високи левкоцити на 6 - месечно бебе

  • 7 807
  • 6
Здравейте мами, много съм притеснена. Правихме изследвания на дъщеря ми тя е на 6 месеца и и откриха високи левкоцити в орината 20-22 левкоцити. Педиатърката  ни гледа на ехограф и каза че има задържане на вода в бъбреците но не е много сигорна от какво точно е и сега ни препоръча да отидадем на специалист Нефролог във Варна, защото тук в Бургас няма такъв. А това ще стане чак във вторник и дотогава ще се побъркам от притеснение какво може да и е. Не вдига температура много си е спокойничка не плаче и си спи нормално. Взех и стерилна орина и я занесох във Военна болница за микробиологично изследване но и то ще е готово във вторник . Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно или знае нещо по въпроса моля да ми пише, че до вторник ще се побъркам от притеснение какво може да е.
Виж целия пост
# 1
Находка в урината 20-22 левкоцита  не е нормална.Имам един въпрос-кой и къде направи на бебето ехография?Ехографската диагностика е доста специфична и трудна в такава ранна детска възраст. Ако можеш-спри да се шашкаш-направи си консултацията във Варна/щом за там са те насочили/,но лично аз бих потърсила и друго мнение,в София/в темата за деца с хронични заболявания и увреждания има тема за болести на пикочоотделителната система-можеш  там да намериш координати/.Успех и дано няма нищо сериозно !
Виж целия пост
# 2
Наистина не се тревожи предварително направи прегледа във ВАРНА,и потърси второ мнение всичко ще е наред.Успех.
Виж целия пост
# 3
Консултация с нефролог трябва. Не може педиатър да гледа бъбреци на ехограф. Вода в бъбреците или по-скоро задържане на урина се нарича хидронефроза и ако има такава трябва да се вземат мерки максимално бързо защото с течение на времето се уврежда бъбрека. Моля посети нефролог и то детски, той ще каже какви изследвания трябва да се направят. При всички положение преди да го посетите е добре да приготвките следните изследвания:

1. ПКК + диференциално броене;
2. Обикновенна урина (вие май я имате);
3. Две проби от стерилна урина;

Това не е шега работа, успех и кажи после как сте  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Мерси за съветите утре ще са готови изследванията и веднага след това заминаваме за Варна при Нефролог. Дано да са добри изследванията като се върна ще ви пиша какво е станало.
Виж целия пост
# 5
Стискам  палци  всичко  да  е  наред. Praynig Praynig Praynig Hug
Виж целия пост
# 6
Jiki когато проблема се хване на време има лечение и всичко е наред  Hug Hug Hug

Стискам палци  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия