"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 792
  • 80
Вчера посетих кино Арена, за да гледам филма “Ангели и демони”   ooooh!  - http://www.kinoarena.com/movie/319   - има и трейлър

Голяма грешка от моя страна. След като съм изчела  книгата няколко пъти, останах толкова разочарована от американският “прочит”, че на няколко пъти едвам се сдържах да не стана и да напусна кино-салона  Rolling Eyes

Тези от вас, които вече са го изгледали, как го намират? Само на мен ли ми се струва, че е по-добре да си четем “Шестото клеймо” или има и такива, които са възхитени от филма?
Споделете мнения....

Виж целия пост
# 1
Гледах го, чела съм и книгата малко по-отдавна.

Лично на мен филмът ми хареса. Музиката беше много впечатляващо допъление. Не съжалявам, че го гледах!
Виж целия пост
# 2
Още като започнаха да правят филма обявиха официално, че дават друго заглавие именно, за да няма после коментари, че филмът се различава от книгата. Един вид, това са два различни продукта. Точно с такава нагласа изгледах филма, и много ми хареса. Особено музиката, както са казали и преди мен. Нормално е да има разлика между книга и филм - в единия случай говорим за индивидуално възприятие, в другия - имаме режисьор за посредник... Така че това е просто една гледна точка. На мен ми хареса. Което далеч не означава, че Том Хенкс има нещо общо с "моя" Лангдън ... Хич нищо общо няма, ама какво от това  Crazy
Виж целия пост
# 3
Отдавна съм се убедила, че не трябва да очаквам екранизацията да съвпада с книгата, която и да е книгата. Затова, когато гледам екранизация по книга, се опитвам да забравя, че съм чела книгата. Иначе в повечето случаи се разочаровам - все пак книгата оставя голямо пространство за собственото ти въображение, а във филма виждаш по-скоро полета на фантазията на режисьора.  Simple Smile

А за този филм специално - ами нищо особено, макар и да не успя да ме издразни  Mr. Green Става...
Виж целия пост
# 4
Супер темичка!
Ще се разпиша и аз след някой ден ,като му пуснат субтитри в замундата[smilie=smile3503.gif]
Виж целия пост
# 5
Каня се утре вечер да го гледам  Grinning
Ама не съм и с особено големи очаквания.
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace
Виж целия пост
# 6
Аааа, музиката и на мен ми хареса  Mr. Green

BirdsFlu, нямах си и понятие, че така са анонсирали нещата, но в такъв случай не трябва да се рекламира като "по бестселъра Шестото клеймо" (аз така го разбирам с леки изменения).  Може би по скоро "взаимствано от Шестото клеймо" (базата ни е такава, но сме включили нови идеи) newsm78  Вярно е, че никога не може да се предаде една книга достоверно на екран и "виждането" на нещата във филма ще бъдат само и единствено на режисьора. Но залагайки на всякъде името на книгата, води до едно неминуемо сравняване между двете. И пренаписването на съществени моменти, води до коренни различия в двата продукта.
Виж целия пост
# 7
Филмът не е лош, както по-нагоре пише, "става".
Понеже си знам, че е филм, който ще гледам по предварително прочетена книга, не очаквах и нещо повече.

Пп: единствено се разочаровах от избора за Ханкс в ролята на професора. По-симпатичен си го представях...
Виж целия пост
# 8
И аз го гледах  Simple Smile
Опитах се напълно да се абстрахирам от книгата и ми хареса  Peace
Единствено ме беше яд, че вече знаех кой е лошия, но няма как  Tired
Виж целия пост
# 9
аз ще го гледам довечера и ако  ми хареса, ще прочета и книгата после. Simple Smile))
но аз защо си мисля, че книгата си се казва "ангели и демони", но тук така са я кръстили - "шестото клеймо" ?
Виж целия пост
# 10
филма е страхотен и не разбирам защо ви трябва всичко да е по книгата след като и без да отговаря 1 към 1 с нея ,филма си е супер. все пак филма трябва да се хареса и на тези които не са чели книгата. аз лично съм я чела и много ми хареса  , но намирам филма за по-добър и от книгата . Все пак между книгите и филмите трябва да има някаква разлика ,иначе щеше да има филм по всяка книга  ooooh! . Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

Въх!  Shocked
Виж целия пост
# 12
Оригиналното заглавие на книгата си е "Ангели и демони", тука са си я кръстили "Шестото клеймо".
А ина4е не съм особено въодушевена да го гледам, книгата "Шифърът..." е мн по-хубава от филма според мене, предполагам, 4е и сега ще е така....
Нещо актьорите ми се видяха не съвсем добре подбрани....
Виж целия пост
# 13
Предвид, колко е бозава книгата, представям си, как ще е филма. Това е вторият слаб филм на Том Хенкс, учудва ме, че дори се е съгласил да участва отново в екранизация по Дан Браун.
А, на есен излиза и продължението на "Шифъра", значи, ще има сигурно и трета слаба роля.
Виж целия пост
# 14
дайте линк да си го дръпнем
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия