ЗАЩО НИ НЯМА...?!

  • 1 161
  • 13
Вчера гледах по РЕ ТВ  за немски филм направен за прехода на всички бивши соц страни,от падането на берлинската стена до днес,по повод 20 годишнината от тогава.Има кадри от борбите на всички тези страни,само нашата я няма.Защо ли?!Дали защото при нас демокрацията никога не е идвала?!Дали защото като народ така и не пожелахме да си я извоюваме?!Дали защото последните действия на управляващите ни зътвърждават старите порядки?!

И не съвсем по тази тема,но все пак свързано,днес отново по същата ТВ Шулева заяви че са изхарчени за последният месец 5 милиарда лева,без никаква отчетност.Поредните...Дали наистина не се готви капан за следващите управляващи,или е просто източване,но се говори че след изборите се очаква фалит на държавата ни.Всичко било ошушкано до стотинка,дори са взимали вече и заеми...

Дали и ако бяхме се стегнали,и удържали януари месец,да ги свалим нямаше да избегнем подобна опастност?!И какво можем да направим сега?!
Виж целия пост
# 1
Жалко е, че след 65 прочитания няма нито един отговор...
На БСП няма да им е за пръв път да приключат управлението си, оставяйки фалирала държава.
Страшното е, че отново им позволихме да го направят. Затова и ни няма във филма. Ти да не би да смяташ, че би трябвало да сме вътре? Аз не.
Виж целия пост
# 2
И Полша я няма. Не са намерили читав материал явно.
Виж целия пост
# 3
Жалко е, че след 65 прочитания няма нито един отговор...
На БСП няма да им е за пръв път да приключат управлението си, оставяйки фалирала държава.
Страшното е, че отново им позволихме да го направят. Затова и ни няма във филма. Ти да не би да смяташ, че би трябвало да сме вътре? Аз не.
Не не смятам че трябва да сме вътре днес...Но утре можем да бъдем...От нас зависи!!!

И Полша я няма. Не са намерили читав материал явно.
Аз защо мисля че видях Полша?!Или греша... Embarassed
Виж целия пост
# 4
То пък един филм ...
Вчера гледах по новините, голяма драма че не ни включили във филма ...
Виж, ако искате да говорим за политика, демокрация, протестите и ефекта от тях, източването на държавата, това е една друга тема ...
Не съм привърженик на БСП, но смея да твърдя, че държавата ни, горката, е била източвана нееднократно от кой ли не. То не бе Костов, то не бе Царчето и младите юпита,то не бе кой ли не ...Кой откъде докопа, влачи, влачи, та край няма ... Аз лично нямам обяснение откъде намират още какво да грабят, ама ей на, намират ...
Виж целия пост
# 5
Управляват ни същите хора, после ще ни управляват децата им. Комунизмът не си отиде, не сме бивша соц страна, а настояща.
Виж целия пост
# 6
Управляват ни същите хора, после ще ни управляват децата им. Комунизмът не си отиде, не сме бивша соц страна, а настояща.
Да , а ние им позволяваме да го правят.
Виж целия пост
# 7
Управляват ни същите хора, после ще ни управляват децата им. Комунизмът не си отиде, не сме бивша соц страна, а настояща.
Да , а ние им позволяваме да го правят.

А как можем да ги спрем?
Зная какво ще ми отговориш - трябва да се гласува. Но за кого е въпросът? Кой е тоя, дето като дойде на власт, няма да краде.

Просто тази система, мандатната, не работи. Ей това е истината.
Виж целия пост
# 8
Абе довършвайте си заглавията. Сега има да отварям тая тема, щом забравя за какво беше.
Не може ли да я озаглавиш Защо ни няма в немски филм? - Ами няма ни, защото не сме герои във филма. Нито главни, нито второстепенни, няма ни по сценарий.

А, има още за влачене - брегове на море, на езера, на реки, наклонени баири за ски писти, дъна на реки за инертни материали, морски пясък за строителство.
Виж целия пост
# 9
Не гласуването, а допускането до кандидатура ни е вмирисано.
Оттам и останалото.
А какво се говори за тия, които ги има във филма?
Виж целия пост
# 10
Ами да поработят върху ефективността си, преди да спрът. Че ще вземат да уцелят неправилните неща за спиране ( ако изобщо успеят да спрът каквото  и да е) Laughing.
Виж целия пост
# 11
И с прът става. Ха сега кажи кои са, за кого да гласувам.
Виж целия пост
# 12
Неща съм написала, Вълк, а не хора.
Личният избор си е личен.
Виж целия пост
# 13
Пише се "спрат".

Съжалявам, че законите ни докараха до това състояние. Трите власти - колко хубаво звучеше, че са независими, но взаимно контролиращи се. Обаче всичко се изпозарази. Отчаяна и безсилна се чувствам от ситуацията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия