А с какво храните дете на 1 год. на морето???

  • 1 360
  • 14
Чудя се пюрета ли да купувам какво ли??? Вики е на обща храна ,но незнам по заведенията какво е качеството и хигиената. Та седя тука и се чудя?? Имам още почти седмица да реша. Някакви идеи?
Виж целия пост
# 1
Оги беше на година и половина, когато го заведохме не море.
Носихме пюрета и каши от София, защото е с алергия към белтъка на млякото и малко от готовите пюрета стават за него.
Не бих дала ресторантска храна на дете на годинка, основно заради хигиената.
Виж целия пост
# 2
Моите са на 10.5 месеца и съм взела всичко оттук - розова вода девин, нан 2, сухари, каши (готови на хипп и нестле), сирене, солети, обикновениб-ти, пюрета, сокове. Само чантата с храната е с размери 80/80/30 см, но няма да рискувам с тамошна храна, нищо, че отиваме в Албена ( уж по-квалитетно  Crazy). Ще нося също паратор (за пресните плодове, защото сме all inclusive и се надявам да има такива), както и термо кана + течност за студена стерилизация.
Общо взето по морето всичко се носи в заведенията замразено и е с неясно качество и произход.
Виж целия пост
# 3
Моята е доста мъничка и затова тръгвам с едно кашонче храна. Дори повече от необходимото, че не знам какво ще я прихване да яде. Носим си туба розова вода девин, пюрета, сокчета, млякото, каши - сухи и течни, дори мисля да взема от супичките на нестле в кутийки, бисквитки, сиренце. Въпреки, че ще имаме хладилник в къщичката и се надявам да е чисто и хубаво, все пак гледам храната да е в малки разфасовки, че да не стои дълго разпечатана. Знам ли какви насекоми ще се намерят там, пък и за носене по заведенията е по-удобно.

А тази тема е малко по-надолу във форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39328.0 при това положение не бих рискувала с храна от заведенията.
Виж целия пост
# 4
Първата година когато бяхме на море със Стефан, купих пюрета на семпер - но тези които са до 3 години. За сажъление, когато ходихме по ресторанчета той искаше от нашата храна, така че си върнах половината. В ресторанчета е ял основно: шопска салата, варен ориз, картофи соте и месо и риба на скара. Супи не му давах, точно защото ме притесняваше хигиената. Носих си термо кана  за да му разтварям млякото.
Моите са на 10.5 месеца и съм взела всичко оттук - розова вода девин, нан 2, сухари, каши (готови на хипп и нестле), сирене, солети, обикновениб-ти, пюрета, сокове. Само чантата с храната е с размери 80/80/30 см, но няма да рискувам с тамошна храна, нищо, че отиваме в Албена ( уж по-квалитетно Crazy). Ще нося също паратор (за пресните плодове, защото сме all inclusive и се надявам да има такива), както и термо кана + течност за студена стерилизация.
Общо взето по морето всичко се носи в заведенията замразено и е с неясно качество и произход.

Биби в хотела в който бяхме КОМ в Албена , на всякъде имаше машини с минерална вода, които също така и топлят, така че кана може и да не ти трябва
Виж целия пост
# 5
ядат каквото си намерят.
сутрин им давам по едно метално левче в ръцете...и да се оправят!:)

ееех....мечти:)
ядат по кръчмите като нас. Елина обожава кебапчета и си поръчва по 5! Някой безумни сервитьори дори се хващат и приемат поръчката:) За закуска - палачинки, мекици..каквото има.
Диана яде супи, плодчета, купуваме и вода...тя навсякъде е еднаква и невиждам смисъл да се я носим от някъде си... Кисело мляко с бисквити също може да сглоби човек винаги и да нахрани едно дете:)

Проблем виждам САМО ако детето трябва да спазва по-особена диета. Тогава е оправдано носенето на храни и води.
Виж целия пост
# 6
Биби в хотела в който бяхме КОМ в Албена , на всякъде имаше машини с минерална вода, които също така и топлят, така че кана може и да не ти трябва
е ние ще сме в отсрещния - Вита парк  Laughing, аз я вземем за топлене на бурканчетата с пюрета най-вече, цопвам буркана вътре и той се топли Crazy
Виж целия пост
# 7
аз мисля че точно сега е най удобния момент да се "приобщят". моите са на 1г. 3 мес и мисля да им жзема само нан и каша за следобяд. с обяда и вечерната супа спокоино може да се рискува в някоя по-свестна кръчма. докога да ги къткам с тия нестлета и хипове. там има розов девин, защо трябва да мъкнете оттук. времето е топло, така че и термокана няма да нося. единствено ме притеснява месото по кръчмите, на което и без това не държа. но може да се направи една седмица вегерарианска, нали? достатъчни са ми осемте памперса на ден в багажника. и без това няма да се почива...
Виж целия пост
# 8
Бях взела няколко бурканчета, за всеки случай, но той си се хранеше по кръчмите - навсякъде имаше супа, ядеше миш-маш, мусака, пълнени чушки, въобще каквото има, нямахме никакви проблеми
Виж целия пост
# 9
Ше си влача всичко от тук, хем съм с влака SadАма как така ресторантска храна на бебе на една година бе ShockedТо моето още не може да дъвче като хората SadИ супа не яде..Само пюрета, кашички и кремчета....Пък и готвеното за големи е солено...Де да знам, така като ви чета, да взема ли да го пробвам пък..изкушавам се newsm78Абе я по-добре не, не е свикнал..сега да си докара пък някое разстройство баш на морето Sad
Виж целия пост
# 10
аз мисля че точно сега е най удобния момент да се "приобщят". моите са на 1г. 3 мес и мисля да им жзема само нан и каша за следобяд. с обяда и вечерната супа спокоино може да се рискува в някоя по-свестна кръчма. докога да ги къткам с тия нестлета и хипове. там има розов девин, защо трябва да мъкнете оттук. времето е топло, така че и термокана няма да нося. единствено ме притеснява месото по кръчмите, на което и без това не държа. но може да се направи една седмица вегерарианска, нали? достатъчни са ми осемте памперса на ден в багажника. и без това няма да се почива...

Не искам да звуча наставнически, но точно морската почивка е най-неподходящия момент да се приобщят.

Дариа е на вашата възраст и докторката категорично ми забрани да я храня с ресторантски супи/имат и белтък вътре/, а месото не го знаеш какво е и от кога е. Разреши само варени картофи, варен ориз, риба на скара.

Въпреки че си носех манджите на Семпер и пиеше само розов Девин се прибрахме от морето с тежък ентероколит... Сега Дари е с близо 2 кг. по-лека и захранваме наново. ooooh! Да не ти се случва такова нещо само....
Виж целия пост
# 11
Въпреки че си носех манджите на Семпер и пиеше само розов Девин се прибрахме от морето с тежък ентероколит...

съжалявам за случката...дано се възстанови бързо малката принцеса....
исках само да кажа, че инфекциите се случват дори ако всичко си носим от вкъщи..
колкото до храненето в ресторанти...винаги предупреждавам, че става дума за бебе/дете и хората обикновено сами казват ако нещо не е подходящо. Все пак с деца не се сяда в първата кръчма...подбира се.

Ходенето на море не е кой знае какво....Simple Smile Винаги се намира храна, вода и място за спане. Важното е да запазите доброто морско настроение, а не през цялата почивка да се шашкате заради бебоците...
Виж целия пост
# 12
Към bibi:
Значи - понеже си ОИ не се притеснявай за нищо. Хараната е много и добра, хората държат и на хигиената и с 2 думи: не се притеснявай за нищо.
Сега - вярно е, че има разлика най-вече в разнообразието на ОИ за *** и **** хотел, но пак си е хубаво.
Плодовете в нашия хотел **** бяха 7-8 вида, а в хотел*** 3-4. Но ги има  Grinning

Въобще Reza  Heart Eyes пак е уцелила 10-ката с изказването си
Важното е да запазите доброто морско настроение, а не през цялата почивка да се шашкате заради бебоците...
и просто аз нямам какво да допълня  Hug.
Успешни почивки с малки бебоци и никакви ентероколити за никого  Peace
Виж целия пост
# 13
исках само да кажа, че инфекциите се случват дори ако всичко си носим от вкъщи..

Особено ако пият вода от басейна и морето  Sick #Cussing out както правеше Дариа.
Виж целия пост
# 14
Особено ако пият вода от басейна и морето  Sick #Cussing out както правеше Дариа.

МНОГО ОФФ:) ама се сещам кучето ни преди години като пиеше вода от морето какво му се случваше после....и незнам как му хрумваше да яде миди като лекарство....резултата няма да описвам...че е рядко миризлив:))))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия