Какво отговаряте на децата, когато не искате да дадете обяснение?

  • 1 349
  • 15
Когато дете ви забие въпрос, на който въобще не искате да дадете обяснение, какво казвате, без да го огорчите?!

Има ли изобщо начин, да избегнеш да отговориш на питащо дете?!

Когато иска да го вземете с вас, а не може /не искате/, но не трябва да знае то защо, тогава какво му казвате?

А, в този момент нямате готова благородна лъжа?!
Виж целия пост
# 1
Не лъжа децата си!Винаги намирам какво да кажа и то да отговаря на истината.
Виж целия пост
# 2
На каква възраст е детето?
Виж целия пост
# 3
Във всеки случай не ги лъжа, нито ги отсвирвам като им намеря работа или отклоня темата. Ако не искам да дам обяснение, просто им казвам, че не искам да обяснявам, защото това не ги засяга.
Виж целия пост
# 4
Щом събирането е без децата, това й казвам на мойта!Защо да не знае, че ще сме само възрастни?
За вс. останало се дават обяснения.Нали се и възпитавам тези деца все пак, а ако ти не обясняваш, то тогава кой?
Виж целия пост
# 5
С децата си контактувам човешки.
...и човешки им обяснявам защо не могат да дайдат с мене едикъде си.
И знаете ли какво?
...оказва се, че ме разбират... Thinking
Виж целия пост
# 6
Щом събирането е без децата, това й казвам на мойта!Защо да не знае, че ще сме само възрастни?
За вс. останало се дават обяснения.Нали се и възпитавам тези деца все пак, а ако ти не обясняваш, то тогава кой?

 Peace
Съгласна съм с това мнение. Особено за събирания и излизания без децата - казвам им, че сме само възрастни и толкова...
Само за едно нещо не ми се обясняваше. Едната тази сутрин ме попита какво означава: "топки" и аз обясних за топките за игра, а знам, че тя питаше друго. Довечера май ще трябва да си говорим по въпроса, че сутринта бързахме за градината...
Иначе, за всичко говоря с децата ми като с възрастни и не си измислям случки, причини, думи и т.н. Разбират, между другото. Знаят и кога ги лъжеш, кога усукваш и кога си откровен с тях.
Виж целия пост
# 7
Аз не се доуточних.

Не питам за обяснения на своето дете, за него зная как!

Обаче, аз често съм в компанията на деца по-големи от моето , на приятели и роднини/без родителите им в момента/ и като ми задават някои въпроси не зная как да отговоря, защото има родители , които благородно лъжат децата си за някои въпроси, защото са малки и аз ако кажа истината  или благородна лъжа ,  обърквам детето?!

А, пък понякога чуждите деца искат да дойдат с нас с малката, не питат а направо тръгват подир количката и ме придружават /живеем в малък град/, а не мога да ги водя с мен навсякъде? Ходим на пазар, магазини, сладкарници, и не е удобно, като пазарувам и те гледат и им се иска нещо, а не мога да им взимам и на тях. А въпросите им от рода от къде идват децата, не знам родителите им какво са им обяснили или имат намерение, щото чувам някои , че още ги лъжат за щъркели и т.н.?!
 И направо незнам как да им кажа да не тръгват с нас.  Не искам да ги огорчавам, не ми е удобно да ги отпратя, те са много мили и приятни, но вече стана традиция да тръгват с нас , щом се покажем на улицата, където те играят. Децата са от 7-11 годишни и ги пускат сами родителите им , защото градчето е малко и разстоянията пеш са малки, всички се знаят...
Виж целия пост
# 8
Независимо дали децата са мои или чужди - говоря с тях като с възрастни.
Независимо, че градчето е малко, бих им казала, че не бива да тръгват никъде с никого, ако не са поискали изрично разрешение от родителите си. Peace
Виж целия пост
# 9
Казвам всичко в прав текст с достъпни за децата език. Какво като са чужди? В посочения случай бих казала: Отиваме еди-къде си, имаме да пазаруваме и нямам възможност и желание да идвате с нас. Когато напазаруваме, ще дойдем да поиграем заедно с вас. Толкова мисля, че ще е достатъчно.
Виж целия пост
# 10
моята дъщеря е на 3год и половина - всичко обяснявам и говоря, но понякога ми идват в повечко въпроси от рода - защо кръвта е червена а не зелена
веднъж нахълта в тоалетната и се наложи да обяснявам някой женски неща за съжаление май избързах с откровенният разговор въпреки че беше доста постен - просто и казах че като порасне и тя ще стане жена и т.н. за съжаление тя се разстрои и вечерта плака че не иска да пораства - може би в такава ситуация трябваше  да скалъпя нещо и да я излъжа, но сърце не ми дава
случвало се е да реве аз тръгвам на работа тя остава с баба си и аз и обяснявам на вратата а баба и я лъже че слизам до долу и се връщам - но аз въпреки всичко и обясних че не се връщам и не можех да я излъжа
не мисля че децата трябва да се лъжат но може би трябва да се мисли преди да се дават подробни обяснения и нещата да се поднасят за подходящата възраст
Виж целия пост
# 11
Най-лесния начин е да се отговаря на въпроса с въпрос.
"Как се раждат бебетата?"  -  "Според теб как?"  И детето казва какво знае.Ти допълваш.
От моите деца знам,че те обикновено питат когато вече знаят нещо,но не им е съвсем ясно...или те проверяват дали ще ги излъжеш.Ако едно дете не знае нищо по даден въпрос,то той не му е интересен.

А за тръгването с теб...ти вече си ги научила ,че ги взимаш ...не знам,може би е добре да казваш,че имаш работа,ще закъсняваш,техните родители ще се притесняват за тях...
Виж целия пост
# 12
Старая се да отклоня въпроса.Отвличам вниманието й с нещо друго.
Ако иска да е с нас когато имаме или отиваме на гости обяснявам,че няма да има други деца.
Държа се с нея до колкото мога като с възрастен.Без умалителни,без бебешки изрази и без лъжи.Налага се понякога да спестя част от истината.
Виж целия пост
# 13
Ами да, аз съм ги научила така - да тръгват с мен, защото много им обръщам внимание-показвам им игри от моето детство и ги уча, разговарям с тях и ги предразполагам да споделят и те много ме търсят, и понеже детската площадка е срещу дома ми, щом излезем с бебето в количката те се втурват да вървят с нас и така навсякъде и често. 

Често избягвам да купувам някои неща, защото като са с мен и видят, ще трябва и на тях да взема, особено лакомства- или за всички или за никой, не мога да гледам как дете гледа искащо и да не му угодя...
Обаче това вече е ежедневие?!
А какво ли ще е след време когато моето дете започва да си иска, и на него няма да мога да отказвам и другите деца са с нас толкова често?!
Виж целия пост
# 14
Когато иска да го вземете с вас, а не може /не искате/, но не трябва да знае то защо, тогава какво му казвате?

Не я лъжа - казвам и точно къде отивам и кога ще се върна, и й обяснявам, че тя през това време ще бъде с баба и дядо примерно.  Peace

Опитвали са се да я лъжат (че мама отива до магазина и бързо ще се върне, а плановете са да се върна на следващия ден) с цел да не мрънка, естествено. Но според мен това не е в нейна полза, защото ще се почувства зле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия