Да спирам ли кашите?

  • 1 408
  • 26
Здравейте,
Алекс утре прави 5 месеца.От една седмица сме започнали кашите,като мислех да давам 1 ден плодово пюре, на другия каша и т.н. Днес  бяхме на консултация и сме 8.370кг. Лекарката категорично каза да не давам каша, защото е много наддал и сега трябвало да сме 6 кг.
Виж целия пост
# 1
Хахаха да бе. Как не. А педито що не спре манджата.
Кало беше 6 кг на 2 месеца, а 7 и нещо на три месеца  hahaha Според твоята лекарка аз е трябвало само гладен да го държа.
Храни си детето нормално.
Виж целия пост
# 2
Ние в края на 5м сме били 8.510 ,каши ядеше до eдна година и два месеса,после сам ги отказа Hug
Виж целия пост
# 3
Доколкото знам с плодово пюре не се замества хранене(поне така казва педи) и ме посъветва да смесвам каша+плодово пюре 1:1,защото ние друго не обичаме за следобедното хранене.
Виж целия пост
# 4
Аз това имах впредвид един ден плодово с каша,а н другия само млечно-плодова каша. Ама така съм го написала, че не става ясно.
Виж целия пост
# 5
Глупости, давай си каша Peace
Виж целия пост
# 6
Синът ми в края на 5 месец беше 7.800, никой не ми е казвал да не давам каши, но аз захраних точно тогава със зеленчуково пюре а реда на кашите дойде като навърши 7 месеца.
Виж целия пост
# 7
Аз това имах впредвид един ден плодово с каша,а н другия само млечно-плодова каша. Ама така съм го написала, че не става ясно.

 Спокойно можеш да храниш детето с това което си написала.


 Защо всички се нахвърлихте върху педиатърката?!Първо питайте майката, може пък да е притеснена от килограмите на детето и да иска да се консултира.
Виж целия пост
# 8
Аз не се притеснявам ни най - малко, но като ми каза така се замислих да не би да объркам нещо с храненето. А по съвет на лекарката трябваше да захраня с плодово пюре разредено 1:1 с млякото и в шише.
Виж целия пост
# 9
никакво спиране храни го с каша
Виж целия пост
# 10
Много здраве на педито ви  Wink Сменето го! Аз лично се научих да не робувам на "не ми е удобно да го кажа или да ви откажа", "ама вие сте лекар, вие знаете най-добре",  "щом казва лекар, значи е сто процента вярно" и "нищо не разбирам от бебета и деца".
Каши давах и давам все още!  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
и според моята не трябвало да давам каши-а нишесте
не я слушах, давах докато сам ги отказа
а това пък за шишето-от къде на къде ooooh!
с лъжица естествено, освен ак отой категорично не я отказва
Виж целия пост
# 12
Глупости, давай си каша Peace
подкрепям Peace
Виж целия пост
# 13
Давай си спокойно каши
Виж целия пост
# 14
Ти хубаво си написала килограмите - около 9 кг за 5 месеца е страшно много, товарят се ставите, по-трудно започва да сяда, да се изправя. Възможно е твоето дете  да расте по интензивно и като стане на 7-8м да забави темпото.
Толкова тежат децата на година.
Не пишеш колко е високо бебето - ако и ръста му е по-голям т.е. е пропорционално не би трябвало да има проблем или пък, ако се е родило 4.500-5 кг. 
Аз на твое място бих ограничила кашите до 1 каша на 2 -3 дена, през останалото време повече зеленчукови пюрета и мляко.

С дъщеря ми аз също имах проблеми, макар и различен от твоя - тя пък на 5 месеца тежеше под 5 кг ( родена е 2700) и след консултация със специалист й давах каша 2 пъти на ден - закуска и следобедна закуска. ОТ кашите дръпна много на тегло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия