АГ или Окръжна - Варна?Дилема!?!

  • 2 845
  • 31
 Отскоро влизам във форума и досега само четях.Днес обаче реших,че е крайно време да се "включа" и аз и ей ме на  Hug
 В края на октомври (живот и здраве) ме очаква "нещо хубаво" - малък , сладък беборан(беборана).И вече мисля за Р-А-Ж-Д-А-Н-Е Чета из форуми , разпитвам познати , чувам за луди пари , които се дават на лекари . Досега бременността ми минава много леко и безпроблемно . Дано и малкото време , което остава докрая на "приключението" протече без усложнения . На тоя етап съм си решила като "му дойде времето" , с багажчето и в Окръжна . БЕЗ УГОВОРКА !!Много добри отзиви чувам за там .  НЕ ИСКАМ ДА ДАВАМ ПАРИ!!
  Много ще съм ви благодарна , ако споделите как е било при вас ? Къде сте ( или смятате ) раждали , "плащали'' ли сте си и на кого и колко , как точно , доволни ли сте и всичко останало около раждането ви . Интересуват ме единствено АГ и Окръжна!
Виж целия пост
# 1
Аз родих в Майчин дом и съм повече от доволна - живот и здраве като дойде време да раждам второ 10000% ще е там. Но след като си поставила въпроса сама за АГ и Окръжна значи си имаш съображения. В този случай с 2 ръце те съветвам да е в АГ! Там имат интензивно за бебоци (недай се боже се наложи някаква намеса.... няма да го разнасят с линейки... за жалост само АГ болница са подготвени за непредвидени намеси при новородени ... ако в някоя друга болница се случи и се н аложи - изпращат ги в АГ). Това го знам от педиатърката ни, която работи в АГ болница, страхотен специалист е! От нея знам че екипите в АГ болница са много добри. Колкото до плащането - оказа се че една моя приятелка роди в АГ, нормално и с рушветите е платила общо повече от мен в Майчин дом (частна клиника, и аз родих нормално с анестезия). За информация сметката ми накрая с 3 дена престой беше 600 лв..... за секцио нещата вече стоят по-различно. Стискам ти палци и независимо къде ще раздаш не се паникьосвай - спокойна ли си всичко ще е наред. И един съвет от мен - Слушай какво ти говори акушерката и няма да имаш проблеми при раждането(разкъсвания, шевове...)
Виж целия пост
# 2
Здравей, julll!
Аз също съм се насочила твърдо към Окръжна. Много са добри екипите и по последни данни не искат пари (освен ако не си се уговорила с лекар). А и отношението на персонала и хигиената били на ниво. Това, което Plamenka казва за отделението и подготовката при спешни случаи с новородени, за съжаление е вярно, но и в Окръжна са подготвени - все пак е болница, има и неонатолози. Не се притеснявай за това. Аз съм пускала подобна тема, ако искаш я потърси в "Здравен справочник".Мисля, че имаше интересни неща.
Успех и не се шашкай!
Сега малко бързам и ще излизам, но утре ще ти пиша по-подробно.
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35820.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19126.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14468.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4143.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8848.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3987.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3872.0
Виж целия пост
# 4
Аз раждах в Окръжна, пари не съм давала, много съм доволна. Условията са поносими, освен може би храната. Акушерките са страхотни. Абе, за себе си съм решила, че втория път, живот и здраве- пак там. Успех ти желая!!!
Виж целия пост
# 5
Аз ще раждам в Окръжна! До колкото ми е известно персоналът е на ниво, а условията са добри - мен лично ме удовлетворява Grinning Съвсем скоро ми предстои раждане там и ще мога да дам прясна информация!
Виж целия пост
# 6
ТВЪДО НЕ!!!!!!!!!!!!!!!!! НА ОКРЪЖНА . Naughty Naughty Naughty Аз се опарих от там доста сериозно. Без малко да изгубя детето . Препоръчвам ти АГ . Вярно е , че условията не са много цветущи , но в края на краищата не отиваш на хотел , а да вършиш работа  Hug
Виж целия пост
# 7
Хей, здравейте, и аз ще съм в Окръжна. Имам уговорка с лекар, с д-рГрадинаров, мястото на срещата е 2.09. Ще се радвам да се засечем с някоя мама. newsm51
Виж целия пост
# 8
Здравейте и от мен   bouquet
Аз мисля да раждам в АГ като съм си избрала лекар д-р Георги Георгиев.За него само позитивни неща съм чувала и лично аз сам доволна засега от него.Но ще видим каква работа ще свърши накрая на самото раждане.
Виж целия пост
# 9
Родих в Окръжна пради 2месеца и съм доволна от  целия персонал.
Чисто е , обръщат ти внимание , има топла вода .
Преди да родя бях един ден в АГ - то и съм отвратена. Цял ден нямаше топла вода и е пълно със хлебарки. За циганите да не говорим - събираха се на балкончето да пушата цигари пък бебетата им реват по стаите.Страшна мизерия. То не че съм очаквала хотелско обслужване ама чак пък толкоз.
Препоръвам ти Окръжна болница. Аз също много се чудих  и сега въобще не съжалявам за избора си.
Не съм плащала нищо.
Леко раждане ти желая.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Писала съм не веднъж в подобни теми и пак ще пиша:

1. Мисля, че е много неадекватно и най-вече неетично постоянното акцентиране на персонала от АГ, че само и само те са подготвени при спешни случаи. Не е това начина да убедиш дадена мама да роди в това заведение.

Мисля, че всички знаете, че вътрешноболнични инфекции и немарливост има навсякъде.

2. Лично аз държах на персонала и отношението към мен и детето ми, а не на храната, леглата и тоалетните...

3. Аз също съм един от многото случаи на жени родили в окръжна без пари, рушвети и предварителни уговорки. Всичко от следенето на бебето (защото преносих), до самото раждането,  мастопатията, сваляне на конци и тн. извършиха лекарите и акушерките в болницата без дори да ми намекнат за пари.

Виж целия пост
# 11
Писала съм не веднъж в подобни теми и пак ще пиша:

1. Мисля, че е много неадекватно и най-вече неетично постоянното акцентиране на персонала от АГ, че само и само те са подготвени при спешни случаи. Не е това начина да убедиш дадена мама да роди в това заведение.
Специално за неонатологията на АГ съм питала и отговорът беше следният-не е проблем подобно оборудване да се направи и по другите болници-нито проблем откъм специалисти, нито откъм оборудване, просто АГ има разрешителното и всички други болници са длъжни да пращат там бебета при определени условия-преждевременно родени, увреждания, проблеми и пр, а не че там са най-добрите специалисти и пр.
За мен АГ-то трябва да бъде гръмнато и построено наново, за да има ефект (лично мнение-мен там с топ до сърцето няма да ме вържат да раждам).
Чувала съм по-добри отзиви за Окръжна, отколкото за АГ.
Виж целия пост
# 12
Хайде един глас от мен за АГ!И двете си деца там родих и ако има трето пак ще е там,най-вече заради неонатологията и моят любим дофтор Танев.Където и да решиш ти пожелавам да е леко и здраво бебенце на финала! Hug
Виж целия пост
# 13
Раждах в Окръжна, доволна съм.
Стаите са ремонтирани преди около 3 години, всяка стая си има баня и тоалетна, а стаите са за по 3 родилки.
Персоналът е отзивчив.
Виж целия пост
# 14
Не мога да разбера защо повечето държат толкова на ремонтираните стай отколкото на вниманието и грижите към теб и твоето новородено.Хулите АГ-то защото имало било хлебарки и не било ремонтирано,аз мисля че не си на почивка там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия