Мизерия и наглост в хотел-ресторант "Горски кът"-посока Рилски манастир

  • 8 742
  • 10
Търсих, мили  хора, търсих тема за  пародия  на какъвто  и да е кът  във форума, но не намерих. Та да разкажа за първото ни и последно посещение там. Днес решихме да минем на връщане от Рилски манастир  да   едно   обилно хапване, аз бях виновна-посочих "Горски  кът" в движение, подвеждайки се по   що-годе  добрата визия и   изходна локация на пътя.
Обстановката  е постна,повече от скромна, но това да е проблема. След малките салати със  спаружени маслинки(за другите зеленчуци няма да се впускам в подробности) дойде ред на поантата- основните ястия,които ни бяха метнати с трясък от един нечистоплътен чичка с   поддържани орлови нокти на  последните си пръстчета( докато поръчвахме  си бъркаше  през цялото време в носа  точно с тези  "удължители на кефа")."Прясната" пъстърва  вонеше, дори и запушения нос на мъжа ми усети,че нещата  не са наред. А моите пържени картофи бяха ЧЕРНИ. Да, точния цвят бе това.Попитах къде са  моите картофки, а   играещия роля на сервитьор  нагло каза,че са ми в чинията и че носи всичко,което  му оставят на плота от кухнята. Аз   почервенях, усещайки,че с пън няма да се разбера,   но комуникацията ми в този "ресторант" беше  с още един такъв,представил се за управител. Всичко си било наред, картофите си били НОРМАЛНИ, каквото  правели в кухнята го правели по поръчка на клиента....
Е, аз  тогава  не бях клиент,а някакво мекотело, дръзнало да пита за съдържанието на чинията си...
Няма да многословя, това място е под всякаква критика, тоалетните са  с   подобаващата миризма и  чистота.. Sick. Ах, как ме подведе външния вид, чистичко и спретнато  ми се видя. И така, пътешественици из страната ни, по маршрута до Рилския манастир има  куп ресторанти, "Горски кът" може да мине единствено за  кенеф.
Толкоз...(опитах един черен картоф,  е така,за да ми нагарча до София)
Виж целия пост
# 1
Много подобни места има в БГ,лошото е, че няма надежда да се оправят,а всяка критика от клиент се приема за безочливо,нагло отношение от него.
Виж целия пост
# 2
Видях темата и се замислих.........все пак трябва да има място където да се оплаче човек?Нали сме вече в ЕВРОПАТА.....
А на ваше място/ако побеснея де, щот понякога ми е смешно и се гъбаркам/, просто щях да си тръгна....нека гонят "михайла" и да си ядат картофките Joy
Виж целия пост
# 3


Мисля, че може да се оплачеш в КЗП или в ХЕИ (или както там сега се казва) да направят една проверка.
Такива места трябва да се забранят  #Cussing out
Аз бих си тръгнала на момента, в който видя тези неща и наистина нека ме гонят ако искат, но за такова нещо
и стотинка няма да получат от мен!  #2gunfire
Аз съм минавала оттам и съм го виждала това - наистина изглежда много приятно отвън, добре че не сме спирали  Praynig
Виж целия пост
# 4
Миналото лято спахме в този хотел. Стаята беше относително добра - широка спалня, видя ми се чисто, гледката е прекрасна! Но много-много постно.

Така и не стигнахме да ядем там, по причините, описани по-горе! Наистина е отчайващо. Опитахме се да обядваме в едно друго място (няма да го нарека "ресторант", не си спомням как се казваше, надолу се слиза към реката), но ситуацията беше съвсем малко по-добра от хотела. Идентично е и в местата до Рилския манастир.

Но все пак бяхме отишли да посетим Рилската обител, не да ядем. Направихме го късно следобед в събота.
И добре , че отидохме в събота. В неделя сутрин се опитахме да се разходим нагоре от манастира и ... просто нямам думи! Хвана ме срам, че съм българка! Прекрасна природа , а хората се опитваха всячески да съсипят всичко! Оставени боклуци имаше за още един Суходол . Но това май беше най-малкото. Бяхме шокирани и в 10.30 с мръсна газ тръгнахме да се прибираме. Естествено приключихме пътуването в Била Славия - не бяхме яли повече от 24 часа.

Повече няма да отида в този район, освен до самия манастир. И ме хваща страшно яд, защото във всяка друга страна и в най-забутаната провинция и място, да не използвам други думи, хората се стараят да пазят, да създават, да е красиво, да посрещат гостите с нужното вниание и така нататъка.
Виж целия пост
# 5
Всички бием път  до Рилската обител, защо трябва да разваляме разходката си с места като тая клоака. Истината е,че на мен ми се скапа деня. Трийсетина километра са   по тесния път до манастира, осеяно е с  хотел-ресторанти, как да знаем къде  ще  е е вкусно и приятно.  А  тоя  пишман  ресторант има и страница, и тя е толкова подвеждаща.
(  остава  ми надеждата,че  все някой ще пусне Гугъл, преди да  се курдиса  с  предвкусващо удоволствие  нейде из тия  хотел-капани по тоя маршрут)
Виж целия пост
# 6
ауу гадно Sick
Виж целия пост
# 7
Всички бием път  до Рилската обител, защо трябва да разваляме разходката си с места като тая клоака. Истината е,че на мен ми се скапа деня. Трийсетина километра са   по тесния път до манастира, осеяно е с  хотел-ресторанти, как да знаем къде  ще  е е вкусно и приятно.  А  тоя  пишман  ресторант има и страница, и тя е толкова подвеждаща.
(  остава  ми надеждата,че  все някой ще пусне Гугъл, преди да  се курдиса  с  предвкусващо удоволствие  нейде из тия  хотел-капани по тоя маршрут)

Ние по страница в интернет се подведохме да търсим хотел,от който избягахме с 200.Били сме и по много квартири,но такова мръсотия не бяхме виждали.
За това съм на мнение,че такива неща трябва да се разгласяват.
Виж целия пост
# 8
mausbeni, именно. Гледаш  едни  цветни странички с едни  чисти хотелчета и описана една кухняяя-ум да ти зайде, тръгваш и накрая само ядове.
Бг-мама се чете  много, а и  търсейки нещо в Гугъл излиза Wink.
Някое момиче по-горе беше писало за оплакване, ох...Кой ли ще ме чуе.
Виж целия пост
# 9
А на сайта наистина изглежда страхотно. Cry
Много жалко.
Виж целия пост
# 10
На "Горски  кът" отдавна му се носи   лоша слава, но не е само той, за съжаление.
Но аз  искам да споделя с вас мили мами, че който иска да хапне нещо в този район, мога да му препоръчам механата / не точно механа, но така се води / в станцията / по-точно са бунгала/ на Български пощи. Намира се на 7-8 км. преди Рилския манастир. Карайки посока манастира от лявата страна на пътя има разширение с голям ресторант, след него е нещо като хижа, кара се още малко нагоре, с един ужасен обратен завой и се влиза в самата станция.  Има си и табела, от главния път е на 100-200 м. Не искам да обяснявам колко вкусно готвят, че само като се сетя и почвам да се облизвам. Цените направо са супер смешни. Миналата година бяхме компания там за 3 дни, нямаше нещо от картата им да сме опитали и да не беше страхотно. Лошото е, че механата затваря след 14:00 ч. и после отваря вечерта. В понеделник мисля, че почиват.  То стана като реклама, но аз съм много впечатлена и то не само от тогава. Дано съм била полезна   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия