Бонови книжки и дивиденти

  • 21 167
  • 43
Онзи ден като си разглеждах старите документи и попаднах на боновата си книжка, подадена през 1996 г. Реших да проуча дали този фонд все още съществува.За моя радост не само, че съществуваше, но още имаше офис на посочения преди 13 години адрес.Очаквах поне една сума от 100 лева примерно, но след като им се обадих ми казаха, че изплащат дивиденти само за 5 години назад и че сумата не била голяма. Mr. GreenВикам си, поне едно 20-30 лева ще да е, тамън ще си купя някоя нова лятна дрешка, а то какво било, 4 лева.Срамота.
Нищо де, ще отида да си ги взема, мога дрешка да не мога да си купя, но едно душ гелче ще ме огрее.Или няколко пакета вафли и сладолед. Blush
Вие проверявате ли ги тези бонови книжки и получавали ли сте някакви пари срещу акциите си в тези дружества. Crazy

Виж целия пост
# 1
Да беше си прегледала документите миналата година, можеше освен да вземеш  дивидента да ги шитнеш на сгода и да се опаричиш.  Тези, които инвестираха  тогава във фондове най-много изкяриха.
Пп. ако някой иска да се отърве от боновата си книжка да ми драсне едно ЛС.
Виж целия пост
# 2
Аз говорих с колежка и тя каза, че нейни бивши колеги си продали боновите книжки и били доста на печалба в сравнение с дивидентите.Така ме е яд, че не инвестирах в Петрол на времето, а в пустото му Съединение.
Виж целия пост
# 3
Виж каква е била стойността им през юли 2007 (в най-добрия момент за продажба)

Стойност на една бонова книжка
Приватизационен фонд   
 Холдинг след преобразуването  
 Брой акции    Стойност (в левове)
"Албена инвест"  
  "Албена инвест холдинг"
   25                    424.50
 
"Доверие"   
 "Доверие обединен холдинг"
   50                  372

"България"     
  "Индустриален холдинг България" 
  125                   1418

"АКБ Форес-социален"      "АКБ корпорация ХАД" 
   17                   29.92

"Петрол фонд"  
  "Синергон холдинг"
   28                     260.36

"Централен ПФ"   
 "Стара планина холд"  
 300                       2 286

"Труд и капитал"      "ТК-Холд" 
  25                        102.75

"Пътища"  
  "Холдинг Пътища" 
  1                           20 116


Пп. да беше инвестирала в Пътища Wink

Виж целия пост
# 4
Мизи е хиена, внимавайте, когато взимате съвет от нея  Mr. Green

Мизи, влааш ли, влааш ли?  Hug
Виж целия пост
# 5
Имам в АКБ форест, но колко съм заложила на тях - не помня.  Thinking
ИмаХ в МултиТруп, но тях ги продадох още през '98г.
3-тото дружество не се сещам кое беше...  ooooh!

МъжО удари голямата печалба... Той си продаде само едното дружество (акциите към него) за сума, надвишаваща моята в пъти.
От другите си акции и той не е търсил дивиденти. Те (предприятието) май фалираха  newsm78
Виж целия пост
# 6
Мизи е хиена, внимавайте, когато взимате съвет от нея  Mr. Green

Мизи, влааш ли, влааш ли?  Hug

Чудех се кога ли ще се включи баш хиената  Laughing
Не влаам, гледкам само. А ти още ли само с главичкатаEmbarassed
Виж целия пост
# 7
Май като гледам акциите ми са 25 на бр.ама от цитираните тук от минзухар фондове, никой не е толкова зле.За пет години - 4 лева, чудя се как още не са го закрили. Laughing
Виж целия пост
# 8
Мизи е хиена, внимавайте, когато взимате съвет от нея  Mr. Green

Мизи, влааш ли, влааш ли?  Hug

Чудех се кога ли ще се включи баш хиената  Laughing
Не влаам, гледкам само. А ти още ли само с главичкатаEmbarassed

Ами! Набих яко до кокал и сега ще гледам да го извадя, преди да съм се опуснал и да е станала белята   Hug  Heart Eyes  Money  Money  Money
Виж целия пост
# 9
Май като гледам акциите ми са 25 на бр.ама от цитираните тук от минзухар фондове, никой не е толкова зле.За пет години - 4 лева, чудя се как още не са го закрили. Laughing

минзухар е дала цени на акции. Това не означава, че изплащат луди дивиденти.
Виж целия пост
# 10
Както казах не съм очаквала големи пари, поне едно 50-100 лева за 13 години, ама това което ми казаха си е подигравка направо.
Виж целия пост
# 11
Както казах не съм очаквала големи пари, поне едно 50-100 лева за 13 години, ама това което ми казаха си е подигравка направо.

Ами отиваш в офиса им и директно им казваш: абе кви сте вие бе нещастници?? кви са тези 4 лева? Я дайте поне една стотарка...бива ли така да се излагате като кифладжии....

Успех  Peace
Виж целия пост
# 12
Марадона на майтап го обърна Wink
Не само боновите книжки в тази държава са майтап, но и доброволните пенсионни фондове след 1960.Пирамидки разни, какво може да се очаква от тази скапана държава.
Виж целия пост
# 13
Aз от "Албена инвест" взимам около 4 лв. годишно дивидент.
А от "Мултигруп"  - нищо, никога не бил плащал на хората дивиденти. 
Виж целия пост
# 14
Дивидента има давностен срок. Според закона се пази 5 години след, което се губи. Твоят дивидент е бил средно 3 стотинки на акция на година  Peace Това няма нищо общо с цената на акциите. Въпреки, че когато има гласуван дивидент автоматично цената на акцията се покачва, защото има интерес. 12 години работих в бивш приватизационен фонд. Какъв го отнасях от акционерите, не е истина  ooooh! Все едно аз измислих и законите и решенията и дивидентите  Joy Ама нейсе- минало  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия