При вас мериха ли големината на бебето и таза на майката преди раждане?

  • 1 633
  • 34
Кратък въпрос:
- чувала съм че в БГ мерят големината на таза на бременната в края на бременността, както и големината на бебето (размери и тегло) за да преценят дали това бебе ще може да излезе в вагинално раждане или да предприоемат секцио.

Според всички лекари, мед сестри и акушерки които попитах тук (САЩ) такъв наичин на мерене няма и поне тук не се прави ... Което на мен ми звучи адски примитивно, защото поне при нас практиката е да се мъчат до последно (понякога с дни) да се постигне вагинално раждане и ако това не стане най накрая прилагат секцио и вадят голямо бебе и викат - еее ето защо не можело да излезе само ...  Rolling Eyes
Да не говорим че право на избор за секцио нямаш никакъв (освен ако не си Джулия Робъртс естествено  Wink

Как беше при вас и каква е практиката кадето живеете?
Виж целия пост
# 1
Да, в България мерят, незнам защо оба4е, не е давно, при мен не познаха.Тук мерят с видеозона направо.Ако искаш оба4е секцио, ти правят. Разбира се до последно дават наставления за вагинално раждане, което си е естетсвеното.
Виж целия пост
# 2
при нас не правят такива работи Thinking....оставиха ме да раждам нормално и след 29 часа направиха секцио, zащото бебока не искаше да иzлиzа по някаква причина newsm78...сега ще ми правят компютърна томография ( ако бъркам думата се иzвинявам ), zа да раzберат какво става и да zнаят zа второто евентуално какво да правят....
Виж целия пост
# 3
Не ме мериха
А според българските лекари съм била тясна и трябвало да раждам секцио
Секцио - дръжки ! Родих си ги и двамата нормално

Не е меродавно това мерене щото таза се разширява по време на бременността и ако са те мерили в малките седмици ще са в голяма грешка
Виж целия пост
# 4
Амей, това е магнитен резонанс, да ти видят вътрешният таз предполагам. Сънмяват се евентуално, 4е е тесен. Кокалаците се виждат като на снимка.
Виж целия пост
# 5
Мен ме мериха тук (Германия), но оЩе на курса акуШерката каzа, че това мерене не е 100 % точно, а само ориентировъчно, ако след него имат големи съмнения тогава мерят по други начини...
Виж целия пост
# 6
Тези мерения на таз и големина на бебе в България често са (по моето скромно мнение) извинение за ненужно секцио. Както Фиди е споменала, нали таза накрая се разширява, за да може да излезне бебо. Аз си признавам обаче, че съм привърженик на гледището "природата си знае работата, бебетата са направени да излизат", а други мами в този форум не мислят така, затова да не го обръщаме не спор де, и да се върна на въпроса: В Англия (при държавната система) не мерят таза и бебето като в Бг, при нормална бременност последният видеозон е 5-ия месец, акушерките след около 7ия месец (май) мерят големината на корема за приблизително ориентиране за големината на бебо, ама това е мноого приблизително, и аз не знам защо си правят труда. При раждане в държавна болница не можеш да си "пожелаеш" секцио без медицинска причина.
Е, Джулия Робертс е раждала близнаци, и в частна болница, "простено" и е секциото...
Ти защо искаш сравнение, за нещо монало ли става въпрос, или за предстоящо раждане?
Виж целия пост
# 7
Мен ме мериха тук (Германия), но оЩе на курса акуШерката каzа, че това мерене не е 100 % точно, а само ориентировъчно, ако след него имат големи съмнения тогава мерят по други начини...
и мен , и мен, с едно приличащо на пергел, това  стана като отидох вече да раждам. на УЗ не ме гледаха Twisted Evil така можеха да ми спестят няколко то часа напразни борби преди да ме свалят за секцио (м/у другото чак днес разбрах, че хищникът си е бил омотал пъпната връв около гръдният кош и затова са му губили сърдечните тонове, а не както аз бях разбрала, че е било около шията...както и да е, нал сме живи и здрави сега Whistling
Виж целия пост
# 8
с едно приличащо на пергел

Точно така Пепи_като пергел Laughing 5 минути се чудих как да го опиШа това чудо и накрая реШих да не го описвам, че ЩеШе да стане много несвърzано Laughing
Виж целия пост
# 9
Аз питам защото ми предстои раждане. Вчера ходихме на оглед на родилното в болницата и накрая като питах сетрата която ни развеждаше дали няма някакъв начин да се разбере предварително дали ще се прибегне до секцио ако бебето е много голямо например и не може само да излезе (познавам много жени тук които са се мъчили над 20-30 часа заради голямо бебе и накрая са го извадили с секцио). Та таз сестра ми каза че такъв начин на мерене няма и никаде не съществува, на което моя мъж естественно веднага повярва, а аз веднага почнах да се съмнявам.

Не мисля че в БГ правят мерене за да има секцио без причина, но си мисля че в САЩ може да са малко по-напред и да спестят ненужни мъки и безсмислени усилия за нормално раждане ако е очевадно че бебока е голям и няма как да излезе... Според мен тук до последно те мъчат за вагинално раждане, защото едно секцио струва двойно повече и застраховките не харесват да плащат "без причина".

Не мога да говоря за и против секциото защото ще ми е първо раждане, но от мен ако зависи и някой ме пита бих искала да родя с пълна упойка и планирано секцио (НО и двете неща тук не се правят)
Виж целия пост
# 10
мериха ме в БГ тука не са.В БГ ми казаха,че имам тесен таз,нищо не споменаха за секцио.тук акушерката каза-ще имаш голямо бебе,но както вече казаха по-горе-секцио само при нужда Wink. в крайна сметка бебето беше 3 кила,а таза ми достатъчно широк-имах съвсем нормално раждане.Защо не се ориентираш към епидуралната упойка?
Виж целия пост
# 11
Естествено че съм се ориентирала към епидурална упойка.
Моя лекар ми каза че дори и като ми сложат епидуралната упойка ще мога да се движа и да влизам дори в ваната (в стаите има вана). Е да ама вчера като бяхме на оглед на родилното сестрата ми каза че това е лъжа - веднъж сложат ли ти епидуралната няма мърдане от леглото - дори до тоалетна не може да идеш и затова ти слагат катетър ....

На следващия лекарски преглед или ще нахокам лекаря за тез му лъжи или още по-добре ще го сменя и няма да стъпя в неговия офис вече ...
Виж целия пост
# 12
а лекаря в същата болница ли работи?има такива които предлагат епидурална с възможност да се движиш и такива,които слагат тази статичната.в болницата,където аз раждах също нямаше мърдане от леглото Grinningаз ти казах това за епидуралната,защото като знаеш все пак,че няма да усещаш нищо след като ти я сложат ще си по-спокойна преди раждането. аз бях много спокойна, само си мислех,че веднъж да стихна до болницата и край на мъките. е да ама нямаше време за упойка та раждах без Mr. Green
Леко раждане!
Виж целия пост
# 13
Аз но от мен ако зависи и някой ме пита бих искала да родя с пълна упойка ...
Сакън, недей Wink, Ще пропуснеШ най_интересната част Laughing

За епидуралната наистина е така, не може да се влиzа във водата с нея, zаЩото катетъра е сложен в долната част на гръбнака и не е добре да се мокри. А мърдането от леглото е сложно, zаЩото (поне при мен беШе така) едната ръка е с манШет zа мерене на кръвно, който автоматично мери на всеки 15 мин., другата беШе със система zа усилване на болките, а катетъра е свърzан с тръбичка с една маШинка, която автоматично влива упойката, така че наистина е невъzможно при теzи обстоятелства да ходиШ насам натам с цялата апаратура Simple Smile.
Имало и някаква "Walking-PDA", която, както покаzва името й, поzволявала да се ходи с нея, но тя май не е много раzпространена (предполагам, zаЩото е по_скъпа zаради специалната беzкабелна апаратура)
А иначе епидуралната е гениално откритие, мога само да я препоръчам, дори и да не можеШ да се движиШ с нея.
Леко раждане Laughing
Виж целия пост
# 14
Добре де как се ражда опакована отвсякаде с кебели, катетри и игли?
Незнам почва много да ме е шубе ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия