За сватба - подарък или пари ???

  • 8 794
  • 136
Здравейте, Предстои ни след 2 седмици да сме гости на сватба на близки приятели.Те са заявили на всички ,че искат да им се дадат пари ,а не подаръци. Но все пак е сватба ...не е ли по-добре да има поне няколко подаръка,за да има все пак нещо за спомен. Парите много бързо ще ги изхарчат...Скоро ходили ли сте вие на сватба?И ако ДА - какво подарихте или дадохте за подарък? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1
Щом младоженците искат пари дайте им пари, а ако искаш да си имат нещо за спомен от теб може да им купиш някаква картина, пластика, красива ваза. На последната сватба на която бяхме постъпихме така!
Виж целия пост
# 2
Пари  Peace
Виж целия пост
# 3
Пари по добре щом не искат друго.  На моята сватба от 15 подаръка 10 бяха чаши за вино.  По добре едно пликче с пари и да си купят каквото им трябва.
Виж целия пост
# 4
пари
Виж целия пост
# 5
Пари, нека те си купуват каквото им харесва и им е нужно.
Виж целия пост
# 6
Щом са казали, че искат пари - дайте им пари. Ако пък искаш да им остане нещо от вас за спомен, то можеш да насипеш сумата, която сте определили да им дадете в една декоративна ракличка. Такава, която е за разни дреболийки. Ако сте решили да им дадете например сто лева, отиваш в банката, обръщаш ги в монети от  по един лев,  насипваш ги в ракличката и подаряваш. И вълка сит, и агнето цяло!

Нещо от тоя сорт имам предвид, макар и не същото:   http://lh3.ggpht.com/_Cgl0ITd2jf4/SHzOFJtSGBI/AAAAAAAAAMM/bNQsKW … %94%D0%A4+092.jpg
Виж целия пост
# 7
И ние бяхме така,на всички казахме,че искаме пари.
Хем ще си купим каквото на нас ни трябва,хем гостите няма да си блъскат главите какво да ни вземат и в крайна сметка да не го ползваме.
На сватбата на наши приятели пак дадохме пари (и те така искаха).
Виж целия пост
# 8
Разбрах...Единодушни сте всички.Пари ще се дават...  bouquet Благодаря ви !   За подарък /само да уточня/ нямам предвид домакински работи. Май наистина е по -лесно даваш парите и не обикаляш магазините в чудене какво да вземеш.

 
Виж целия пост
# 9
Пари
Виж целия пост
# 10
Пари е ужасно селяндурско. Никакви аргументи от рода  на "пет ютии, шест тостера и осем сервиза" не са в състояние да ме накарат да си променя мнението, че обикалянето на младоженците по средата на сватбата покрай маси с подпийнали гости и тикането на пликчета с пари, има нещо общо с идеята на "подаръка", като израз на такъв. Все едно си купуваш куверт или си плащаш вход.  Peace
Виж целия пост
# 11
преди този обичай с парите ми идваше доста просташки и селски, но си промених мнението. вече подарявам винаги пари, а ако хората са ми много близки и знам какво ще ги зарадва, добавям и някакъв "истински" подарък. но само при положение, че изрично знам, че им е нужен. т.е сувенири и тн безполезни вещи, събиращи прах - не. парите слагам в плик с красива панделка и картичка с пожелание. в някои случаи нося и красив и впечатляващ букет за булката (когато сватбата е по-малка), за да придаде повече тържественост и настроение. ако сватбата ще е голяма, това е излишно и си го спестявам. държа всичко, което нося да личи, че не е отбиване на номера, а е замислено с вкус и стил и да носи послание на младоженците, че съм мислила и съм се старала за тях. ако преценя, че не ми се занимава и не си заслужава, това е ясен знак, че не са ми близки хората. не отивам на сватбата под някакъв добре измислен предлог и пращам картичка/кошница с плодове/букет итн, за да не останат с впечатлението, че хептем не уважавам повода им. знам, че сигурно ви звучи брутално, но така процедирам винаги и всички са доволни.
Виж целия пост
# 12
Пари е ужасно селяндурско. Никакви аргументи от рода  на "пет ютии, шест тостера и осем сервиза" не са в състояние да ме накарат да си променя мнението, че обикалянето на младоженците по средата на сватбата покрай маси с подпийнали гости и тикането на пликчета с пари, има нещо общо с идеята на "подаръка", като израз на такъв. Все едно си купуваш куверт или си плащаш вход.  Peace

За това пуснах темата. И аз мислех така,когато ми казаха, че искат пари Seltakis. Но явно сега това е модерно - да се избият парите за сватбата и да се избегнат нежелани подаръци. newsm78 Май много отдавна не съм ходила на сватба...!
Виж целия пост
# 13
На сватби, на които няма списък с подаръците, давам пари. А на сватба пък, на която самите младоженци изрично пожелаят това, дори не се и замислям за друго. Винаги има и картичка, както и има букет за булката.
Така ще могат да си купят абсолютно всичко, което желаят, или от което имат нужда и то по техен вкус. Вместо да получат еди колко си картини, вазички, ютии, и прочие, могат да си купят примерно нещо по-голямо. Нали се сещате какъв хаос става, когато на една сватба се подарят 10 вази, 10 сервиза, и т.н. все различни неща, едно с друго не си подхождат- да се чуди човек какво да ги прави, къде да ги слага и т.н..
Виж целия пост
# 14
Селатакис, веднъж да си прав - точно като бартер са тия сватби за мен.
Пари срещу куверт.
Но по-добре от 5 тостера.
А има и още един начин да се избегне това - нарича се списък с подаръци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия