Кърмене и антибиотици

  • 965
  • 9
Здравейте майчета!
Страдам от хроничен цистит и днес пак ме хвана криза. В такива случаи само Ципрофлоксацин ми помага. Звъннах на лекарката и тя ми предписа нещо билково, обаче в листовката пише "Не се препоръчва при кърмене.". Май ще се наложи да вземам антибиотик, да се цедя и да хвърлям Twisted Evil, а бебчо 10 дена да е на адаптирано мляко.
Страх ме е обаче, че така кърмата ми ще намалее, а човечето ще се отбие. Какво да правя, че да не се стигне дотам?
 
Виж целия пост
# 1
Аз точно преди месец пих някакъв лек антибиотик за цистит. Забравих му името, но в листовката пишеше, че е подходящ за кърмачки. Нито съм се цедила, нито съм давала адаптирано мляко.
В момента пак имам криза  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 2
Нормален антибиотик не ти ли върши работа?За цистит изписват нерядко и цефалоспорини,които са съвместими с кърменето - пробвай с тях (това са примерно Дурацеф и т.н.).Просто настоявай да ти изпишат препарат,който е съвместим с кърменето - има такива неща,защо трябва да се подлагаш на тормоз с цедене и притеснения!
А какво е билковото?Мечо грозде не е препоръчително по време на кърмене - но дай да го проверим,ако е нещо друго (касисови таблетки също изписват и също са с добър ефект,а те са съвместими).
Виж целия пост
# 3
А какво е билковото?Мечо грозде не е препоръчително по време на кърмене - но дай да го проверим,ако е нещо друго (касисови таблетки също изписват и също са с добър ефект,а те са съвместими).
Да, проверете го и ако годен за кърмачки - свиркайте, моля, че не се трае!!!
Виж целия пост
# 4
Препаратът е Леспенефрил, обаче пише, че не се препоръчва за кърмачки. Този цистит сега ли намери да ме хване...
Виж целия пост
# 5
Хайде споко - става Grinning Предупреждението,че е неподходящ,е заради това,че е алкохолен извлек и съдържа 70% спирт - но няма да навреди на бебето,пък и не го приемаш в такава доза,че да се напие бебе Laughing Браво на докторката ти - избрала ти е правилно лекарство и е съобразила защо не се препоръчва,но че е възможно да се взема,когато се налага Grinning
Виж целия пост
# 6
Може ли и аз да си го взема, без рецепта?
Как се пие? Скъп ли е?
Помогнете и на мен, please!  Praynig
Виж целия пост
# 7
Както каза Хедра, подходящи са антибиотици от групата на цефалоспорините и тези на пеницилинова основа. Непосредствено след раждането бях на такъв от групата на цефалоспорините, но не зная име, защото ми го вливаха в абоката в родилния дом. Наскоро пък заради бактерии пих Аугментин, който е пеницилинов препарат. Попаднах на свестен педиатър в случая, който ми го изписа още преди да настоявам да е съвместим с кърменето - пита ме дали кърмя и каза, че този е съвместим. И според мен настоявай за такъв, иначе ще си навлечеш само притеснения с това изцеждане.
А на този сайт можеш да провериш съвместим ли е препаратът, който ползваш, с кърменето

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

В една друга тема момичетата бяха дали и други, но аз съм си запазила само този, тогава пуснах търсачката, пробвай и ти.
Виж целия пост
# 8
Може ли и аз да си го взема, без рецепта?
Как се пие? Скъп ли е?
Помогнете и на мен, please!  Praynig
В България всичко можеш да си вземеш без рецепта (само с твърдата дрога е по-трудничко Laughing). Но нямам идея как се пие,нито пък е препоръчително така на сляпо да ползваш препарат,изписан на друг - най-добре се свържи с лекаря си и го питай за този препарат и как точно да го ползваш,а също дали е подходящ за твоя случай конкретно.Макар че като знам как ги изписват по телефона...без даже да са те видели... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Макар че като знам как ги изписват по телефона...без даже да са те видели... Rolling Eyes
Антибиотика ми го изписаха миналия месец с преглед "на око".  Crazy
Не виждах смисъл да повтарям процедурата. Затова си позволих да "заема" чужда рецепта.
Благодаря все пак!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия