За домашната солена вода

  • 15 850
  • 20
Здравейте,искам да попитам дали някой си прави вкъщи солена вода и как я приготвя?И възможно ли е от нея да предизвикам алергия и да се подуят сливиците?Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Каква е тази "солена вода" newsm78 За какво я ползваш, та алергия да предизвикаш..и на кого? За теб или за дете става дума? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Предполагам,имаш впредвид физиологичен разтвор.Ако е това,знам,че се прави с морска сол,но в какви пропорции-не мога да кажа.
Виж целия пост
# 3
Предполагам,имаш впредвид физиологичен разтвор.Ако е това,знам,че се прави с морска сол,но в какви пропорции-не мога да кажа.
Физиологичният р-р е 0,9% р-р на Na Cl Wink
Виж целия пост
# 4
Здравейте и благодаря за отговорите.Става въпрос за мен .Да,вместо  физиологичен разтвор.УНГ ми каза на 250 мл преварена вода да слагам една равна чаена лъжица сол.Но педиатърката каза и да прибавям по една равна чаена лъжица сода.Това,което ме проитеснява да не би содата по някакъв начин да действа на нослето,защото аз промивам всеки ден по 3 пъти носа му.
Виж целия пост
# 5
А не е ли още по-добре направо да си вземеш от аптеката банка с физиологичен разтвор? Не е скъпо, а количеството е доста голямо и ще ти стигне за дълго време, ако ползваш правилно (внимаваш да не се замърси). Физиологичният разтвор се прави с дестилирана вода, не с чешмяна. И не се слага сода. Содата ще увреди лигавицата на носа при по-продължителна употреба.
Виж целия пост
# 6
Нали уж става въпрос за теб?
Виж целия пост
# 7
Предпочитам физиологичния разтвор от аптеката.
Виж целия пост
# 8
За носа на беба вземам Стеримар. Купувала съм и Риномер. От експерименти със сода моята лигавица е в "чудесно" състояние.
Виж целия пост
# 9
Най-добре е да си купиш физиологичен разтвор от аптеката. Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви за отговорите.Докторът УНГ ми каза,че най-добре е аз да си я правя вкъщи .ЗАтова не взимам от аптеката физиологичен разствор.Но се усъмних за содата и си мисля,че не е безвредна.Дано не съм му направила нещо на детенце.
Ив-81 какви са последиците от содата?Питам ,защото личната каза,че детето е с ангина,без температура.А,УНГ каза,че сливиците са сочни като при алергия.И ни каза само Зиртек да давам.Аз имам съмнение,че може нещо да е от тази сода.
Извинявам се.АЗ съм ви объркала-за синът ми става въпрос. #Crazy
Виж целия пост
# 11
Содата нарушава целостта на лигавицата, появяват се микроранички, които са вход за бактерии. Може да се появи спонтанно кървене от носа.

Не знам този УНГ дето те е посъветвал да си правиш физиологичен разтвор вкъщи има ли ум в главата, да не кажа нещо по-силно  ooooh! Пак казвам, физиологичния разтвор се прави с дестилирана вода (преварената чешмяна има минерали, които също не се знае как ще подействат на лигавицата) и пречистена сол в точно определено съотношение. Ако объркаш съотношението, разтворът не е физиологичен и това също може да предизвика проблеми с лигавицата - даже и без да добавяш сода. Ако ползваш обикновена сол, също можеш да внесеш бактерии, въпреки че водата ти е преварена.
С физиологичен разтвор се промива нослето не повече от 6 пъти дневно и то при силна хрема.

Алергична реакция от водата със сол и сода едва ли ще предизвика, но  е напълно възможно да си предизвикала възпаление на лигавицата и оттам да се подуят сливиците. Не знам за какво ви е предписан физиологичен разтвор, той не лекува сам по себе си и наистина е най-добре да си вземеш банка от някоя аптека, не си съсипвай носа на детето.
Виж целия пост
# 12
Една банка физиологичен разтвор струва 2 лв за 500 мл. Заслужава ли си изобщо играчката  ooooh!
Виж целия пост
# 13
А как точно се извършва процедурата?
Виж целия пост
# 14
А как точно се извършва процедурата?

Коя точно процедура?  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия