Съдържанието на домашната Ви аптека

  • 8 604
  • 43
 Заради двете теми "Какво правите с тези лекарства" и протеста срещу рецептите, ми стана интересно да попитам, кой какви лекарства си складира в къщи. Изключвам хора, които си имат хронични здравословни проблеми и при тях лекарствения арсенал е задължителен.
 Аз лично на "склад" държа максимум 2 блистера "Ранитидин", че като ме подхване гастрита нищо друго не ме спасява. Имам половин блистер "Парацетамол" за общи болести и 5 прахчета за настинки, изпратени ми с колет от България...ем...вече не си спомням коя година. За детето нямам нищо, даже и лепенки ако не дай Боже се пореже.  Rolling Eyes
 Майка ми навремето обаче, имаше хапове за всякакви болести. 3 кутии пълни с най различни шарени илачи. Докато един ден не изхвърли всичко и остави само една опаковка аналгин.  Laughing Добре че спря да се разболява жената след това, че иначе пак трябваше да попълва кутиите.  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Лекарства у дома колкото искаш,купуваме в промишлени количества.За децата винаги имам Нурофен,Панадол,разните там сиропи за кашлица и други против повръщане,вит.С и Хексалгин.За нас се запасявам с Аналгин,Парацетамол и Упсарин,заради честото ни главоболие.Това е в общи линии.При спешни случаи търча до аптеката да набавям още  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Парацетамол,аналгин,аспирин,капки за нос,валериан,всичките бебешки лекарствени потребности,всякакви мазила,прахчета против простудни заболявания и още и още,ама спирам,че ще стане дълъг пост,а и кой ли го интересува толкова моята аптечка...
Виж целия пост
# 3
Никакви.
Един Аулин имам в чантата и може би някакъв аналгин се намира за "тежки" вечери.
Виж целия пост
# 4
Парацетамол, Панадол и йод.
Виж целия пост
# 5
Имодиум - задължително.   
Виж целия пост
# 6
Обичайните - за температура, дрисък, запек, гърло, капки за нос, валериан, за кръвно, обичайните дезинфектанти за рани и за някое хронифициращо заболяване. Държа да отбележа, че всички лекарства са предписвани по определен повод на някого от нас. От други лекарства пазя листовките със съответната дозировка, защото така зная, че са свършили работа или никой няма алергия към тях. Лекарствата за децата са отделно от нашите, за да не стане объркване.
Виж целия пост
# 7
За детето-хексалгин, панадол, билков сироп срещу кашлица.
За мен-капки за нос, солпадеин, спазмалгон.
За съпруга ми-фервекс и парацетамол.
Виж целия пост
# 8
Селд това велико умотворение с рецептите се презаредих само с аулин и урбазон, че са ми най-спешни.
Виж целия пост
# 9
За децата имаме само Панадол, а при нужда купуваме сироп за кашлица и витамини.
За възрастни имаме само Парацетамол - 1 блистер, 2-3 пакетчета Фервекс, капки за нос за синузита ми, а в чантата имам изкуствени сълзи.
Имаме Риванол и Йод за промивки.
Виж целия пост
# 10
Мразя да се запасявам с лекарства - трябва да следя годността им, да ги съхранявам на тъмно, сухо, недостъпно за деца място...

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО имам марля, памук, лепенки, кислородна вода, риванол, антибиотична пудра, Дефламол и Псило балсам.
Понякога си купувам аналгин. Пролет и есен обикновено поддържам запаси от мазилата ми и хапчета за синузит.

Всичко останало - само след изрична консултация с личната лекарка (на живо или по телефона). Ако се наложи, по всяко време има денонощни аптеки, така че не виждам никакъв смисъл от "аптечка".
Виж целия пост
# 11
BirdsFlu, какви са тия хапчета за синузит?
Виж целия пост
# 12
Какво имам... малък несесер с хомеопатията на детето; парацетамол за мен, аналгин на мъжа ми (всеки от нас сам си се грижи да си поддържа запасите). И един престарял сироп Парацетамол или Нурофен, не знам, който се дава при екстрени нощни ситуации, каквито почти няма. Спирт, лепенки.
Туй то.
Други неща се купуват при нужда, обичайно след посещение на лекар или поне телефонен разговор.
Сега, например, в аптеката ми има и Зимафлуор, Фолиева киселина и витамини - но то е изцяло временно.
Виж целия пост
# 13
Най-необходимите лекарства (аналгин, аспирин, парацетамол), няколко видя капки за нос, уши, очи и други 20-30 лекарства идея си нямам за какво са  ooooh!
Виж целия пост
# 14
BirdsFlu, какви са тия хапчета за синузит?

GeloMyrtol forte Моето лично спасение от тая напаст. Извинявам се за отклонението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия