Как се кисне боб?

  • 17 427
  • 40
...или по- точно, що се кисне бобЪт цяла нощ? newsm78

Виж целия пост
# 1
Преди го киснех във вода,че слагах и 1 ч.л. сода,за да се свари по бързо.Откак имам тенджера под налягане хич не помислям да го кисна.Само изхвърлям първата вода и после.............след 35-40 минути е готов.
Виж целия пост
# 2
НИкога не съм го киснала.
Виж целия пост
# 3
Руске, тъкмо да те изтипосам "Слагате ли шапчица.." с това заглавие.

Щото да уври по-бързо.
Виж целия пост
# 4
НИкога не съм го киснала.
Ама и ти ли в тенджера под налягане го вариш?
...аз нямам такава...страх ме е от тях.
Виж целия пост
# 5
 smile3529 Зрелият фасул съдържа токсичното вещество лектин фитохемаглутинин, което може да доведе до стомашно-чревно натравяне в случай на лоша кулинарна обработка и/или преяждане с фасул. За да се премахне токсичната съставка, е нужно фасулът да бъде варен за най-малко 10 минути, след което водата да бъде сменяна и отново да бъде варен за поне още 10 минути. Бобовите кълнове съдържат в пъти по-голямо количество фитохемаглутинин, ето защо изобщо не е препоръчително да консумирате кълнове и поници от фасул.

Освен вече споменатия лектин, зрелият фасул съдържа също алфа-амилаза инхибитор, пепсин и трипсин инхибитори - все вещества, които пречат на нормалното храносмилане на въглехидрати и протеин, като блокират храносмилателните ензими. Въпросните инхибитори се премахват чрез киснене, смяна на водата, варене на висока температура под налягане или печене. Количеството на вредните съставки варира от сорт до сорт и от реколта до реколта, според условията на отглеждане, използваните торове и т.н.

Някои хора с алергии могат да проявят реакция на свръхчувствителност към зрелия фасул.
Виж целия пост
# 6
Сложи го в гърне с морков, лук, чушка, подправки и го забрави за няколко часа. Не ти трябва предварително киснене, става на мозък  Crazy.
После с люти чушки ще ви плющат ушите  Party.
Виж целия пост
# 7
НИкога не съм го киснала.
Ама и ти ли в тенджера под налягане го вариш?
...аз нямам такава...страх ме е от тях.

Не,и мен ме е страх Blush Хич не го кисна,защото не виждам разлика.....един и същ си е за мен Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Благодаря. Това до някъде обяснява нещата Hug

Сложи го в гърне с морков, лук, чушка, подправки и го забрави за няколко часа. Не ти трябва предварително киснене, става на мозък  Crazy.
После с люти чушки ще ви плющат ушите  Party.
Ба, в гърне. ooooh!
В тенджерата съм го сложила, със сол.
Утре ще го сваря и после щего запека във фурната с лук. С много лук Crazy Crazy Crazy

Люто няма да му слагам. Възпалява хемороидите Crossing Arms Grinning
Виж целия пост
# 9
Що бе,в гърне става много хубаво? newsm78
Виж целия пост
# 10
Що бе,в гърне става много хубаво? newsm78
Щото нямам гърне Blush
...в тавата ще го запека bowuu
Виж целия пост
# 11
Що бе,в гърне става много хубаво? newsm78
Щото нямам гърне Blush
...в тавата ще го запека bowuu
Голяма си скица Joy ни гърне искаш,ни тенджера под налягане искаш. Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Ако бобът се залее с вряла вода, се накисва за 15-20 минути. И аз го варя в тенджера под налягане за  около половин час и изхвърлям първата вода.
Виж целия пост
# 13
Определено, накиснат бобът се сварява по- бързо. Накисвам го, после сменям първата вода на завиране.
Виж целия пост
# 14
Защо пък със сол. Аз знам, че се вари без сол. Чак като е омекнал се слага солта. Но научно не мога да го обясня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия