Двумесечно бебе и запушен нос

  • 2 613
  • 9
Какво да се слага в нослето на двумесечно бебе със запушено носле. Няма температура или кашлица. Само леко похърква.
Виж целия пост
# 1
Стеримар
Виж целия пост
# 2
Капни малко физиологичен разтвор и после с аспираторчето почисти нослето. Струва ми се мъничко за Стеримар. Поне на нашият бебок носленцето му беше доста мъничко и ме беше страх от силното налягане да не го нараня или стресна.
Педиатърката ми беше казала с фитилче памук, натопено във физ.р-р да почиствам, но не съм го правила.
Виж целия пост
# 3
И моя на 2 мес. имаше само хрема,ама беше ужасна,капвах му физиологичен разтвор и с помпичката изсмуквах едни огромни сополи,дето се чудех как се събират в това малка носле.
Виж целия пост
# 4
ако има храма,помпата за нос ще свърши чудесна работа,а ако е само запушено нослето,полза от нея няма.В такъв случай-по капка-две физиологичен разтвор във всяка ноздра,за да втечни сополките и след това почистваш с памучен филтър или тупфа за уши (внимателно с тупфите!).
Виж целия пост
# 5
Стеримар + аспиратор newsm10
Виж целия пост
# 6
Запушеният нос може да е следствие от по-сух въздух.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички:))
Виж целия пост
# 8
И аз слагах на моя физиологичен разтвор - има го в аптеките, а понякога и кърма - личната ни посъветва. А за овлажняване на въздуха нямаме аспиратор, а често перях пердетата, за да се овлажнява въздуха в стаята...
Виж целия пост
# 9
И ние на вашата възраст се оказахме със запушен нос и даже на Великден водихме малката на дежурен педиатър защото трудно дишаше. Какво препоръча:
1. Физиологичен разтвор, 3-4 пъти на ден по 1-2 капки във всяка ноздра;
2. Лайка - 3-4 пъти на ден (редува се с физиологичния разтвор) по 1-2 капки във всяка ноздра. Приготвя се по следния начин: Кипва се 100 мл. вода и се поставя 1 пакетче (филтър) лайка. Оставя се леко да изстине и когато стане приятно топличко се изсипва 1 ампула витамин С и се капе. Но всеки път се приготвя нов развтор, защото витамин С изветрява бързо.
По този начин се оправихме за около 2 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия