Някой патил ли е от двумесечна диария???

  • 2 728
  • 13
Моя бебок от два месеца е с разстройство(от както тръгна на кухня)Спряхме го от кухнята, но после от морето хвана някакъв вирус с много кашлица и сополи  и диария и от тогава не можем да го оправим. Беше даже в инфекциозна , но и там не му помогнаха , а три микробиологични изследвания все са отрицателни - за дизенентерия, салмонела, клебсиела и още куп други зарази.Вече започна и да повръща, а уж пие мезим форте и нормофлор. Храненето му е само диетично:
с храни които запичат: моркови, картофи, шипки, банани и ориз, обикновени бисквити, солети и лечебна хумана. Не се повлиява от ентерола и смектата,шипковия чай,компот от дренки или кори от нар. Лекарката от инфекциозна болница смята ,че може вирусът да е отключил алергия към млякото , но той почти не яде мляко.
Ако някой може ,моля да помага със съвети. newsm78
Виж целия пост
# 1
Ох от моя голям и печален опит  ще ти кажа, че може и да не е алергия. Просто червата са толкова раздразнени, че може би трябва да спреш млякото за няколко дни. Получава се временна лактозна непоносимост. Замествай с Оризова каша в шише - по- редичка. Това от което аз съм доволна е кашата на Блевит Занасек- ориз и моркови + много минерали. Ако можеш на няколко последователни хранения да му даваш само морковена супа или пюре докато започне да ака оранжево и гъсто. И най лошото- не знам защо но разстройствата на сина ми се оправяха с траен ефект само след антибиотик-Нелидикс- нищо че нямаше открити бактерии.
Между другото каква оризова каша даваш?
Виж целия пост
# 2
Здравей и от мен! Ще ти кажа нещо от личния си опит. Това лято на морето моя син също хвана тоя вирус и акаше вода, което много го изтощаваше и лежеше непрекъснато. Но от миналата година имам голяма обица на ухото, защото тогава от една болница, в която лежахме, хванахме страшна диария с пенести зелени изпражнения и лечението беше само едно-диета без мляко, Ентерол сутрин и вечер по едно прахче и чай от шипка, като на 200 мл слагаш 5 или 6 пакетчета. Сега като ми се разболя на морето, три дни яде само лечебната каша на Хумана, правех му силен чай по гореописания начин и му давах Ентерол. Изглеждаше много страшно, но мина и замина. Затова ти препоръчвам да минете само на тази каша за няколко дни и на другите илачи, и ще видиш колко бързо ще спрете да дрискате. успех.
Виж целия пост
# 3
Яде оризова каша варена от оризово брашно + пюре от моркови или шипки за вкус. Днес му взех точно тази на блевит, но хапна два пъти по няколко лъжички и изкара само на чай целия ден. Сутринта повърна лечебната хумана, а след обяд се пробвах да му дам попара със шипков чай и сухар и нея повърна преди да е изял и пловината. Една позната аптекарка ми даде някакъв сироп против повръщане и една банка от това което вливат в болницата да му давам да пие. Днес е ходил само веднъж, но той и нищо не яде, беше само на чай - шипков и кори от нар. Да е изял за целия ден 5 солети и три бисквити. Утре сме на гастроентеролог да видим там какво ще кажат.
Виж целия пост
# 4
Здравейте.

Може би бъркам, но лечебната хумана не е ли с мляко?

За повръщане имаше преди време едни ампули натриев цитрат, които разбрах че вече ги няма, но има едно - вомнитусхил - свещички и капки. Другото, което съм давала на децата е вода с разтворена сол и захар в нея. Една-две глътки е достатчно.

Шипките запичат, но самите те имат едни мъхчета, които може също да дразнят, ако правите някаква алергия.

За разстройството най-добре действат варените моркови, но ти си го знаеш. Когато настоях да излезем от инфекциозна, съдържанието на гърнето беше бистро като водичка. Давах по 2 праха ентерол и 2 смекта за деня (1 годинка и  месеца, 10кг). Провери бисквитите които даваш дали съдържат сухо мляко - не е добре ако има.

Значи сварявах морковите - давах и ги. Във водата от морковите варях ориза (варях по-дълго, защото морковената вода му пречи да се развари добре). Солети не искаше много. На 3тия ден започна да се появява някаква хомогенност в гърнето, макар и доста течничка, после продължи да се сгъстява.

Не се притеснявай от еднообразното хранене. Ако от аптеката са ви дали глюкоза, незнам дали е добре при разстройство, знам че захарта прокарва. Според мен е по-добре през устата да пие чиста вода. Имаше на времето едни прахчета - рехидрин. В болницата ни вливаха физиологичен разтвор допълнен с калий, така че вероятно в рехидрина има и калий.

От кашите - давах морковената на Блевит, оризовата не и харесваше много.
Виж целия пост
# 5
Имаше на времето едни прахчета - рехидрин.

Рехидрин вече няма  Cry. Има някаква рецепта за приготвяне, но не я зная. Иначе продават на Хип - сокчета от морков и ориз, които също уж възстановяват солевия баланс в организма.
Виж целия пост
# 6
Обаче тия сокчета на Хип такъв вкус имат, че моя син повърна няколко пъти докато се опитвах да му го дам да го изпие. Така, че едва ли ще помогне сока, сътворен с толкова желание от Хип.
Виж целия пост
# 7
Да сока на Хип не е приятен, но аз го слагах в кашата и така минаваше.
Виж целия пост
# 8
... не знам защо но разстройствата на сина ми се оправяха с траен ефект само след антибиотик-Нелидикс- нищо че нямаше открити бактерии.  ...
Абсолютно същото беше и при Яни. Педиатърката ни го изписа, евентуално да повлияе, ако е бактериална инфекция докато ни станат готови резултатите. Той повлия много добре, а когато изкараха резултатите от пробата - бяха чисти, нямаше нищо...
Никакво мляко, само под формата на диетична храна, ние редувахме кашите на Милупа и Хумана, под формата на каши Яни хич не ги ядеше, ама по-редички ги пиеше, макар и със зор... Сокове не съм давала, вместо вода отвара от ориз или шипков чай. Никакво масло и т.н., давах още чисто картофено пюре, супа от моркови, ориз, брашнена каша и такива разни гадости. Но Яни беше мъничък тогава и нямах и голям избор... Диарията продължи около 20 дена, може и повече. като се позакрепи положението, почнах да го захранвам постепено, като млякото беше последното, което включих в менюто му, по съвет на педиатъра ... така че - никакво мляко засега! Наливай много течности да не се обезводни детето и дано гастроентерологът помогне. Успех!
Виж целия пост
# 9
Такаа , акото му се сгъсти , но от дългото време стомаха му е много раздразнен и повръща като хапне повече от 100 грама. Затова го храня на 2 и1/2 часа с по 100 грама каша - само морковено оризова и пие по 300 грама чай.
Натриевия цитрат го взех на сиропче и от вчера го пие. Банката която взех от аптеката не е само гликоза , а има и още нещо подпомагащо оводняването(същото преливат в инф.болница) а и там първия ден му го дадоха да го пие.
Днес е по свеж и игрив. Записаха ни час за гастроентеролога за утре, тъкмо да питам как да го захраня.
Целувки за всички отзовали се Heart Eyes, много ми помогнахте!!!Желая ви мнооого здраве и радости!! newsm51 smile3525 newsm10
Виж целия пост
# 10
От двумесечна диярия точно не, но когато беше на 1,5г. на морето хвана някакъв ужасен вирус.След 3 каса повръщане и разтройство се обезводни много и постъпихме в болница. Оправиха го за два дни със системи и понеже е в инф. болница му включиха задължително антибиотик, кищо че не е с бактериална инфекция. След като ни изписаха една баба му дала вафла на 3-4ден , и като се почна наново- ужас още 10 дни по болници. Направи дисбактериоза от антибиотика хвана кандида и въпреки че беше на ситеми деноношно изхождаше водичка и се влошаваше.Абе детето което тичаше, не можеше да стои право на краката си! Закрепих го малко с активен въглен. Давах му  глюкоза с литри и прахчето за обезводняването.Мезим форте ,лимекс /така мисля че се казваше/ - със бифидус бактерии и ацидофилус, ентерол и 1 месец диета!
Виж целия пост
# 11
Въпреки, че вече сте по-добре да се включа и аз с моя опит за дияриите. Синът ми юни месец хвана едно разстройство в яслата...няма оправяне. Накрая го докарахме до лактозна непоносимост. Сега не ядем нищо млечно и сме на нисколактозно мляко. Вече определено сме мноооого по-добре. Но определено никак не бързай с млечните неща. Дори в бисквитите и солетите има. Чети по етикетите и около месец-два избягвай такива неща. Също царевица, боб, леща, зеле- те са трудно смилаеми и естествено пикантните неща.
Сега започнах да го захранвам с кисело мляко. То много помага за възстановяването на ензима Лактаза. Но се снабдявам с домашно, защото в купешките има вероятност да съдържат и сухо мляко. Трябва търпение и диета най-вече. Ентерола се оказва не много подходящ, той е противопоказен при Лактозна непоносимост а при продължителна диярия при децата в почти 100% от случаите се стига до това ( от специалист го знам това).
Бързо възстановяване. Hug
Виж целия пост
# 12
Въпреки, че вече сте добре /за което много се радвам/, ще споделя моят опит не с дву- , а със шестмесечна диария, просто защото може на някого да е от полза.
Когато големият ми син /сега 14 годишен/, беше на две месеца, почна да ака по няколко пъти на ден рядко и със слуз. Тогава беше на кърма. Давахме му да пие само оризова вода, джоджен, прахчета и т.н., но нищо не помогна. Така изкарахме, докато стана на 4 месеца и накрая умните доктори ме накараха да го отбия Twisted Evil, а пък аз взех, че ги и послушах и минахме само на лечебна Милупа. Twisted Evil Естествено, това никак не промени нещата, освен ранното отбиване, друго не постигнахме. Продължи си така. Уж нищо му няма, проби всякакви - отрицателни. Но подобрение-не. Стана на 6 месеца. Дойде време да яде нещо различно от мляко. Само ориз, качамак, картоф, морков и пак и пак...Никакви яйца, сокове, масло, сирене...Нищо. Подобрение обаче-не.
Чак на 8 месеца се сетиха да пуснат още едно изследване и разбрахме какво е. Кампилобактер /някакви си животински бактерии, дошли кой знае откъде/. Антибиограма. Антибиотик. И край. Шест месеца не можаха да разберат какво му е на детето. Отбих го и беше сума ти време на диета за едното нищо. Толкова относно бързината на диагностицирането Cry
Дано на никого не се случва, но при съмнение имайте предвид, че има и такова животно - кампилобактер.
На всички желая късмет и здрави дечица!
Виж целия пост
# 13
да моят син изкара 3 месеца с диария и нищо не му помогна докато накрая не му спряхме всички видове храни и до 7 месец го хранехме само с AL100 това е безлактозно мляко и така с течение на времето организма му сам преодоля лактозната непоносимост!
П.П. а иначе всеки лекар който има куража да нарича себе си така трябва да знае че всяка диария продължила повече от 2 седмици предизвиква непоносимост към лактозата!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия