лечение на конюктивит с хомеопатия

  • 17 848
  • 11
Здравейте! Много дейна съм във форума тези дни, но за първи път са децата ми на хомеопатия и съм вече притеснена.

С две думи -лекували ли сте конюктивит с хомеопатия, за колко време и успешно ли?

Педиатърката ни даде капки тобрекс, капахме ги два дена и ги спряхме, защото според хомеопата трябва само да се изчисти. Ама колко време ще се чисти? Това тече от понеделник, от два дена и половина е на Х и не знам кога горе долу да очаквам резултат. Ясно ми е, че е индивидуално...но все пак. Освен това вече 10 дена му тече носа и секретира горкият от всякъде: нос, очи
От вчера е и с Т, висока.
Даде ни Х капки Sulphur, знаете ли за какво са точно?

Уф, много въпроси, но съм притеснена, моля ви дайте мнение.
Виж целия пост
# 1
Въпросът е актуален, но сега сме вече с гнойна ангина, та фокусът на притеснението е изместен....
Виж целия пост
# 2
По-добре е отново да говорите с хомеопата и да му кажете за новите симптоми.
Твърде малко информация давате за децата, та да се изкаже някакво мнение.

По първия въпрос - да, лекувала съм и го излекувах. За колко дни не помня, но не бяха 2-3.
За конюнктивита ви препоръчвам промивки с билката Очанка. На опаковката й пише как се прави запарката. Промивките се правят често.
Виж целия пост
# 3
Водих го днес, той установи ангината. Аз си мисля дали тази сяра, която даваше за дренаж, не дренира така гнойния секрет, че той започна да излиза не само от носа и очите, а и се налепи по гърлото... Много ми е притеснено вече! Трябва май да питам тук хомеопата до колко време да очаквам подобрение от гнойната ангина и след кой ден ако не подейства да си го водя на лекар. Иначе на другото дете конюктивита като че ли му се пооправя. Но вероятността да пипне и то гнойна е голяма.

Иначе хомеопата ми вдъхва доверие, беше останал в София специално за нас, защото вчера му се обадих че детето има висока Т и искаше да го проследи и уикенда, тъй като сме съвсем нови и не ни познава още. Днес каза по тел да давам на два часа sulphur-а, но после явно е размислил и се обади по тел да отидем да ни види. Така се стигна до ангината.
Аз обаче ще му повярвам изцяло, ако оправи детето и не се стигне до влошаване и АБ.
Виж целия пост
# 4
И двете сме леували с хомеопатия...
+ промивки със сребърна вода при конюктивита и
+ компреси с извара или др. от народната медицина при гнойната ангина.

Не се е налагал АБ.  Peace
Виж целия пост
# 5
Да кажа за конюктивита. Мина от само себе си. Иначе децата и аз се лекуваме с хомеопатия.
Виж целия пост
# 6
Лекувала съм конюктивит с хомеопатия да, но съм правила и чести промивки с лайка.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите. На фона на гнойната ангина, с която се сдобихме последните дни, конюктивита ми се вижда направо като кихавица...Започвам да се отраквам по малко и да разбирам, че това от очите или др място трябва просто да изтече, за да не се натрупа и да не доведе до по-сериозни бели след време.
Виж целия пост
# 8
Вярно е това nizza, по-добре е да изтече  Peace
Скорошно оздравяване  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ние имахме два опита да излекуваме конюнктивит с хомеопатия.
Първия опит започна при един хомеопат. Стигнахме до някъде, но не бях убедена, че това е начина. На десетия ден отидохме при друг хомеопат, кото даде само конституцията. За още седем дни стигнахем до почти пълно изчезване на секретите и спокойни очи.
След два дни конюнктивита пак започна с пълна сила като наново събуден.
Разбрах, че в яслата имало две деца с конюнктивит и явно са върнали инфекцията.
Чакахме 4 дни да си действа кинституцията, но резултат нямаше. Следва през 30 минути моно препарат за острото състояние - ефект минимален. На следващия ден през час... отново минимален ефект. На третия ден вече не ми изглеждаше розово положението - появи се силно зачервяване на единия клепач и червено петно в бялото на окото и... се предадох и слагам капки Тобрин.
Днес е втори ден от капките и положението се оправя. А така се надявах да успеем с хомеопатията  Rolling Eyes

Та... това е нашата драма с очите.
Дано при вас да мине по-леко и бързо  Peace
Виж целия пост
# 10
При нас конюктивита изчезна, вече не знам за колко, че ни споходи ГА при едното дете, но при другото май за около 3-4 дни изтече основния секрет. Х ни даде сулфур за дренаж и така изтече. При другото, понеже освен конюкт. имаше и гъсти сополи, и изтече май и към гърлото та ГА и в един момент течеше отвсякъде - гърло, нос, очи....но се оправи и той. Сега 1 седм след това все още им се появява по някое гурелче от време на време, но не е онова, което беше, далеч.

Съжалявам че твоят опит не е сполучил. Самата аз съм/бях доста скептична относно Х, но имах желанието да опитам и да работи, никой от нас не иска АБ.
А дали Х ти е достатъчно добър? Той какво казва, защо не минават очите?
Виж целия пост
# 11
При нас тази сутрин не бяха залепнали очите - чисти Simple Smile Но после се видя по една съвсем тънка пеленичка, която падна и после очите са чисити.
Аз пък в хомеопатията виждам такава желязна логика, че изобщо не съм имала съмнение. Но в един момент притесненията надделяват и...  Rolling Eyes
При мен проблема ми е, че до сега не съм се сблъсквала с тези болести и не знам какво да очаквам. Ако знаех предварително с подробности как се развива при традиционно лечение, вероятно щях да съм много по-спокойна.

Аз за това така с подробности разказах как са се стекли нещата при нас. Че аз много четох из нета да открия чужди истории  Mr. Green

Иначе за хомеопата... наистина и гласувам доверие. Поне от интервюто и от начина на работа и отношението съм много доволна. Няма да се отказвам от първие неуспешен опит  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия