Какво ядат едногодишните?

  • 452
  • 7
с какво си храните ЕДНОГОДИШНИЯ домашен любимец  Grinning
Мойта госпожица вече почти не ще пюрета - иска всичко да е на парченца, които да взима САМА от масата и да си ги слага в устата... толкова й е интересно, че се ядосва като я храня с лъжица ... пробва се сама с бебешка вилица и лъжица и като успее да набоцка нещо и да си улучи устата се чувства супер горда и си пляска сама за Браво....

Опитах да й дам леща, овесени ядки - не ще и не ще   - явно не й се нравят...
Обожава сирене и кисело мляко... и жълтък .. ама то не може все това да се яде...
а не всичко от нашата храна е много подходящо за нея все още...
та се чудя...

как процедирате и с какво храните децимите си?
Виж целия пост
# 1
Аз съм на мнение, че детската кухня до голяма степен развива добри хранителни навици у децата. Ако я запишеш дори и да не харесва част от нещата все ще може да привикне към повече храни. Аз също нямам идеи какво да готвя на сина ми, въпреки че съм добра домакиня.

Виж тук това    chef

http://biblioteka.biberonbg.com/
Виж целия пост
# 2
ау, благодаря ти за ценния сайт!
Има много хубави рецепти и картинки!! Сега ще се потопя в него!

А пък за кухнята - ще я пробвам определено... щото не мога да й правя такова разнообразие, явно каквото й е нужно...
Ама те са в отпуска май до септември... нищо -  то малко остана!
Виж целия пост
# 3
Яде всичко минато през блендера, иначе се дави и посинява  Confused
Иначе всичко без жълтък, прясно мляко и мед съм давала Grinning
Виж целия пост
# 4
Моят е по-малък, и сега сме на етап да посяга да си хване я лъжичката, я паничката, голяма гонитба е! Иска сам вече! И това го научи като започнах да му давам парченца бисквитки или хляб, които той сам си взима или царевични пръчици и откакто откри, че е много интересно да си взимаш сам, а и после ти викат "браво" вече не иска да го храня. Е, да ама той не може да се храни с лъжица, само тропа с нея по паницата.
Та и ние напоследък се храним ужасно трудно Sad пробвах да изсипя купчинка зрънчо на по-дребни парченца,та да не си пълни много устата и докато той си взима от тях аз да му давам с лъжичката. Другия трик е със шишето - давам му едно шише със сок и той си го надига, аз му го поизмъквам от устата и бутам лъжицата и той пак набутва шишето - такива някакви гимнастики. Накрая правим такова мазало около нас - всичко е в манджа. Само в парка се храним без проблем - там ми разрешава да "го обслужвам"
Виж целия пост
# 5
Нашият племенник  яде  вси4ко  и е много опасен , ако не  му подадеш или си ядеш сам става  зъл #Cussing out  Опасна работа....мели  вси4ко наред и къде има място  в корем4ето незнам. #Crazy
Виж целия пост
# 6
Всичко - или поне позволените храни  Grinning

Чакам с нетърпение септември да тръгне на кухня, че ми омръзна да готвя за нея и то не толова самото готвене, колкото да и осигуря необходимото разнообразие, а и кухнята е добър преход за храната в яслата.
Виж целия пост
# 7
Ние ядем всичко като вече готвя за нас без сол и запръжка и тя яде от нашето ядене дори и без да и го намачквам.За десерти и правя кремове ,кисело мляко с плодове,грис  и др.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия