ACT HIB

  • 1 028
  • 2
Здрвейте,д-р Слънчева
  Имам въпрос за ваксината.Започвам с малко предистория,дъщеря ми е на 2 год,в първите месеци и поставихме ваксината Пентаксим,на 23месец/нач.на април/ трябваще да и се направи реимунизация/по мое мнение ,а и от това което съм чела пак с Пентаксим/.Педиатърката каза да купим обаче АСТ НIBказа че ваксината е полиомиелитна,а сега прочетох че е срещу менингит..а вчера ни постави и ДТК по здравна каса,не се ли обезмисля тогава Пентаксима.Тя ми обясни ,че така ги задължавали преди или нещо такова измърмори.Трябва ли да се притеснявам,защото и за първи път имаме реакция от ваксина,температура 39.1,която едва успявам да смъкна от снощи.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Трябвало е да си направите отново Пентаксим( ДТК, полиомиелит и хемофилус инфл.), В ДТК по каса коклюшът е клетъчен и се очаква именно тази реакция фебрилитет и освен това предходните ваксинации не са с този тип, т.е. очакваната реакция ще е по-силна.
АСТ НIB е ваксина срещу хемофилус инфлуенца и това петата компонента от Пентаксима. Реално , ако е това което ми описвате нямате четвърти прием на полиомиелит, а той се прави до 2 годинки.
Никой не задължава личните лекари да правят ваксините по описания ат Вас начин!!! newsm78 #2gunfire/color]
Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви за отговора,но сега, след като нямаме полиомиелит,и явно е късно да се постави,всъщност и няма  смисал от ваксината Пентаксим ,която сме поставили в първите мсеци,така ли?Благодаря ви още веднъж!
   ПС това е моето мнение за такива педиатри #2gunfire,затова и я сменяме,жалко че се стигна обаче дотук!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия