кръщене

  • 1 631
  • 8
Здравейте, днес кръстихме Дамяна и вече е пълноправна християнка. Ходихме в Троянския манастир. Останах очарована от атмосферата там, но също така и разочарована. От тук помъкнахме погача, вино, олио. Когато стигнахме се оказа, че ни трябва сапун и мед. Естествено свекър ми тръгна да търси. През цялото време докато траеше ритуала нито едно от тези неща не бяха използвани, а попа беше невероятно груб.
Дамяна се съдра да реве, а той през цялото време седеше и гледаше страшно.
Платихме си ритуала и отделно трябвало да платим ако искаме да снимаме, абе изобщо "бизнеса" им върви доста успешно. Незнам защо, но си представях нещо различно всичко стана като на конвейр. Поискахме да бъдем сами, а попа каза -"неможе, хората няма да чакат" и естествено всички на куп. Грозна работа.
Но вече всичко мина загърбихме и това дело.
Виж целия пост
# 1
Честито ви кръщение!
Желая много здраве,щастие и късмет!
Господ да бди над вас!
Виж целия пост
# 2
ЧЕСТИТО ВИ КРЪЩЕНИЕ!
Много здраве и усмивки  Flowers Four Leaf Clover

На нас ни предстои кръщене утре. Не знаех, че трябва да се носи вино и мед  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Честито ви кръщене Wink  Sign Exclamation
Не обръщай внимание на дребните хора Sign Exclamation
Виж целия пост
# 4
Честито ви кръщене Laughing  Flowers Four Leaf Clover
Да сте живи и здрави и много щастливи!

Жалко е наистина че има хора които опорочават и най светлите ни празници (и то точно свети хора)
Виж целия пост
# 5
Честито ти християнче. Да вие жива и здрава.
Виж целия пост
# 6
Честито ново християнче! Да бъде много здраво, щастливо и умно!

   За тези, които им предстои кръщене бих им препоръчала да се отправят не към някой известен манастир или църква. Там, където няма много хора , свещенниците обикновенно правят истинско кръщене.

   Някой неща за кръщенето- на свещенника се подарява нова кърпа и сапун. Ако съм някъде , където нямат много пари /имам впредвид малко място/ бих оставила на него някой лев /от майка ми съм чувала, ""че голям декиш хваща"'

   Вие трябва  да носите кърпа, с която се избърсва бебето, както и нови дрешки- бебетата се обличат след измиването с тях, а за по-големите важат нови чорапки. Питката и меда се раздават на всички, които са в църквата- това е за споделяне на общата радост, че още едно християнче се е пръсъединило към църквата. Носи се също и китка здравец /ако няма такъв цвете/. Кърпата, която се използва за бебетата, се изпира на ръка и с водата се поливат цветя.
  За вино не знам, но може в някой манастири да искат- използва се за Свето Причастие...

   За съжаление , на много места искат пари за снимки. Аз от една страна ги оправдавам, защото това е начин да се издържат / много хора даряват само на определени места, които са добре финансово- за съжаление/ и другите места търсят начин за издържане. Не е редно, но....

    Голямата посещаемост е причина да правят кръщенето с няколко деца. На малко място няма да се случи. За всички, които са изпитали малко или много доза огорчение от нещо подобно случило ви се, не забравяйте, че това не е просто ритуал, от който всеки иска да излезе доволен. По-скоро свещенодействие, с което детето получава духовен застъпник и пазител.
Виж целия пост
# 7
Честито ви кръщене  Wink
Виж целия пост
# 8
честито ви християнче!:)
не се ядосвай! след време ще има да разказваш как сте търсили сапун:)Simple SmileSimple Smile

Цитат на: Kalinka

   За съжаление , на много места искат пари за снимки. Аз от една страна ги оправдавам, защото това е начин да се издържат / много хора даряват само на определени места, които са добре финансово- за съжаление/ и другите места търсят начин за издържане. Не е редно, но....

има и още нещо - светлините на светкавиците развалят стенописите в църквите - това е причината да се забранява снимането...м/у другото стенописите в Троянския манастир са доста ценни, защото са на Захари Зограф
...и понеже всеки иска да има снимка от сватбата си или от кръщенето на детето - искат пари...аз съм твърдо против - или трябва да се забрани изобщо или да е безплатно
 Imp , но за съжаление Калинка е права - това е начин да се издържат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия