ИНСЕМИНАЦИЯ

  • 801
  • 4
ПРЕПОРЪЧАХА МИ ИНСЕМИНАЦИЯ - КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ПО ТОЗИ ВЪПРОС И ПРАВИЛ ЛИ Е НЯКОЙ ДА КАЖЕ МНЕНИЕ?

омъжена съм  от 4 год.през февруари 2004  със стимулация 5 дни с Клостилбегит забременях , но в 6-7 г.с. се наложи абразио-т.е. направих спонтанен абортллекарката ни препоръча да се пазим-6 мес,
от януари 2005 пак започнахме опититер пак стимулация с Клостилбегит и така 7 месеца.В края на юли лекарката ми каза- Ако не стане до 1-2 год.ще те пратя при друг лекар.Аз се изумих- тя си прави опити с мен #2gunfire
Ис мъжа ми взехме решение-търсим по-добър лекар.Така и направих и на 16 август бях на преглед при проф.Карагьозов-Майчин дом. По негова препоръка изхода е  ИНСЕМИНАЦИЯ и каза -до 3 мес. ще съм бременна.
Плаша се от самата процедура и дали ще има успех.
НАДЯВАМ СЕ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛЯ  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
това е все едно да попиташ:

"препоръчаха ми да опитам праскови - някой ял ли е и да каже мнение?"

Simple Smile

поради какви причини ти препоръчаха инсеминация - опиши си случая и тогава можем да ти дадем мнение!

инсеминацията не е нещо рядко срещано, прави се много често, много народ е минал през тая процедура, аз лично съм правила 2 - какво мнение искаш по-точно?
Виж целия пост
# 2
Дали Ще поногне инсеминацията не мога дати кажа, zависи какви са приЧините. За самата процедура нямя zаЩо да се притесняваШ, по принцип не е по неприятна от гинекологиЧен преглед. Според мен си zаслужева да опитаШ, но е важно са ди при добър специалист. Успех и да се похвалиШ скоро.
Виж целия пост
# 3
щом си забременяла нормално предишния път, не избързвате ли с инсеминацията? По-добре праве ову-тестове и действайте luvbed
Успех!
Виж целия пост
# 4
Ако финансово не те затруднява защо не? Просто евентуално ще ускориш нещата. Аз мисля да направя същото. Многократно съм писала, че повече от 3,5 г. не забременявам, без да ми е открит проблем, но и в интерес на истината не са ми правени други изследвания освен хормонални, а на мъжа ми - спермограма. След няколко седмици ще отида в Света София и стига да е възможно /т.е. наличие на ову, проходимост на тръбите/ ще настоявам за инсеминация. Надявам се да ми направят всички възможни изследвания и ако няма нещо сериозно, което трябва да лекувам, искам да действам в тази насока. Просто се изчаках. Защо да не подпомогна малко нещата? А процедурата не е сложна, нито болезнена. При всички случаи я предпочитам пред чакането. А относно успеха - има няколко вида инсеминации. "Най-сигурната" е вътрематочната - сперматозоидите се обработват и се вкарват директно в матката в най-подходящия момент /ако е необходимо се прави стимулация/. Разбира се гаранция за успех няма, но шансовете са значително по-големи, отколкото при нормален акт. Ако от друга страна не бързате, може и да изчакате още - все пак няма сериозен проблем доколкото разбирам, а и опитите ви не са от много отдавна. фактът, че си забременявала, значи, че ще стане отново. При мен е същото, ама това "отново" много се забави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия