Kak се прави рибен ХАИВЕР?

  • 15 639
  • 12
Как да направя рибен хаивер?Чувала съм ,4е трябва първо да узрее.После се разбива.
Даите ми някаква идея ,защото ще трябва да го изхвърля.  chef
Виж целия пост
# 1
Ето заповядай
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,816.msg7957.html#msg7957
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Pety.
Само дето никъде непрочетох трябвали предварително нещто да се прави на хаивера.Да се осолява или нещо от тоя род.
Довечера ще прочета пак ,данеби да съм го пропуснала.
Виж целия пост
# 3
Да,хайвера(трябва да е добре изхранен...т.е. да има хубави зрънца),махат ми се ципите,които го държат и се осолява(ред хайвер-ред сол)в буркан.....Държи се в хладилника.
Виж целия пост
# 4
благодаря ти.Toчно това исках да разбера.Мисля ,че е доста важно.
Колко време може да стои така във буркан?
Виж целия пост
# 5
Колко време може да стои така във буркан?
В хладилника си имам поне от преди 2-3 години - нищо му няма  Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти Pety.
Само дето никъде непрочетох трябвали предварително нещто да се прави на хаивера.Да се осолява или нещо от тоя род.
Довечера ще прочета пак ,данеби да съм го пропуснала.
Прочети цялата тема. Simple Smile
Виж целия пост
# 7

Колко време може да стои така във буркан?
Ами аз съм го съхранявала по няколко месеца...
Виж целия пост
# 8
Аз преди два дни сложих в хладилника по следния начин:
почистих го от ципите и го изпмих внимателно в една цедка.След това го сложих в един буркан и 1:1 го покрих със сол.Т.е. колкото ми беше хайвера толкова сол сложих.Наклая го полях с два пръста олио да се запечата и го оставих така да узрее за около един месец.Хайвера трябва да стане оранжев - то си личи като узрее.
И после се снабдяваш с 1 1/1,2 олио, галета и лук и започваш внимателно да го разбиваш, за да не се пресече. Ами това е от мен.Успех!
Виж целия пост
# 9
Пепинка, това 2 литра олио ли е??? Доста хайвер ще излезе.
Аз го разбивам така- Около една и половина с.л. хайвер я намачквам върху дъската за рязане и слагам в купа, прибавям мокър хляб (поне- 3-4 филии), и пасирам. След като е станала хомогенна сместа слагам олио- ако стане много гъст хайвера се прибавя вода, ако е рядък- олио. Накрая слагам сока на половин лимон и половин глава лук. Пасирам отново и ако се е поразредил слагам още олио да се сгъсти. Винаги става идеален.

А иначе, хайвера, сложен в сол и по година ми е стоял в хладилника.
Виж целия пост
# 10
tais , олио ми е отивало и литър и половина и два в зависимост от това колко е хайвера.Аз лично предпочитам винаги да е узрял в хладилника, за да може солта да изтреби всички гадинки. А по принцип го правя като теб. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета.Приемате ли нови участници любители на хайвера.Моят съпруг е рибар и в къщи винаги имам хайвер във фризера.И аз го съхранявам по начин както са описали момичетат по горе.Когато почвам да правя използвам един еднолитров буркан.На 1 1/2 супена лъжица хайвер слагам една малка чашка вряла вода,нарязвам една малка глава лук и с пасатора първо пасирам без олио.Това се прави за да се напукат яйцата на хайвера.След това започвам да наливам по малко олио докато стигне необходимата гъстота.Предварително съм си накиснала хляб и най накрая слагам него,пасирам хубаво за да няма грашки и подкиселявам според вкуса,ако е необходимо добавям и малко сол.
Виж целия пост
# 12
Момичета,мога ли да замразя във фризер готов,осолен и узрял хайвер?Лятото прекалих и имам 3 компотени бурката.Обичаме разбит хайвер,ама това е огромно количество при положение,че се ползва по една супена лъжица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия