Софийския зоопарк - нЕкои въпроси...

  • 2 051
  • 17
Днес бяхме на посещение в софийския зоопарк. Синът ми (на 4,5 г.) си кара вече две години детското колело без педали, известно в Германия като laufrad. Ето как изглежда колелото: Цък и Цък.

Голямата ни изненада беше, че на входа на зоопарка ни заявиха, че не може да влезе вътре с това колело, защото нямало помощни колела... А, забранено е също и за тротинетки! Първоначално си помислих, че се шегуват, но охраняващия пенсионер, така се разпали, че стигнахме чак до "дежурния по зоопарк", който каза, че такава била заповедта и това си е! Е, като редови българи, просто се развиках и вкарах детето вътре. После се замислих над тази забрана... И досега не мога да си обясня, защо децата с помощни колела да може да влизат, а тези без помощни - да не могат! Ако някой може да ми разясни ще му бъда благодарен.

Търсих на сайта на зоопарка електронен адрес за да пусна един мейл... няма! Сайт имат, но електронна поща явно не ползват.

И още нещо - около зоопарка е пълен хаос от паркирали автомобили - никакъв ред няма! Ако някой все пак реши да дойде с колело, за да не използва автомобил, ще се окаже, че няма да го пуснат, но няма и къде да може да си остави колелото... Пълен абсурд! И всички се оправдават с Бойко Борисов... Бойко, ти ли криво си им казал, или те криво са те разбрали...

Та значи - с колела и тротинетки не ходете!
Виж целия пост
# 1
Хм.. интересно.. вероятно се има предвид, че с тях се развива по-голяма скорост и така ставаш потенциално опасен на място с толкова голям поток от хора.
Но и на мен ми се иска да разбера формулирана точната им мотивация за това решение! Но явно и те не са сигурни, щом двама служители не са ти дали конкретен отговор защо!
А с нормални велосипеди не пускат ли, имам предвид и деца, и възрастни? Струва ми се, че съм виждала. newsm78 Ние сме ходили с триколка на Кетлер многократно..
Виж целия пост
# 2
Нещо не виждам логиката - кое му е опасното на колелото, на толкова малко дете? За пръв път чувам подобна забрана.
Виж целия пост
# 3
Ха! И аз сега разбирам, благодаря за информацията. Точно този уикенд се чудех дали да не отидем на зоопарк /и то с колелото  Crazy /

... вероятно се има предвид, че с тях се развива по-голяма скорост и така ставаш потенциално опасен на място с толкова голям поток от хора...
Сигурно ще е това причината, защото сина ми развива наистина големи скорости без спомагателни гуми, а там като знам каква навалица е....  ooooh!
Виж целия пост
# 4
И аз не знаех за тази забрана. Моята дъщеря като зная какви скорости развива с тротинетката си е потенциално опасна за хората направо. Най вероятно причината е тази.
Виж целия пост
# 5
И аз не знаех, но смятам, че е адекватна забраната. Там щъкат деца на по година-две. Моята щерка на 6 опредлено може да прегази някое бебе с тротинетката. А в крайна сметка в зоопарка отиваме да си починем, а не едните да крещят ненормални по големите си деца, а родителите на малките да остварят очи на 16 да не би някой да отнесе бебето им. То и в парковете си има специални велоалеи, друг е въпросът дали някой спазва тия правила в парка  Crazy
Виж целия пост
# 6
Аз подкрепям това решение, въпреки че е и аз скоро ще съм от другта страна на бариерата, т.к.скоро ще купуваме колело. Обичам да ходя в зоопарка и го правим всеки уикенд именно, защото не пускат колела и знам че мога спокойно да пусна малкия да си броди и да знам,че няма някой от някъде да го отнесе. Ние не ходим заради животните вече, а защото там е чисто и спокойно от към опасности. Ако исакм да кара колело ще го заведа в парка. За сега сме влизали с тритинетка(и не е имало проблем, влизали сме от Сребърна входа, ако има значение), влизали сме и с крачна кола.
Топки също не разрешават.
Паркинга е отврат. Ние ходим около 10.30 и тогава все още можеш да паркираш лесно. Но на излизане около 1ч е ужас
За колелетата за големи - отвън не съм виждала дали има паркинг за колела, но след входа веднага има.

Така че не се ядосвайте прекалено. Наистина има какво да се желае, но все пак сме в България.

А за забраните - помислете,че има и едва крачещи бебешори, които още са нестабилни, има колички с бебета, има големи деца.

И несто весело да не си помислите,че се заяждам, просто изказвам моето мнение. Последния път искрено се забавлявах с една много ефектна дама - беше качена на много високи токчета, лачени сандалки, дълга сатенена рокля с гол гръб и много ефирна, с цепки, косата - "тъмно" черна, топирана, с прическа, ярко червили и тъмен грим(и това в 11 на обяд). клатушкаше се до кавалера си - видимо по-нисък, спортен. Толкова ми бяха забавни и не на мястото си. И бяха без деца Simple Smile
Желая ви лек ден и много забавляния с децата.
Виж целия пост
# 7
Съвсем разумно ми се струва решението да не пускат с велосипеди в зоопарка. 
lilisha вече е обяснила защо.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че е разумно да не пускат с велосипеди.
Няма значение деца или възръстни.
Виж целия пост
# 9
Зоопаркът не е парк за каране на колело. В този ред на мисли даже трябва да забранят изобщо с колела да се влиза.
Аз когато водя сина ми там, за да види животните, не искам постоянно да съм нащрек дали някое по-голямо хлапе няма да го отнесе с колелото си.
Виж целия пост
# 10
и с ролери не дават, да знаете.
съгласна съм със забраната.
Виж целия пост
# 11
Да поясня само, че точно с колело от този тип, не може да се развие висока скорост, защото няма и как - няма педали, а детето бяга с краката за да се движи.
И все пак - каква е логиката тогава да пускат велосипеди с помощни колела - те са по-опасни, защото децата могат да развиват по-висока скорост, а пък реално не са се научили съвсем да карат велосипед... Иначе съм съгласен, че трябва да е спокойно и за по-малките деца, но това е задължение на родителите на детето с колело.
Виж целия пост
# 12
... Иначе съм съгласен, че трябва да е спокойно и за по-малките деца, но това е задължение на родителите на детето с колело.

Предполагам, че не си го представяш по този начин: родителите на детето с колелце кряскат из зоопарка "внимавай", "по-бавнооо" и др. подобни.
Добре са си го измислили хората, не се ядосвай, а просто оставяй колелцето в колата и се наслаждавай на разходката.
Hug
Виж целия пост
# 13
По принцип и аз съм "за" тази забрана, така или иначе зоопарк е, целта е да се разглеждат животните. Обаче, хубаво би било тази забрана да важи и за МПС-тата. Омръзна ми всеки път като сме там, а това е доста често, както през седмицата, така и в почивните дни, да преминават я коли, я камиони, я други субекти (заблудена кака с ML Simple Smile ). С колите сигурно снабдяват заведенийцата и лавките, обаче да вземат да го правят сутрин или вечер, а не, когато е пълно с народ. Камионите си ги обяснавам с ремонта на тоалетните и предполагам с приключване на ремонтите, няма да ги има. В началото пусках и аз малката да търчи на воля, но за съжаление вече не е така - не знам "късмет" ли е или какво, обаче наистина всеки път, когато отидем там, се случва да мине кола  Tired
Виж целия пост
# 14
Не виждам нищо лошо в тази забрана. Който иска да кара колело да отиде до Борисовата градина, Южния парк...
Някой по-горе беше писал, че Зоологическата градина не е място за каране на колело и е точно така.
Все пак отиваме там да разгледаме животните, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия