Не иска гърдата.

  • 404
  • 10
Моля помогнете - от два дни след 10 минутно сучене бебо почва да реве и да се дърпа от гърдата, премествам го на другата и там същото, опитвам да дам пак първата но само като я помирише и се дърпа и реве, сменям позата но неще. Вече не знам какво става преди това можеше и цял ден да си виси и не не дърпаше а си търсеше. Остава си гладен, днес следабяд не издържах и му дадох добавка, а след това цедих кърма имам.
Виж целия пост
# 1
Щом има кърма не давай добавка. Щом суче 10 минути го вдигни да се успокои, уригне. Ако опиташ да изчакаш 30 минутки и тогава пак да му предложиш ако е гладен да суче пак. Защо смяташ, че остава гладен след като е сукал 10 минутки ?!?! Казват, че беето се нахранва първите 10 минути и после задоволява сукателния си рефлекс - това от педиатъра си съм го чувала, може и да е вярно Wink. При всички положения даването на формула не е верния път, после ще трябва да карате по обратния ред.
Дай още инфо за да се ориентираме в ситуацията, моля
Виж целия пост
# 2
Реве точно както когато е гладен и си лапа пръстите, като му подам отново гърдата отначало й се нахвърля, после почва да си върти главата без да пуска и след това не я иска. Аз проверявам дали има кърма всеки път като се пусне, излиза на струйки и гърдите ми остават тежки.
Виж целия пост
# 3
Наистина е възможно по-бързо да се нахранва.Не виждам,колко е голямо бебенцето?В един момент стават като помпички и се наяждат за отрицателно време.Ние в началото се кърмехме по 40 минути,а после съкратихме времето на 5-10 минути.
Или другата вероятност-прави кърмаческа стачка-това минава,но при нас продължи около 2 седмици-дърпане,писъци,но аз  пак и давах гърдата.Ревеше обаче зверски само вечер след баня.
Много здрави нерви трябват,не се отказвай и не давай добавка.
Виж целия пост
# 4
Днес ставаме на два месеца. При нас ревът и тръшканета почват късния следобад.
Виж целия пост
# 5
Направо си е стачка.Съветвам те да изпаднеш в пълен непукизъм/доколкото е възможно в тая ситуация/ и да кърмиш,ако трябва и по-често.След някой и друг ден дори няма да си спомняш за този неприятен момент-всичко отминава.
Но НЕ давай добавка-това е най-сигурния начин за отбиване.
Виж целия пост
# 6
Значи не е е от това,  че няма какво да суче, явно нещо друго го притеснява. На каква възраст е бебе и на всяко кърмене ли така прави ?!? Защото има един такъв момент на около 40-50 дни като го правят този номер при вечерното кърмене, а през останалото време сучат спокойно. Ако го кърмиш права, полюшвайки го, дали няма да суче по-дълго. Да не го нападат колики, защото може от болката да плаче и да отказва ?!?
Малко напосоки, но се опитвам да разбера  Thinking
Мда, докато напиша и то .....
Значи опитай да го кърмиш в спокойно за него полусънно състояние или току-що събуден и като почне да се дърпа не настоявай и не му давай довбавка. След час пак отпитваш, като първо е успокоен с биба примерно и при нас кърменето на тъмно и пеенето и полюшването даде резултат. Не се тревожи повечето бебета минават през такъв момент. Минава за около седмица и не е същинска стачка, защото го правят само следобед и вечер.
Даването на капки против колики 10-15 мин. преди това и също къпането или просто измиването на дупето преди хранене помагаше при нас.
Стискам палци  Peace

Виж целия пост
# 7
Прилича на стачка. Спокойно, всички сме минали по този път Laughing
В никакъв случай не давай добавка защото така скоро ще се отбиете!
Кърми по-често, нищо че се дърпа и плаче, нали суче по десетина минути, това не е малко. Дъщеря ми от втория си месец не е сукала повече от 3-5 мин Mr. Green а е пухкавелка и винаги е била.
Най-вече опитай да кърмиш в сънено състояние или дори когато спи бебчето, това винаги работи Wink
Както ти е казала Емиа, търпение му е майката, скоро ще мине! Peace
Виж целия пост
# 8
При нас положението беше същото, само че не успяваше дребоса да суче 10  минути, а по-малко. Започваше да я боли коремчето (коликите). При някой деца те са по време на хранене, както беше при мойто. Като го изправиш успокоява ли се? Андреа се успокояваше, т.е. не плачеше, но да я сложиш в полегнало положение и писваше. Естествено това се случваше от следобед нататък с малки изключения. Много добре си хапваше през нощта. Аз също изпитвах твоите колебания относно количеството на кърмата, но не беше това проблема. Веднъж я нахраних от шишето (с изцедена кърма) в това й състояние, тя го гълташе много бързо, като писваше от време на време, но аз настоятелно й го давах. Резултата беше повръщане на фонтан. За съжаление при нас капки не помагаха, но въпреки това давах.
Виж целия пост
# 9
При нас та3и история 3апочна доста рано,Надин беше на около 1,5 месец.Продължи повечко от месец,като ревовете 3апочваха на 4та мин.и това и беше храненето,5 пъти по около 4 мин. и едно нощно 7 мин.Наистина бях и3паднала в ужас,какви ли не предположения имах 3а ситуацията,а колики нямахме със сигурност.Но детето си наддаваше в рамките на нормалното,не много но достатъчно.
В момента яде не повече от около 7 мин само от едната гърда и то само в легнало положение.
Съветът ми е,не давай повече гърдата след като се дръпне и 3апочне да плаче,това допълнително го и3нервя.Недей и да се цедиш,а3 го правих около 10 дни и след това едвам си регулирах кърмата според нуждите на детето.
И основното е търпение и спокойствие.

 
Виж целия пост
# 10
Брей, и аз се чудех дали да не питам същото.

И Ивайла ми го прави тоя номер - в един период от седмица ми го правеше на всяхо хранене без сутрешното и вечерното. Сега вече е по-добре, но максимум цоца 15-20 минути. Надявам се да е достатъчно. Нямам време да отскоча до някой нет клуб да си ви почета малко (ние нали сме командировани на морето временно).
И аз компенсирам с нощното, а и установих, че като я оригна след първата гърда май и става доста по-добре. Дано се оправите бързо и дано не се притесняваш.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия