
Сок, ако давам ще бъде след 1 годинка.
Виж целия пост
# 7
даже и след годинка-разреден с вода!
Виж целия пост
# 8
Не давай повече никакъв сок! Не и преди детето да навърши 4 месеца, а колкото по-късно, толкова по-добре!

Рискуваш много с алергия сега и стомашни проблеми в бъдеще, а детето ти няма абсолютно никаква нужда от никакви сокове.

Ето още една статия по въпроса:http://www.karmene.greatnow.com/sokove.html.
Виж целия пост
# 9
даже и след годинка-разреден с вода!

Брях!  Thinking Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Няма да му давам повече,ще изчакам да му дойде времето.То от стараене и треперене най-много да му навредя.Благодаря за отговорите. Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия