Упорита влажна кашлица

  • 6 073
  • 9
 Здравейте, аз съм нов член във вашето семейство и ви моля за съвет. Дъщеря ми е на 4 месеца с упорита влажна кашлица вече цял месец. Сменихме доста лекарства, като започнем от FLUDITEC сироп за кашлица; AUGUMENTIN антибиотик (него го изписа една лекарка за носа понеже се съмнява че има стафилокок, понеже от раждането и сълзи едното око и е запушен носа, но щял да помогне и за кашлицата). След няколко дни кашлицата продължава все същата и отидох при една лекарка с добро име в гради ни тя я преслуша, каза че гърдите и са чисти, но ми исписа SULBUTAMOL за кашлицата.  След още два дни отново отивам при личната лекарка и тя съшо каза че са чисти гърдите но кашлицата и звучела грубо и изписа AERIUS;STUDAL;ZINAT  и BACTROBAN за носа. Това всичкто го давах 7 дни, а кашлицата все същата.  И днес отивам пак при личната лекарка тя ме изпрати на специалист отнова и каза да продължавам със сироп за кашлица отнова FLUDITEC   и AERIUS. Незнам вече дали да ги слушам и при кой да отивам на лекар, но детето ми вече 20 дни е само на сиропи и антибиотици. Моля дайте ми съвет
Виж целия пост
# 1
а преди да ви натъпчат с всичко това на никой ли не му хрумна да вземат носен и гърлен секрет на детето.....и да пуснат антибиограми нещо.....

а варианта всичко това да е на алергична основа???? точно сега всичко цъфти с пълна сила.....

Температура има ли детето....защото от бактерии се вдига сериозна такава.....и трудно се сваля, продължава с дни.....

А ако стафилокока е от родилното, то с АБ не се чисти особено....

Въобще....някакъв експеримент, безумен, на сляпо, върху детето ми се вижда всичко това....
Виж целия пост
# 2
 За секрет не са и споменали казват че е стафилокок и трудно се лекувал, а за алерголок била още малка и нямало смисъл да ни изпращат.
Виж целия пост
# 3
Забравих да спомена, че през цялото това време тя не е имала нито температура, нито повръщане или разтройство.Само кашлица
Виж целия пост
# 4
ми ако не е стафилокок...а стрептокок...или и двете...или друга бактерия.....ми ако не е чувствителна към тези, а към други АБ, ами ак докато си правят тестовете, бактерията спре да реагира на всичко.....те как така на око прецениха, коя е тази бактерия.....

А за температурата...и без кашлица може....заради бактерията се дига....разтройство и повръщане съвсем не ги намесвам....явно бактерията си е горе в гърлото и носа(има ли хрема всъщност, че си слагала бактробан....)

Въобще...аз бих спряла 1-2 дни с всички тези лекарства да се изчисти хубаво мястото и бих завела детето за носен и гърлен секрет.
Виж целия пост
# 5
А ooooh!само на 4-ри месеца и толкова много илачи са минали през вас.
И наистина трябвало е да ви пуснат най-малкото антибиограма.Сега обаче след като сти изпили този AUGUMENTIN ,дори и да направите антибиограма -няма да покаже нищо.Трябва да изчакате малко след приема на лекарството.
А този Зинат ,след Аугументина ...ужасно много антибиотично лечение за малкото ти бебе.
 PETIA90 ,Мога само  горещо да те посъветвам да разпиташ приятелки/познати за друг педиатър-този явно не може да уточни и схване нещата и изписва ,та изписва.... ooooh!Оххх дано скоро намерите точната причина.Дръж ни в течение. Hug
Виж целия пост
# 6
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=933 виж тази тема може да ти е интересна и виж мненията на д-р Михайлов.....
Наистина щамовете предизвикващи вътреболнични инфекции често са неуязвими за антибиотиците. Wink просто с времето се изчистват

А за тестове за алергии - малка е...но пък за един преглед....надали ще навреди....
Виж целия пост
# 7
Angel_Dust,  AERIUS е точно антиалергичното лекарство.
За мен тази лекарка ви е лекувала от всичко...и точно на сляпо.
Виж целия пост
# 8
PETIA90 ,Мога само  горещо да те посъветвам да разпиташ приятелки/познати за друг педиатър-този явно не може да уточни и схване нещата и изписва ,та изписва.... ooooh!Оххх дано скоро намерите точната причина.Дръж ни в течение. Hug
Toва е и моето мнение.
Ние имахме подобен проблем,но в по-късна възраст.
Постоянна кашлица и тъпкане с какво ли не.
Смених педиатъра и след 1 сироп за кашлица всичко беше ок.Незнам какво и къде учат тези хора.  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Здравейте отново. Ние продължаваме да кашляме миналата седмимца бяхме на Студал, тази сме на Суметролим и така. Исках да ви питам за ваксините като е все с кашлица може ли да и се сложи ваксина, защото нашата педиатърка казва че не било проблем но аз все отлагам страх ме е .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия