БЛЕНДЕРЪТ....

  • 2 089
  • 15
или ... електрическа резачка...

От вчера съм горд собственик на миксер, комбиниран с това чудо на техниката.
Понеже къщата ни е тесничка и мъжът постоянно иска да изхвърля неща, направих печеливша сделка.
Замених шейкъра, стария миксер и една скара за нов миксер с резачка.
Харесах си едни кюфтета с картофи и тиквички от рецептите на Искрица, НО въпросът е дали може новата ми придобивка да замести рендането на картофите и тиквичките...
Виж целия пост
# 1
Твърдо не. Имам само блендер, който реже, пасира, изобщо раздробява добре почти всичко, но не може да стърже (язък му за оборотите Wink ). За целта си използвам едно малко, най-обикновено ренде Simple Smile
Виж целия пост
# 2
аз пък пробвах:)
е...не е на ивици, но е на ситно, което ми е напълно достатъчно:))))
много полезен уред!:)
Виж целия пост
# 3
Я да се намеся в темата да не отврям нова - имам си и аз кухненски робот. Кое именно е блендер? Шейкър-каната или другата купа с ножовете? А и къде мелите краставици за таратор, аз ги стържа на рендетата които се слагат в купата, ама ми обясняват, че можело по друг начин с незнам кой си нож, по-хубаво ставало. Отделно имам и миксер на стойка, на всичкото отгоре и пасатор с купа. С пасатора ми възниква друг проблем - искам да кълцам лук на дребно,защото много ми люти, обаче той кълца само най-долната част, смила го даже на пюре, а отгоре остават лукчетата както съм ги пуснала (на четвъртинки). За три глави лук пък не ми се цапа голяма кана на робота, та............. Давайте съвети, приемам да пробвам всичко. Май само от миксера съм напълно доволна и очарована, като ми писне да е на стойка с въртяща се купа го свалям и си действам като с обикновен миксер. Пасатора е Браун, а комбито и миксера АЕГ.
Виж целия пост
# 4
Блендерът е купата с ножовете...или поне така ми звучи:)
става за рязане на ситно на каквото се сетиш:) От вчера вече го  ползвах за месо, картофи, тиквички и лук....супер е:)
Виж целия пост
# 5
Янтра, ако лука е в по-големи количества ползвам робота /приставката с ножовете/ ако е по-малко -блендера или кухненския помощник/една резачка-ръчна с ножове и пружинки/, че с пасатора не се получава.
Ето това е блендер, в дясно,третата снимка:

Виж целия пост
# 6
а я да попитам някои бъркал ли е тесто - 4е на моя пи6е 4е и тесто може да се разбърка ,ама ми се струва  странно ..става ли добро тесто или остава на " грах4ета" бра6ното ! ина4е откак го имам се родих ..вместо да стържа по полин 4ас на рендето  Mr. Green за 2 минути съм готова със вси4ко .явно зависи домарка и възможности . моя например има 6 ножа за смяна . ку4а марка е но за сега съм доволна . видях друг които има6е то4но 2 представки .
Виж целия пост
# 7
Значи това, на което аз казвам купа към пасатора е точно блендер. За неговото отношение към лука се оплаквам Laughing Та по колко лук да слагам за да се реже добре? Имам и ножове (явно и те са блендер) - два метални и един пластмасов към робота. Обаче не знам за вас, ама моя робот има и едни рендета 6 различни, има и едно като решетка с дупки (още не съм му хванала цаката за какво е) и цитрус-преса и отделно си е шейкър-каната.
Виж целия пост
# 8
Само да спомена нещо относно "техниката" на ситното смилане с блендера: моят е с бутон, който, като се натисне, тогава заработва машинката. Предполагам, че повечето са на този принцип. Значи, в началото трябва да се натиска за по-кратко време, докато се нареже всичко на по-едри парчета. После, ако искаме нарязаното да стане по-ситно, трябва да задържаме повече пръста върху бутона. Лично аз, като пусна пръста, постръсквам машинката и натискам пак. Така меля почти на пяна и лук за кайма.
Виж целия пост
# 9
Значи това, на което аз казвам купа към пасатора е точно блендер. За неговото отношение към лука се оплаквам Laughing Та по колко лук да слагам за да се реже добре? Имам и ножове (явно и те са блендер) - два метални и един пластмасов към робота. Обаче не знам за вас, ама моя робот има и едни рендета 6 различни, има и едно като решетка с дупки (още не съм му хванала цаката за какво е) и цитрус-преса и отделно си е шейкър-каната.

Янтра, онзи ден ползвах такава купа и да ти кажа какво направих - главите лук ги нарязах на 4 и тогава в блендера. И после - както е казала Karimma. А, и не бива да е пълна догоре купата с лук за рязане, щото нищо не става  Laughing
Виж целия пост
# 10
Мацки, я и аз да се включа с питане. Знаете ли сайт, в който да прочета подробно как се оперира с кухненски робот. Мъжът ми е изхвърлил в бързината упътването  и нали се сещате, че сега го гледам като украса в кухнята. Толкова много атрибути има, а ми се иска все пак да го ползвам пълноценно.
Виж целия пост
# 11
Зависи от марката, виж коя е марката и търси сайт-а и.
Обикновено всеки продукт си има описание.

Аз така си търсих за робота на Тефал в страницата на тефал
Виж целия пост
# 12
В тази връзка някой да има Ultimate Chopper от WS teleshop, защото сега е намален и се чудя дали да си взема.
Някакви отзиви? newsm78
Виж целия пост
# 13
В тази връзка някой да има Ultimate Chopper от WS teleshop, защото сега е намален и се чудя дали да си взема.
Някакви отзиви? newsm78
За Ultimate Chopper не мога нищо да ти кажа,но братовчед ми си купиха Vital Center-a и са доволни.
Виж целия пост
# 14
Колко струва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия