Кое е по-мъдро: Да отговориш или премълчиш?

  • 4 479
  • 62
 Привет мами в БГ Мама! Simple Smile

Когато някой ви направи реплика (съвет, мнение или просто изказване), но тонът е очевидно заповеден, пренебрежителен, ироничен или не добър, как е по мъдро да постъпим? - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, създавайки още повече напрежение във въздуха, разваляйки деня, празника, настроението и в крайна сметка горчивината остава у нас!

Ще се радвам да видя вашите мнения. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
близък човек, приятел или страничен??
Виж целия пост
# 2
За роднини ли става въпрос...?

Пуснах даже тема по случая.
Виж целия пост
# 3
Абе определено си е по-добре да не ставаш с простия прост,дето има една приказка,ама пусто,не мога да се въздържам.Нещо издразни ли ме,дори и да се опитам да го игнорирам,да си кажа-няма да отвръщам,за съжаление само го отлагам,набирайки вътрешно още повече скорост,и при следващ повод става лавина.
Виж целия пост
# 4
Както ти идва отвътре на момента.
Виж целия пост
# 5
Съвет със заповеден тон  Thinking..

Според ситуацията реагирам аз. По принцип предпочитам да замълча, ако е човек на когото държа, но ако е някой сульо като нищо мога да го "срежа".
Виж целия пост
# 6
преди си траех, но вече не. м/у другото понякога като си кажеш каквото имаш, вместо да създадеш напрежение, просто нещата си идват по местата и се получава тъкмо обратният ефект:)
Виж целия пост
# 7
Незнам кое е по-мъдро,но аз съм страшно инпулсивна и на момента казвам това което мисля. EmbarassedМного често си патя от това,но просто съм такава въпреки,че на много хора не им изнася.но........
Виж целия пост
# 8
Казвам си това, което си мисля. Импулсивна съм и въобще не мога да си трая.
Виж целия пост
# 9
По принцип старите хора са казали -"Накажи глупака с мълчание",но аз определено понякога забравям да замълча.
Виж целия пост
# 10
Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
..... - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, .......
Ще се радвам да видя вашите мнения. Simple Smile

Опитвам се да спазвам мъдрото правило "Преди да отговориш, преброй до 10"...
Виж целия пост
# 12
Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Heart Eyes

разсмя ме, много яко  Peace

според зависи, понякога трябва да си замълчиш, друг път не, прецени, зависи от човека и ситуацията  Thinking
Виж целия пост
# 13
Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!
Виж целия пост
# 14
Глупакът е прекалено глупав, за да разбере, че си го убил с мълчание!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия